Punk Rock Movie (1978)

Neviem, aké hodnoteniu tomu dať. Nejde ani tak o dokument, ako o zostrih záberov z punkových koncertov. Obraz a najmä zvuk sú otrasné, nedá sa to ani poriadne pozerať. Na druhú stranu to je však asi jediný dokument z tohto obdobia, ktorý zachytáva atmosféru okolo punkrockových koncertov. Veľmi cenný kus do zbierky každého pankáča, pre ostatných nič zaujímavé. Ak by som to mal hodnotiť ako fanúšik tejto hudby, tak to dostane 5 hviezdičiek. Z filmového hľadiska by sa to však ledva uchádzalo o jednu hviezdičku - najmä kvôli nekvalitnému zvuku.

Anténa (2007)

Geniálne dielo, ktoré ocení každý filmový fanúšik. Len jedna jediná vec mi trochu vadila - širokouhlý formát, ktorý nepatrne bortil ilúziu starých filmov.

Repo: Genetická opera! (2008)

Najskôr som dal 4 hviezdičky, ale keď som si to pozrel znova, zmenil som to na 5*. Niektorí herci síce pôsobili príliš preafektovane, ale na druhú stranu - mnohí (najmä Shilo, Blind Mag a Repo man) to geniálne odspievali. V niektorých pasážoch šli až zimomriavky po chrbte - najviac v pasážach s Blind Mag a pri pesničke "Seventeen". Koniec však bol zbytočne rozťahaný. Po výtvarnej stránke bol film spracovaný celkom slušne. Nie každéma sa však štýl tohto filmu bude páčiť.

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Zaujímavý úlet v zaujímavom vizuálnom stvárnený v typickom rodriguezovskom jazyku.

Konečně spolu (2007)

ČO? Bolo to dosť hrozné. Možno len preto, že nie som veľký fanda do romantických komédií, ale myslím si, že je to dosť hrozné. Klišé, nič nové, žiadna zaujímavá pointa, nudný scenár,... Dobrý film sa spozná okrem iného aj podľa toho, že Vás počas prvých desiatich minút zaujme a chcete vedieť, čo bude ďalej. Ja som po desiatich minútach chcel odísť z kina.

Vražedné dýky (2008) odpad!

Trápna napodobenina skvelých čínskych filmov ako Tiger a drak, Hrdina či Klan lietajúcich dýk. Kopírovanie, ktoré v rukách hrozných amatérskych hercov, choreografov a strihačov dopadlo katastrofálne. Neodporúčam!

Tajemství rodinného sídla (2008) (TV film) odpad!

Podpriemerné herecké výkony, absolútne hrozný a nelogický scenár, zlá kamera,... Bolo tam pár pokusov o nejakú tú inováciu, ale v tom mori klišovytých situácií sa úplne stratili a vyzneli úplne amatérsky. Neodporúčam!

Pravdivá romance (1993)

Veľmi zaujímavý film. Tarantinov rukopis tu bol dosť jasný, najmä v dialógoch. Skvelé herecké výkony. A podľa mňa tým tzv. "korením" filmu bolo, že veľké hollywoodske celebrity nemali hlavné úlohy, ale len drobné úlohy (Brad Pitt, Samuel L. Jackson,...). Možno tam boli len ako komerčné lákadlo, v každom prípade sa tvorcom takto podarilo pozdvihnúť film o niekoľko úrovní vyššie.

Inland Empire (2006)

Ak by som ho mal hodnotiť ako klasický film, tak by mal určite menej hviezdičiek. Avšak na Inland Empire sa treba pozerať úplne ináč - ako na experiment. Lynch dostal jeden nápad a natočil ho. K nemu ho napadlo niečo ďalšie, tak to natočil tiež. Keď sa film začal točiť, žiaden scenár neexistoval (alebo ak aj hej, tak sa nešlo podľa neho). Herci dostávali svoje scenáre ráno pred natáčaním, Lynch ich písal predchádzajúce večery. Vzhľadom na to, že na začiatku nebol nijaký komplexný scenár a že film sa točil podľa intuície, dávam 5* za experiment.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Mňa osobne Sweeney Todd úplne dostal. Cez tento film som začal cítiť väčšiu lásku k muzikálom (nie, žeby som ich predtým nemal rád). Hudba bola úžasná, ešte aj teraz, 3 dni po tom, čo som Sweeneyho videl, si stále púšťam soundtrack. Samozrejme - Burtonovská atmosféra v mojej obľúbenej kombinácii black&white&red umocnila zážitok z filmu natoľko, že počítam dni, kedy to konečne vyjde na DVD (jún 2008). Sweeneyho jednoducho v zbierke musím mať. Už sa ani nepamätám, kedy ma nejaký film tak držal v napätí (mám na mysli ten záver).