Chlapectví (2014)

Tenhle film je tak mily, realisticky a hezky se na nej kouka, ze to nejde ohodnotit jinak. Navic zpusob, jakym byl natocen, tj. schazenim se stejnych hercu po dobu 12 let, si zkratka zaslouzi uznani :-) 90%

Místo zločinu Plzeň (2015) (seriál) odpad!

Tohle se skutečně nepovedlo! :( Zkusil jsem tři díly, ale musím ohodnotit jako ztrátu času!

The Captive (2014)

Misty bylo obtiznejsi se zorientovat v casove ose pribehu,jinak ale velmi zajimavy film...

McFarland: Útěk před chudobou (2015)

Filmy podle skutečných událostí mají svoje kouzlo a tenhle se obzvlášť povedl. Costner tu vystřihl roli par excellance a v lecčems si je podobný se Samuelem L. Jacksonem v Coachi Carterovi. Snad jen ta stopáž se dala o 15-20 minut zkrátit! Po dlouhé době film, který si někdy s chutí pustím znovu. 85%!

My děti ze stanice Zoo (1981)

Tenhle film (případně knihu) bych povinně promítal (nechal číst) na druhém stupni každé základní školy. Taky je ale pravda, že ho stačí vidět jednou...

Jan Hus (2015) (TV film)

Nepochybně by se v tomto třídílném eposu našlo více nedostatků, než by v něm být mělo. Kupříkladu hojně zmiňované používání cizích řečí jen u některých vybraných postav mi přišlo velmi podivné. Skoro celou dobu vyprávění převládá čeština, byť je divákovi jasné, že v 15. století bude ve Vatikánu italský kardinál těžko mluvit česky. To je omluvitelné a pochopitelné do chvíle, než se přesuneme do Kostnice, kde se najednou začíná velmi zvláštním způsobem spojovat, jak čeština, tak němčina. Některé postavy mluví jen německy, kostnický koncil zase jedná v češtině. Možná nebylo od věci zůstat při zemi a držet se jednoho jazyka. Pominu-li tento fakt, tak se mi Jan Hus velmi líbil. Snaží se poctivě a kriticky zachytit, jak podstatné události, tak dobu i tehdejší náhled na církevní problematiku. Myslím, že tento filmařský počin se v zásadě zdařil. Snaha o co nejvěrnější ztvárnění doby mi přišla povedená, precizní kostýmy, výběr postav, výběr exteriérů i interiérů byl velmi dobře zvolen. I z těchto důvodů mi zdejší průměrné hodnocení (1.6.2015 - 60%) připadá jako nepřiměřené, co byste chtěli víc? To, že Vávra natočil o Husovi parádní film je nezpochybnitelné, ale jsme o 60 let dál, o Husovi víme víc, nejsme zatíženi socialistickým náhledem, tak proč nezkusit natočit lepší film. Podle mého Svobodův Jan Hus není o moc horší než ten Vávrův.

Velká nádhera (2013)

Snímek o povrchnosti římské smetánky a její kritice mě dokázal tak zoufale nudit, jako to žádný jiný film už dlouho nedokázal. Až na několik málo scén a krásné prostředí věčného města, za které musím dvě hvědičky dát, to opravdu nestálo za vidění...

Tábor 14 (2012)

Místy zdlouhavý dokument, který ale vypráví velice silný a zajímavý příběh z pracovního tábora v Severní koreji. Nemá cenu se tu příliš rozepisovat. Každý by si měl přečíst knihu - Útěk z tábora 14 od Blaine Hardena a udělat si úsudek sám! Stojí to za to!

M*A*S*H (1972) (seriál)

Parádní antimilitaristický seriál z vojenského prostředí :) Až na pár výjimek je každý díl skvostný!

Hercules (2014)

Z těch dvou Herkulesů, co se v roce 2014 objevily, je tenhle rozhodně vydařenější! Nejedná se sice o nic převratného, nicméně je to prima oddechovka. Má to spád i celkem zajímavou zápletku. A co si budeme povídat, Dwayne Johnson se na Herkula hodí výborně! Skvělý byl i Ian McShane, jeho postava neměla chybu :) Za mě alespoň 70%.