Haló, haló! (1982) (seriál)

Aneb jak si Angličané představují Francouze za II. sv. války... P.S. Pan LeClerque a jeho převleky nemají chybu! :)

Kulový blesk (1978)

Smoljak a Svěrák a největší akce v dějinách stěhování prostě nemá chybu. Obsazení herci a herečky přesně pasují ke svým postavám a dávka humoru a hlášek je namíchaná ideálně. Viz: "Ta se vám povedla ta půdička. To jsem nečekala, takovouhle půdičku. To se mi to bude věšet!" :D

Ecce homo Homolka (1969)

"Mámo, já ti řikám, že tě nenávidím a řikám ti to tady před Heduš a před svědkama!" :) Scéna, kdy je děda zamčen v ložnici prostě nemá chybu. Film je prošpikován nezapomenutelnými hláškami u kterých se člověk zasměje a každodennost rodiny Homolkových vás často donutí se zamyslet i nad tou vaší.

Frigo na mašině (1926)

Moje srdeční záležitost. Na Bustera Keatona nedám dopustit!

Na samotě u lesa (1976)

Tenhle film nikdy nezklame! Stejně jako většina ostatní tvorby pánů Smoljaka a Svěráka. Díky!

Hra o trůny (2011) (seriál)

Tvůrcům seriálu děkuji za poctivý přístup k předloze! George R.R. Martin vytvořil opravdu kolosální ságu, která může směle konkurovat Pánu Prstenů, je originální, nápaditý a to, že nechává klidně zemřít důležité postavy, jen dodává příběhu další rozměr. Nezapomínejme, že Hra o trůny je jen první částí celé mozaiky "Písně ledu a ohně". Navíc je nesmírně složité vybrat pasáže, které jsou pro děj nepostradatelné, tak aby vůbec držel pohromadě a ještě to skloubit s poptávkou po akci a krvi, jak jsem se zde také dočetl, když v knize jsou jen dodatky královských rodů, jejich dvorů, psanců a přísahajících bratrů noční hlídky na téměř padesáti stranách! Abych to shrnul, HBO mě přesvědčila, že sledování Hry o trůny, není žádná ztráta času a už se těším na to, jak zpracují druhou řadu. (1.2.2012) Od zpracování "Krvavé svatby" se seriál začal čím dál tím víc lišit od knižní předlohy. A to takovým způsobem, že během právě probíhající páté řady dochází k zásadním dějovým odchylkám. To mě jako fanouška celé ságy velmi mrzí. Upřímně doufám, že tvůrci seriálu od George R. R. Martina skutečně znají konec celého příběhu a budou se ho držet. (25.4.2015)