David Bowie: A Reality - Live in Dublin (2003) (koncert)

David Bowie by mel byt spravne ve vezeni. Je to vrah, ktery zabil Ziggyho Stardusta. Bez nej je jen nudny, nikterak zajimavy zpevak s nikterak prevratnym repertoarem a prizemni show.

Survive Style 5+ (2004)

What´s your function in life ? Nepřístupné pro všechny milovníky brokolice.

Krvavý stát (2011)

I Kevin Smith se filmarsky vyviji, a to takovym zpusobem, ktery, jakozto milovnik jeho klasickych kusu, tezce nesu. Zapomente na stare dobre smithovky, tady az na nekolik vyjimek a odkazu skoro nepoznate rukopis nekdejsiho komedialniho velikana. Red state ma problem v rozstristenosti, nejasnosti poselstvi a celkove nedotazenosti. Nekolik opravdu skvelych momentu se tak utapi v mori sedave prumernosti. Velka skoda tak nevyuziteho potencialu.

Sedm životů (2008)

Pro mnohe prachsprosta citova vydiracka, pro mne originalni film, ktery svym poselstvim nemuze nechat cloveka netecnym. Krasny, krasny snimek...

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Predlohu jsem necetl a svedsky original nevidel, veril jsem mistru Fincherovi, ze mne s touto latkou seznami nejlepe jak to jen je mozne. Proto take jsem mel chvilemi problemy s orientaci v rodinnych vztazich, ale na druhou stranu jsem byl vyreseni zapletky neznaly, coz mi poskytlo o to intenzivnejsi divacky zazitek. Netroufam si hodnotit film, dokud ho neporovnam a nedam do souvislosti s predlohou, ovsem i jako nezaujateho divaka mne Fincher rozhodne nezklamal. P.S. uvodni titulkovou sekvence s Trentovou verzi Immigrant songu povazuji za nejudernejsi intro v dejinach filmu.

Foo Fighters: Back and Forth (2011)

Dave Grohl je v teto dobe Lady Gaga, Hannah Montany a Petra Kolare jednim z poslednich rock´n´rollovych hrdinu a nositel nadeje na slusne hudebni zitrky. Zaroven i naprosto pohodovy a vtipny clovek, ktery je nohama na zemi a nema problem v tomto dokumentu prozradit zajimavosti ze trinacte komnaty Foo Fighters. Jeden z nejlepsich hudebnich dokumentu, co jsem kdy videl. Buh ochranuj Davea Grohla!

Městečko South Park (1997) (seriál)

Co jeste jineho rici k nejvtipnejsimu a nejoriginalnejsimu serialu, jehoz uz tak velka kvalita se od prvnich serii postupne zveda ? Trey Parker je fenomen.

Moneyball (2011)

Velke prekvapeni. Hodne povedene sportovni dramatko, ktere se venuje takrka vyhradne sportovni strance veci a nedava moc prostoru vztahovym propletencum ci tradicni, a jiz notne otravne milostne lince (nevim, do jake miry za to muze skutecny zivot Billyho Beana), cimz neztraci na tempu. Byt nejsem fanouskem baseballu a ani po shlednuti Moneyballu se jim nestanu, film samotny mne dostal.

Jeden musí z kola ven (2011)

Film je sam o sobe natoceny hodne kvalitne, minimalne ctyrhvezdickove, ovsem sobe jakozto divakovi davam odpad, protoze svoji ulohu jsem podcenil, sel se divat s latkou blize neseznamen, a proto na mne film pusobil chaoticky a neprehledne, v neposledni rade take ponekud zdlouhave. Pristoupit k tomu lepe, verim, ze by hodnoceni bylo vyssi. Zatim tedy ***.