• Pohádka

Death Note - Zápisník smrti (2006) (seriál)

Mám anime hodně ráda a tohle mě strašně příjemně překvapilo. Death Note má dokonalou myšlenku, plnohodnotný děj a o charakteru postav ani nemluvě. Seriál je vlastně o jakémsi souboji nadprůměrně inteligentních chlapců, kteří ukazují, jak moc geniálními jsou. Chytří lidi mě hrozně fascinují, nejspíš má tento fakt taky podíl na tom, že mě seriál opravdu zaujal. Je sice pravdou, že první polovina Death Note mě brala více, ale i přes to jsem všechny díly zhlédla ani ne během jednoho týdne.

Naruto: Šippúden (2007) (seriál)

Nejen Naruto dospěl a seriál pokračuje - tentokrát bez přihlouplých komentářů dětských postav. S rostoucím věkem hlavních hrdinů roste i kvalita seriálu, přijde mi mnohem propracovanější, napínavější a hlavně nápaditější. Škoda těch fillerů, které doprovází značnou část Shippuudenu, avšak nedávno skončily a tak se těšme na další, lepší díly.

Naruto (2002) (seriál)

Nikdy jsem nechápala lidi, kteří mohou sledovat něco jako Naruto. Z donucení jsem viděla zhruba 10 dílů a poté už jsem se od toho neodtrhla, objevila jsem to kouzlo, které v sobě seriál ukrývá. Napínavost, humor, úžasný charakter některých postav a zvláště pak ten příběh, to opravdu stojí za shlédnutí. Za zmínku stojí i hudba, ta opravdu nemá chybu. Tvůrcům tleskám, tohle se jim povedlo.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Seriál Misfits přišel s úplně něčím novým, což je rozhodně výhodou. Všechny hlavní postavy jsou ohromně zajímavé, v seriálu se neobjevuje nikdo, kdo by mi neseděl, byl nesympatický, a to se mi snad nestalo v žádném jiném seriálu. Podíl na tom určitě mají skvěle zvoleni herci, všichni jsou mladí a s minimem zkušeností, ale opravdu příjemně překvapili. Dalším velkým plusem je soundtrack, dokonale sedí ke kontroverzním postavám, které mohou některé konzervativní jedince či starší generaci skoro až pobuřovat. Zkrátka a jasně, britský humor a britská produkce mě nikdy nezklame a toto se jim obzvlášť povedlo.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Robert Downey nám zde předvedl svůj vynikající herecký talent. Vyzdvihl film o stupínek výš. Avšak chybí mi zde zajímavější zápletka, v tom první díl bezesporu vede. Snímek ale vylepšila obrovská porce vtipu a mnoho překvapivých scén, po kterých následoval upřímný smích. Ovšem bez toho už by to ani nebyl Sherlock Holmes.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Oproti první části film výrazně pokulhává. První hodinu jsem téměř spala a probudila se až na závěrečnou bitvu. Děj se točil pouze kolem přípravy na excelentní finále. Škoda, že vše zajímavé se dělo už v první části a na tu druhou zbyl opravdu jen ten velkolepý závěr. Pokud by film byl spojen s první částí, ocenila bych to mnohem více, takhle mi přišla první část moc protáhlá a druhá oproti tomu skoro o ničem. Co ale mohu právem vyzdvihnout, jsou vynikající efekty, grafici se zde opravdu vyřádili. Taktéž nemohu vynechat hudbu, celý snímek vhodně doplnila.