xXx: Návrat Xandera Cage (2017)

První díl si už moc nepamatuju,ale toto bylo na mě hodně ujeté a někdy už přes čáru.Navíc mě to i nudilo.Za mě celkově 25% a dvě hvězdy.

Experiment Belko (2016)

Film o tom, jak se lidé zachovají v uzavřeném prostoru, když jim jde o život a přátelství, musí jít stranou. Každý chce zachránit jen sebe. Těchto filmů není nikdy dost. Snímků, co ukazují na naší psychiku, vy (ne)spělost,a zvířecí pudy v nás. K tomu zajímavé herecké obsazení a máte tu kousek, co fanoušky tohoto typu filmu bude bavit. A konec nám možná přinese další díl. Za mě celkově 75 % a čtyři hvězdy.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Neříkám, že nemám rád změnu a nějaký nový pohled na daný film a jasně mám stále v paměti ty klasičtější verze Krále Artuše....,ale toto? Někdy to šlo a Charlie Hunnam má talent už od doby, co jsem ho viděl prvně v zákonu gangu. Jenže celkově je to až moc velké fantasy a příběh mě absolutně nevtáhl. Navíc někdy ty dialogy jsou jak z nějaké hodně ulítlé komedie. No prostě za mě celkově 30% a dvě hvězdy.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Od tohoto dílu Star Wars, který je takové pojítko mezí díly ságy, jsem nic moc nečekal, ale o to víc mě tento film bavil. Nejsem sice zarytý fanda Star Wars,ale i tak se na to rád podívám. A ať jste fandové této série a nebo máte alespoň rádi sci-fi, tak se vám tento snímek bude líbit. Perfektní efekty, prostředí a i hlavní představitelka je sympatická a určité se dá oproti dnes moderním ženským hrdinkám, které musejí být snad v každém druhém filmu snést. Určitě hraje přirozeně a není protivná, jako všechny ty herečky, které pomalu v pubertě vezmou zbraň a zachraňují svět.... ( viz všechny ty hunger games,aliance a kdo ví, co ještě).Tato umělá pohlavní vyváženost, co se pěstuje v dnešních filmech, opravdu není nic pro mě, ale zde to není tak bijící do očí a i ostatní herci zde mají dost prostoru. Nejen proto mohu tento film doporučit. Za mě celkově 85 % a pět hvězd.

Válka o planetu opic (2017)

Tak jsem navštívil projekci ČSFD a musím říct, že film se mi líbil. Sice tam není tolik akce, jak by napovídal název filmu, ale pokud máte rádi tuto novou sérii opic, tak s tímto dílem budete taky spokojeni. Připadá mi, že každý díl je úplně jiný a přesto může fungovat i jako samostatný film opravdu dobře. Chci tím říct, že třikrát dostanete úplně něco jiného: příběh, prostředí a přesto to vždy je dobře uděláno, což se u sérii často nevidí. V tomto filmu bych vyzdvihl opravdu nádherně zpracované opice v čele s Ceasarem a výkon Woodyho Harrelsona. No a nesmím zapomenout na parádní krajinu, příběh kde nic není černobílé a když k tomu přidáte vtipného opičáka ze zoo (vtipného a ne trapného,takže to neruší film) a závěrečné vyústění celé trilogie, tak je to za mě celkově 85% a pět hvězd.

Logan: Wolverine (2017)

Dříve jsem X-Meny nemusel a celkově nejsem fanda komiksu apod, ale určitě mi to je bližší než avengers například. Co se týče Logana, tak jsem nevěděl, co od toho čekat, protože na trailery jsem se nedíval. Nic jsem o filmu celkově předem nečetl a navíc hodnocení zde bylo do té doby (než jsem to viděl) opravdu dobré....a tak jsem si to pustil a..... no musím říct, že jestli ne nejlepší, tak určitě jeden z nejlepších filmů ze série X-Men. To každopádně. Není tu přehršle mutantů, příběh je skvělý a má i svou hloubku,výkon Hugha Jackmana je výborný a za poslední roky jeho nejlepší....Tento film bych doporučil i absolutnímu ne fandovi komiksu,protože toto je něco víc, než klasický film tohoto žánru.Toto je Logan. Film nabitý od začátku až do konce, kde opravdu nebude závěr ve stylu : vyhráli ,bouchl ohňostroj a žili šťastně na věky....Naopak,ale více prozrazovat nebudu.Zatím jeden z nejlepších filmů tohoto roku.Za mě celkově 95% a pět hvězd.

Orel Eddie (2016)

Pozitivní příběh skokana ,kterému nikdo nevěřil a dobrý příklad ,že někdy stačí chtít a neohlížet se, jaký bude výsledek,ale důležité pro něj je, něco udělat.Navíc dobře zahrané jak od Tarona Egertona, tak i od Hugha Jackmana coby jeho mentora a člověka co se v Eddiem vidí.Za mě celkově 85% a pět hvězd...

Pan (2015)

Pan jako takový mě nikdy moc nezaujal a toto filmové zpracování na tom moc nezměnilo....Za mě celkově 30% a dvě hvězdy.

Vetřelec: Covenant (2017)

Tak na nového Vetřelce jsem byl docela zvědavý,protože mě na rozdíl od většiny se Prometheus jakožto předchůdce Covenantu líbil.Mám rád úvahy nad tím proč jsme tu ,kdo nás (pokud někdo) stvořil atd. a když je to smícháno i s určitou dávkou akce,napětí tak si to rád vychutnám.Covenant je opravdu jasné pokračovaní nebo spíš lépe řečeno Prometheus 2,ale jelikož právě té většině tento zmiňovaný film nesedl ,ať už kvůli tomu,že čekali dalšího klasického Vetřelce kde se bude čekat jen na to kdy se jako divák leknete nebo budete počítat mrtvé tak se nebude líbit ani tento díl.No a pokud nemáte očekávání a kopírování původního Vetřelce tak budete spokojeni.Navíc Michael Fassbender si tuto roli hodně užívá a ta poloha tak trochu psychopata s tendencí změnit a vytvořit si svůj svět mu mu jde.Za mě tedy celkově i už kvůli tomu,že chci přispět troškou ke zlepšení hodnocení 85% a pět hvězd.

Mimozemská invaze (2017)

Tento film mě lákal kvůli Wesley Snipesovi a ohlášení ,že to bude takový béčkový predátor,aneb Wesley versus mimozemšťan....no mimozemšťan zde skoro není vidět a i když Wesley je na filmu to nejlepší tak zde je menší čas než jsem čekal a proto jsem čekal více.Za mě tedy celkově 30% a dvě hvězdy.