Procitnutí v Garden State (2004)

Zach Braff známý ze seriálu Scubs si napsal i natočil pro něj asi osobní film o nalezení cesty životem a vypořádání se ze svými činy.Vůbec jde o celou orientaci jak v rodině tak ve světě,ale hlavně vztazích.Ještě,že se najde Natalie Portman,která umí zahnat všechny chmury a dovést příběh do pozitivnějšího konce.V hodně myšlenkách i osobách jsem se tu našel a tak nemůžu jinak než za mě celkově 80% a čtyři hvězdy.

Free Zone (2005)

Film působí spíš jako dokument o krajině východu.O soužití Izraelců a Palestincu k tomu Natalie Portman,která toho moc nenamluví.Nevím no nejvíc se mi asi zamlouvala úvodní píseň,jinak mě to moc neoslovilo a nemyslím,že by to bylo jen jinou kulturou.Za mě tedy celkově 50 % a tři hvězdy.

Princ a pruďas (2011)

Ujetá komedie,která si nebere servítky.Sice jsme se párkrát zasmál,ale někdy mi to přišlo až trapný.Nebýt účasti Natalie Portman tak dám menší hodnocení.Takhle za mě 40 % a dvě hvězdy.

Neopouštěj mě (2010)

Film o vyrovnání se ztrátou blízkého.Snímek je zasazen mezi trojici kamarádu ,kteří jsou zrozeni jen proto,aby darovali orgány.Myšlenka je dobrá,ale prostředí a celkově to o orgánech bych nahradil něčím jiným.Jinak film musel být asi dost těžký pro Carey Mulligan.Za mě tedy celkově 65 % a tři hvězdy.

Laggies (2014)

Dobrý film o nalezení cesty živote.Ne každý dopředu ví co ze životem a co když nezapadá do těch předem nalajnovaných kolejí jak nám je servírují společnost,média,okolí atd?copak?Je snad divné,když si 30 letý člověk rád pobaví s puberťáky ,je snad divné,že holt prostě se necítí na svůj věk ,ale spíš jako 15 letý,který se musí rozhodnout kam bude směřovat jeho další život?Tyto a další otázky nám přináší snímek Laggies,která je dobrý k zamyšlení,ale určitě se zde i zasmějete a pokud máte rádi Keiru Knightley tak budete spokojeni.Já tedy byl a za mě 80 % a čtyři hvězdy.

Soudný den vánoční (2012) (TV film)

Tak jsem tento film zhlédl po fotbale a i když většinou na Prima Cool si libují v těchto béčkových filmech při kterých stojí rozum tak musím s překvapením říct,že to tak hrozné nebylo.Ano většinou je u těchto filmů pitomý příběh a ještě horší filmové triky,ale zde je sice trochu jednodušší příběh,ale ty triky jsem čekal o hodně horší.Takže pokud do toho nepůjdete s tím ,že uvidíte kdo ví co objevného tak si myslím,že budete v celku spokojeni akor pokud si to pustíte jako film na usnutí.Jasně není to nic světoborného ,ale už jsem v rámci zde černých filmů viděl o hodně větší příšernosti.Za mě tedy celkově 30 % a dvě hvězdy.

Černé moře (2014)

Black Sea je pro mě zatím v roce 2015 jeden z nejpodařenějších snímku i když má rok vydání 2014.Film nás zavede do života kapitána Robinsona,který je po mnoho letech vyhozen ze služeb námořní společnosti kde měl na starosti ponorky a jelikož se už údajně ponorky nevyužívají tak jak by si přál nejspíš i sám Robinson tak musí od válu.Jeho život ponorky ovlivnily natolik,že kvůli neustálému pobytu na moři přišel o ženu a dnes již 12 letého syna.Proto rád přijme nabídku bývalého kolegy ,aby dal dohromady tým a vyzvedl ze dna černého moře nacistickou ponorku,která měla převážet zlato jako půjčku od SSSR.Je si jist,že takovým bohatstvím získá rodinu zpět.Vyzvednutí zlata,ale není tak snadné jak se zdá a když k tomu připočtete ,že posádku tvoří Rusové,Angličané a 18 letý kluk ,který ani neví,že ponorka nemá okna tak máte o zábavu postaráno.Ano filmů z tohoto prostředí je natočených už dost,ale zde mě dostala opravdu věrohodná atmosféra,která je místy tak hustá,že se dá krájet,dále jsem měl pocit,že pořád nemám tušení jak to celé dopadne a tím mě film držel v napětí téměř dokonce.Takže pokud máte rádi filmy z tohoto prostředí a nebo jen máte rádi výborné výkony Juda Lawa tak budete jistě spokojeni tak jako já.Za mě celkově 85 % a pět hvězd.

Pokoření (2014)

The Humbling byl pro spíš než film tak taková divadelní hra nahraná na kameru.Pro Al Pacino to bylo asi silné téma a myslím,že je to i z filmu a jeho výkonu častokrát znát.Příběh o herci co ztrácí jak sám říká talent a zkouší se rehabilitovat o více jak dvě generace mladší dívka,která se stane jeho milenkou a i vzpruhou v tom pokračovat v divadelních rolích i když konec není zrovna z kolonky šťastných.Mě to moc nechytlo a tak za mě celkově 60 % a tři hvězd.

Noc v muzeu: Tajemství hrobky (2014)

Třetí pokračovaní v noci v muzeu nenadchne,ale ani neurazí.Originalita je pryč od prvního dílu a zde nic převratně nového nečekejte.Trikové scény jsou udělány dobře,humor je tak akorát a nějaká trapnost se tu vyloženě taky neodehrála.Malé role mají i herci jako Ben Kingsley a sebe sama hraje Hugh Jackman.Jako dětský film to není špatné a pokud přemýšlíte na co vzít vaše ratolesti tak to v klidu doporučuji ,neuděláte špatně.Za mě celkově 60 % a tři hvězdy.Škoda Robina Williamse...

Tajný agent (1996)

Film o revolucionářích pro které nebyl kapitalismus vrchol jako pro většinu lidí dnes,ale bohužel pro svůj boj za jiný svět používali i teroristické metody,aby si druzí uvědomily o co jim jde.Tento příběh se odehrává právě po jednu takové události při které zahyne nic netušící pomocník jednoho z aktivistu zrovna při nesení bomby ke známému Greenwich.Roli trochu pomalejšího pomocníka/nevlastního syna sehrál výborně Christian Bale.Objeví se zde i dost jiných známých tváří.Film sice nemá moc záživné tempo,ale pro mě jako pro kritika dnešní doby se myšlenka zamlouvala a proto za mě celkově 75 % a čtyři hvězdy.