Left 4 Dead (2011)

uživatel FateKEEPER to vystihl trefně. škoda...

Idiots and Angels (2008)

Svérázné zpracování, ne každému musí grafika sednout, jinak pěkná morální napravovačka.

Musíme si promluvit o Kevinovi (2011)

Až se člověk bojí zplodit děti. Tedy pěkný a hodně "těžký" film o tom, jací čertíci z nich můžou vyrůst.

The Divide (2011)

Velmi stručný koment: zklamání. Se sci-fi to nemá vůbec nic společného, pouze premisu zpustošené liduprázdné země (co kdyby se to stalo, že), což se zase škatulkuje do katastrofických kousků (a ty já rád). Pak už je to jen klasická ponorkovka se vším všudy, utvořená skoro až do absurdna (výrostci, stále více duševně churavějící, kteří totálně hanebně terorizují své okolí a radikální přeměna matky na nadrženou a komukoliv dajnou bláznivou ženskou). Neumím si pomoct, ale prostě mi připadaly role zahrané v tomto filmů vyumělkované, na tu situaci moc nereálné (ačkoli kdoví jak by se kdo zachoval). Nejméně mi sedly role šéfa bunkru, který ze začátku působil až moc chlapácky, a pak z něj zbyla jen kopa trosek, a velmi nepřirozeně a nesympaticky zahraná postava M. Ventimigliem (zapálit se, když jsem postřelen? Koho by to asi tak napadlo...). Asi ho nemám rád. Celému tomu moc nepovedenému divadýlku nasadil korunku únos dcerky vzpomínané matičky a její následný pokus získat ji zpět. Na co ten cca 10minutový exkurz do rádoby sci-fi světa a vůbec celé te záležitosti, když jsme se stejně houbelec dozvěděli? Škoda no. Pardon, ještě ta závěrečná "kulisa" zbořeného města, ta to celé podtrhla.

Gándhí (1982)

Určitě roztahané, to bez debat. Přesto mi to nějak extra nenarušilo zážitek z celého filmu. Pěkný exkurz do minulosti.

Essential Killing (2010)

Řekněme že, afghánský terorista úspěšně uprchne z vězení. Při své pouti (dokonce v Polsku), která má končit bůhvíkde, však zbytečně terorizuje své okolí - zabíjí nevinné lidi. Klidně bych věřil, že podobný příběh se mohl i stát. Samotný film však neměl takovou šťávu, přitom papírové předpoklady (dobrodružné, akční, napínavé, chytlavé) k tomu měl výborné. Škoda, režisér jich nevyužil.

Ocelová pěst (2011)

Sta kilogramů železa poletovala sem a tam a nikoho nezajímala bezpečnost lidí, kteří stáli přímo pod ringem. No, není to krapet hloupé? To už je na mě fakt velké sci-fi.

Kůže, kterou nosím (2011)

Pekelně zvrácené a to se mi právě líbilo. Skvělé zpětné odkrývání příběhu.

Melancholie (2011)

Opět netuším, nač míchat nepovedenou svatbu (1. půlka) s katastrofickým sci-fi (2. půlka). Neviděl jsem tam snad jedinou souvislost mezi těmito rovinami. Pro mě mírné zklamání.