Čelisti (1975)

Ne film, na který bych se měla potřebu podívat "dobrovolně", nicméně Spielbergův um se ocenit musí. Navíc na konci jsem fakt nedýchala... i když jsem fandila tomu žralokovi. :D // "The ocean isn't shark-infested. It's the ocean. That's where sharks live. We aren't supposed to be there. Humans infest the ocean."

Můj takzvaný otec (2014)

Co se týče emocí, tam to pro mě bylo zklamání, nezapůsobilo to na mě tak, jak bych si přála (což je otázka subjektivní). Snímek je to rozhodně zajímavý, tragikomický a bizarní až hrůza ("Pojď se obejmout, vždyť se budeme vídat dalších 18 let." :D Proč ne?). Po filmu jsem sáhla kvůli Michaelovi, který mě opět nepřekvapil zvláštností svojí role a svým výkonem, a Vitali vůbec neznám, o to příjemnějším pro mě byla překvapením. Průměr.

The Hundred Code (2015) (seriál)

Michael Nyqvist nezklamal, ale kromě toho se seriál řadí spíše do průměrných krimi. Zápletka byla sice originální, ale chyběla tomu dynamika, nejlepší díly pro mě snad byly poslední dva, kde se napětí vážně krájet dalo, a konec navnadil na druhou sérii (pokud se tedy plánuje, ale počítám, že ano). Jako minus vidím nedostatečně propracovanou psychologii mnoha postav, často jen nakousnutou (případ Eklunda a jeho dcery, kdy po celou dobu scénář pravidelně naťukával jak už jeho "aférku", tak smrt manželky, ale nikdy nešel více do hloubky - proč ji roky podváděl, když to do jeho chování vlastně ani tolik nesedí? Je za tím nějaké trauma, dávný případ...? Protože upřímně, Karin v porovnání s jeho manželkou žádný velký zázrak není). Stejně jako ostatní detektivové kromě Conleyho (Josephine ad.); chci, abychom je jako diváci mohli poznat, ne že tam jen sedí a občas něco řeknou k případu. Poznámka: Neškodily by anglické titulky v obraze u švédských částí.

Králova zahradnice (2014)

Určitě by bylo lepší, kdyby film ubral na pompéznosti a věnoval se více psychice jednotlivých postav, protože potenciál byl velký. Ale samozřejmě, ta pompéznost byla na místě. Chemie mezi Kate a tím, co hrál toho mastera, úplně tak nevyzněla, celkově bych byla pro větší propracovanost (i vztahů mezi jednotlivými postavami, o kterých byla jen okrajová zmínka) a změny v obsazení (alespoň toho zahradníka a Němky). Komedie to není ani zdaleka, a na Zimního hosta to nemá. Ale Alan odvedl dobrou práci a já se těším zase na nějaký podobný komorní projekt.

Věčně mladá (2015)

Čekala jsem od toho trochu víc, ale bylo to dobré. Až na Daaria, ten pro mě byl pořád Daario. :D

The State Within (2006) (seriál)

(spoiler) Velmi povedena miniserie, ktera divaky nenecha vydechnout. Konec bych si neprala jiny, chybi tomu snad jen druha serie. Interakce mezi Lynne a Markem jsem si uzivala nejvice, (zaporny) charakter Lynne skvele kontrastoval s Markovym, akorat me mrzelo, ze Lukea popravili tak brzo, jeho postava vnasela provazanym liniim polovicni napeti v cele serii. Jedine minus jde pro soundtrack a kameru, proto to neni plnych sto procent. Herectvi ale uzasne, Jasonovi takove role proste sedi.

The 87th Annual Academy Awards (2015) (pořad)

Od NPH jsem čekala víc, nebylo to vtipné, zábavné a vlastně ani nijak výjimečné (když to člověk porovná s Tony Awards, je to jak z jiného světa). Vlastně se dá pochopit, proč jsme se nepopadali za břicha, jistě, kvůli všem událostem, co se staly, by to asi vypadalo jako bez respektu ke všem útokům a úmrtím a válkám. Ale aby to uspávalo, to nebylo nutné. I Macfarlane se předvedl líp a to jsem s ním viděla jen jeden film (který měl být pompézní, ale nakonec skončil jako fiasko). Jak teď Gagu moc neposlouchám, moc se mi líbila, i s Julie Andrews. TIG ostrouhala bohužel s pouze jedním Oscarem (který byl ale odnášen po pronesení za mě jedné z nejlepších řečí letošních cen), čekala bych sošku i za soundtrack. Idina Menzel a Travolta byli zlatí, Meryl krásná, Legend a Common pozvedli celou ceremonii. Oproti ostatním ročníkům to ale byla nuda.

Zmizelá (2014)

Kniha nebyla nic moc. Film vyšel v podstatě nastejno, ale v mnoha ohledech mohl být vyřešen lépe, soudtrack proplul bez povšimnutí... Plus za obsazení.

Miluj souseda svého (2014)

Spíš drama. Komedie je tam oproti dramatickým scénám poskrovnu, ale perličky se tam najdou, "Praskla mi voda." "Tak zavolej instalatéra.". Po dlouhé době slušný film, který nevycházel z války, porušení zákona nebo psychického narušení hlavního hrdiny. První část mi přišla taková až moc poamericku sentimentální (jízda autem jako páni, prachy, zmrzlina, etc.), ale potom se to zase zvrtlo, Bill byl skvělý a Jaeden mě překvapivě dostal víc než Melissa. Ale obsazení dobré, scénář taky, soudrack jsem teda nijak nevnímala, ale celkově jsem spokojená.

Čarovný les (2014)

Meryl sama řekla, že toto byla první role čarodějnice z asi čtyř nebo pěti nabídnutých, o které uvažovala, ale po shlédnutí moc dobře nechápu proč... Neuvěřitelné zklamání.