D'Artagnanova dcera (2004) (TV film)

Většinou jsem u televizních verzí alespoň trochu shovívavý, ale tohle fakt ne. Naprosto nezvládnutá akce, dialogy na úrovni základní školy a vlastně i ta základní premisa je směšná.

Deník princezny 2: Královské povinnosti (2004)

20% za animatronickou loutky Fat Louise, hezkou Anne Hathaway, surfování Julie Andrews na matraci a přestřelené finále, které je stejně infantilní jako zábavné. ;)

Den poté (2004)

Emmerich a "Happening" Shyamalan si mohou podat ruce. Blbci jsou oba. Jenže Emmerich při svých blábolech spálí mnohem více peněz.

Etiketa (2004) (seriál)

Originální, zábavné a poučné. Navíc s výborným průvodcem, jakým Ladislav Špaček rozhodně je. Tenhle člověk by naučil správně stolovat i orangutana.

Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu (2004) (TV film)

Wyle se evidentně baví a závěrečná půlhodinka má guilty pleasure potenciál jako blázen. Škoda, že první hodina stojí za starou belu a kromě pár hlášek nabízí jen bezbřehou nudu, kterou nekonečné pomrkávání a nadhled tvůrců dostatečně nespasí. Ale potenciál to má. Byť notně céčkový.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Jednoznačně nejlepší Potter, který bude těžko překonán. Výborná režie, skvělé nápady, skládání záběrů. Prostě celá koncepce se mi líbí. Herecké trio už se dá považovat za herce, kteří hrají a ne jen čučí do kamery. Bravo.

Horem pádem (2004)

Hřebejk sice umí točit a je bezesporu výborným režisérem, jenže si neustále točí podle scénářů, jenž kopírují sami sebe. Opět se to točí okolo několika rodin a je to jenom další výcuc z českých domácností, kde lidé řeší svoje velké, drobné a malé problémy. Navíc si nemůžu pomoct, ale vtípky na jedné straně a drama na druhé mi zkrátka nesedí. V Pelíškách to bylo ok, jenže tady to prostě ruší. Vlastně, chvílemi jsem si připadal jako při sledování Pelíšků po 40-ti letech, takže už jsem měl neodbytný pocit, že jsem to už někde viděl.

Chuckyho sémě (2004)

Normálně bych se u takovéhlo filmu ani nerozepisoval, prostě bych tam napral neutrální 3* a šel dál, ale tady to dopadlo trochu jinak. Za prvé musím říct, že děj je stupidní a plitký až hanba, ovšem odkazy na hororové klasiky, prvky rodinného dramatu a opravdu ujetý humor mě vážně dostaly. Tohle je přesně typ filmu, který když si pustíte v uzoufání nudném letním odpoledni, tak Vám alespoň trochu zvedne náladu, čímž se vlastně splní jediný účel tohohle projektu. Chuckyho sémě bylo vytvořeno prakticky pro zábavu a proto k němu tak musí člověk (divák) přistupovat, tedy s obrovskou nadsázkou. Když právě na toto přistoupíte, zjistíte, že se jedná o zábavný kousek, pokud ne, pošlete Chuckyho do pekel.

Joey (2004) (seriál)

Po několika dílech, které jsem mohl vidět, se pro mě jedná o excelentní záležitost, pokračující v tradici Přátel, které považuji za vrchol komediálního žánru. Matt LeBlanc by to sice asi sám neutáhl, ale jelikož i ostatní herci z partičky jsou vynikající, tak si seríal zatím drží velmi solidní tempo a kvalitu.

Král Artuš (2004)

Jeden z nejdebilnějších filmů všech dob, v jehož nitru stojí jako Svatý grál šílený scénář s ubohými dialogy a těmi nejnezajímavějšími scénami jaké jsem za svůj krátký život viděl. S tímhle by si neporadil skutečně nikdo, natož Fuqua, který má pár světlejších momentů, ale jinak se potácí mezi špatnou a tragickou režií, která z potenciálně silného nápadu a kvalitních herců nevymáčkne nic víc než kapičku potu a hromadu mlhy, díky níž není vidět vůbec nic a Británie vypadá jako onen svět, kde je buď mrtvo nebo jsou všichni v lese. A souboj 500 Sasů versus banda křováků, to už je jen špička ledovce, již tahle trapná báchorka přináší.