Resident Evil: Apokalypsa (2004)

Nekoukatelný blivajz, kterým Witt málem pohřbil slušně se vyvíjející sérii. Zběsilou akci vystřídala akce nudná a epilepticky sestříhaná, maskéři si při tvorbě záporáka vybrali slabší den a ani Milla nebyla zrovna dvakrát cool. A Siennu Guillory bych během prvních pěti minut upálil za prznění filmového pásu. Never more!!!

Román pro ženy (2004)

Sbírka hollywoodských klišé (dokonce i s naprosto dementním, nijak neodůvodněným závěrečným během k životní lásce. Prostě, aby měl divák-debil pocit, že o něco jde.), ověnčená vieweghovskými "životními blafy", z jejichž lacinosti je mi místy vyloženě na blití. Anebo jsme skutečně dospěli do doby, kdy se mají divačky rozplívat nad životními krůčky vypatlané, rádoby nóbl husičky, které stačí lehké svrbění xxčky a hádka s boyfriendem, aby začala roztahovat nohy jinde a následně se divila, že podobně sbalenému chlapovi nestojí ani za zavolání? Xxčky, jíž se odprošuje zájezdem za sedmdesát litrů? Za co? Kvůli jedněm výstavním trojkám a plný hubě rádoby sofistikovaných keců o tom, kdo je šik, kdo intelektuální snob a komu se vyplatí podržet? (zn. hledejte týpka, co drží skleničku za nožku a je nedbalý elegán) Amerikanistka Stašové a análem stvořená feministka Něrgešové jsou potom už vyloženě na ránu do rozkroku. Alespoň že vizuál a Renčova režie stojí zato. Jinak by to bylo na pískot, pane V. 3/10 P.S.: Není nad kadeřnice s předpotopními účesy dělající na hlavách zákaznic nejnovější módní výstřelky. WTF?!

Scooby-Doo 2: Nespoutané příšery (2004)

Chápu, že chtěl Gunn opět převést ujetost animované verze do reálu a jsem si celkem jistý, že kdyby režíroval, možná by to dopadlo i zábavně. Gosnell je ale uspávač hadů a v jeho podání i ten sebelepší vtip vyzní jenom debilně a nefunkčně.

Sexbomba od vedle (2004)

Po dlouhé době se objevil komediální romantický film, který se vyhýbá záchodovému humoru a vrací nás do doby uhlazených a příjemných snímků, které obsahují jemný humor, což jsem ani nečekal od filmu, kde je jedním z témat pornografická kariéra. Mladý Mathew je takový slušný šprt, ale co se objeví naprosto hot Danielle vše se obrátí vzhůru nohama. Film se dá rozdělit přesně na dvě části. Nejdříve je to celkem slušná romantika, která se zhruba v polovině přehoupne do porno světa, i když opravdu jen jemného. Žádný hardcore, na to je spousta jiných :))) Luke Greenfield mě tentokrát opravdu příjemně překvapil, stejně jako skoro vše. Herci jsou rozhodně talentovaní, což neříkám jenom kvůli tomu, že Elishe to fakt sluší, ale že i Emile Hirsch svoji roli zahrál výborně, stejně jako Timothy Olyphant. Vtipy jsou dobré až výborné, prostředí nádherně uhlazené, hudba taky pěkná. Celkově je to parádní příjemná komedie, která ani po několikátém shlédnutí u mě neztrácí.

Spider-Man 2 (2004)

Vrchol filmových komiksů. Sam Raimi má talent na rozdávání a občas by se měl s ostatními méně talentovanými jedinci podělit. Stejně by mu zbylo hodně umu a natočil by geniální film. Nestárnoucí vizuál, bezchybný scénář a opět slovní spojení, která mě zasáhla. Do třetice chci to samé Same. :) No matter, what I do. No matter, how hard I try. It is someones I love who always be the ones who pay.

Světla páteční noci (2004)

Berg je Bůh a nedivím se, že mě to baví neustále opakovat. Jen málo režisérů dokáže vyjadřovat emoce i přes silnou vrstvu klišé a tak láskyplně se rochnit v patosu jako právě Berg, který se prostě narodil k tomu, aby točil videoklipové akční nářezy. Natočit sportovní drama o americkém fotbalu tak, aby bavilo i člověka, který nezná pravidla, nezajímá se o nějaké maníky z Texasu a nadevše uznává starý dobrý evropský "soccer", to chce kumšt a Berg mě během téhle takřka dvouhodinové jízdy napříč státní fotbalovou ligou opět přesvědčil, že je v něm mnohem víc, než si většina lidí myslí. Smekám, tleskám a jdu si pustit seriál. Jestli je minimálně z poloviny vydařený jako film, asi začnu zámořskou NFL bedlivě sledovat.

Táta na plný úvazek (2004)

Každý má svou slabší chvilku a Kevin Smith je toho důkazem. I přesto, že se ponořil do středního proudu a natočil víceméně cukrkandlovou podívanou, stejně do ní dokázal vložit svou osobitou formu, která mi sedí, mám ji rád a nevadí mi ani finální produkt. Takže tentokrát to není za plný počet, ale nadprůměr to stále je.

Terkel má problém (2004)

Od filmu s ratingem od 15 let čekám víc než sled nadávek, kterých je za 1) málo, za 2) se opakují a za 3) nejsou vtipné. K tomu připočítám mizerný scénář, který by vystačil na jednu A5, zbytečně naaranžovaného vypravěče, neustále narušujícího strukturu filmu, a až na jedno sprosté, leč zábavné číslo, naprosto zoufale uloudanou režii, která délku prodlužuje na dvojnásobek. Dabing je sice vydařený, ale tohle vážně nezachrání ani Marek Eben se svým uhlazeným hlasem.

Umučení Krista (2004)

Dobře natočené, o tom žádná, ale skutečně bylo potřeba dělat humbuk okolo tak plytkého, na efekt natočeného filmu? Já myslím, že skutečně ne.

Úžasňákovi (2004)

Tentokrát jdu trochu proti proudu. Ne, že bych animáky neměl rád. To já mám, ale tenhle mě prostě nedokázal ničím dostat. Graficky je to paráda a je vidět, že Pixar rozhodně neusíná na vavřínech. I scénář je víceméně nadprůměrný a dabing jako vždy bez chybičky. Ale z celého filmu jsem měl pocit, že se veze na vlně očekávání a hypu, které mě asi minuli. Ze začátku jsem se bavil, pak jsem postupně upadal do tranzu a ke konci jsem málem regulérně spal. Prostě tentokrát se nepovedlo to co předtím a to, že mě ten film nechytil za srdce. Možná je to tím, že lidské postavy mě méně zaujmou, kdo ví. Asi je to jenom můj pocit, ale chtěl jsem ho vyslovit. Můžete mě klidně ukamenovat, nebudu se bránit. ;)