Vše je ztraceno (2013)

Cuarón si dělá poznámky. Scenáristické KO v prvním kole s plně konkurenční režií (samozřejmě bez vizuální onanie), fantasticky úsporným Redfordem a bez hekání jako z německýho porna. 9/10

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Inspirativní asi jako reklama na prací prášek. Estetika hezoučká, ale prázdná a kýčovitá. Myšlenkově jeden protimluv vedle druhého s v podstatě bezcílným dějovým obloukem, z něhož není patrné, co vlastně chtěl Stiller sdělit a proč k tomu zvolil použité postupy. Na druhou stranu, ve filmu, v němž se longboard zaměňuje s velkou pompou za skateboard a který se tváří jako indie a přitom stál 90 míčů logiku není radno příliš hledat.

Wolverine (2013)

Theatrical Cut - 6/10, Extended Cut - 8/10

Zprávař 2 - Legenda pokračuje (2013)

Nechutně trapná žumpa, kterou od maximálního odstřelu zachraňje akorát řemeslo a ty dva vtipy, u kterých jsem se pousmál. Bohužel už si je ale nepamatuju. Až tak nevýrazný a ubitý nánosem mnohdy nesmyslný hlušiny byly..

11.6 (2013)

Fajn žánrovka. Nic víc, nic míň. Ale Cluzet je vynikající a film by byl bez něj přinejmenším poloviční.

2 zbraně (2013)

S dabingem výrazně větší (rozuměj necenzurovanější) zábava než s originálem. Což je pro pány za kamerou tak trochu ostuda. Jinak fajn první polovina, kdy funguje jak humor, tak řetězení akce. Potom už se jedná spíš o dojezd na neutrál, kde fungují jenom hlášky, ale přesto fajn jednohubka s překvapivě sehranou hlavní dvojkou. Jen se za týden neptejte, o čem to bylo a co tam bylo zajímavého. Nevzpomněl bych si.

47 róninů (2013)

Still better than Hobbit... Ne vážně, překvapivě smysluplná hollywoodská limonáda, která má zjevně úctu ke kultuře, takže ji může znásilňovat leda v očích (rádoby) japanologů, co se můžou podělat z toho, že se do historickýho filmu klíčujou draci a šestioký digitální kozo-prasata. Nechápu jen to, proč se Mathieson v padesáti letech nenaučil svítit tmavý scény tak, aby mu to (zase) nešumělo jako kráva. S Alexou docela výkon.

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Kdyby mi někdo před půl rokem tvrdil, že bude Abe chytřejší, líp natočenej a zábavnější než Prometheus, asi bych hlasoval pro jeho utracení. HUPS. Bekhmambetovovi Hollywood vážně sluší a intoši tradičně padají v křečích jako splašení koně po upírských nadhozech. A hned za nimi milovníci čtyřminutových záběrů, pro které je stříhání po dvou vteřinách zase jednou ekvivalentem močení na krucifix.

Amazing Spider-Man (2012)

Předražená, osminohá variace na Batman Begins, u které si nejsem úplně jistý, jestli mě vytáčí svojí neschopností doopravdy rebootovat (pod tímhle pojmem si představuji něco jiného než nekonečné parafrázování Raimiho), nebo regulérním selháním v oblasti střihu a dramaturgie, jehož důsledkem je série více či méně nelogických scén bez dramatické struktury (všimněte si, jak se tam všechno děje ráz na ráz bez jakékoliv výstavby). Asi obojí, což ve finále doráží Webbova neschopnost vytvořit s rozpočtem Spider-Mana 3 alespoň takové akční divadlo, jaké strýček Sam předvedl ve své verzi prvních Parkerových krůčků po zdi. Alespoň že Martin Sheen hraje Martina Sheena a Gwen nemá v šatníku nic jiného než "mini" a podkolenky. P.S.: Může být film o Spider-Manovi dobrý, když je titulní hrdina otravný imbecil a vedlejší postavy mu v počtu hlášek dávají brutálnější K.O. než Drago Apollovi?