Amadeus (1984)

Vahal jsem, vahal... Videl jsem reziserskou verzi, ktera byla dost natahovana, ale to mi nevadilo, film stale pomalu plyne vpred. Film je to vyborny a ted neco rouhacskeho: trochu precenovany. Forman je mistr, vsechna cest, ale filmu cosi chybi. Tezko to popsat, ale prijde mi, ze se obcas varilo z vody...Jeste jednu vec, vsude se pise, ze jde o stret geniality s prumernosti, i kdyz Salieri prohlasi, ze je buh prumernosti, nesouhlasim. On je velmi nadprumerny a jen jeho az chorobna ctizadostivost byt nejlepsi ho nici. No a obraz genia je presny, ti lide vam vzdy prijdou podivni a zasto je povazujete za hlupaky, ale v hlave je neco, co se snad ani s prumernym lidskym mozkem neda srovnavat...

Mexická jízda (2001)

Film me dokazal zaujimat po celou dobu a nevim, co zasadniho bych mu mohl vytknout, eroticno, road-movie i tragika, vse pekne skloubene a otevrene. Je to dobe!

Pokémon (1997) (seriál)

Nechapu, proc tolik povyku... Myslim, ze detem se serial libi, je celkem slusne zpracovany, trocha te akce :-) a celkeve mam pocit, ze si rozhodne nezaslouzi takove odsuzovani... Jedinu velkou vytku mam: za pet let uz skoro nikdo nebude vedet, co to je. Hold zadna nesmrtelna klasika se nekona, lec pro decka celkem dobre.

M*A*S*H (1972) (seriál)

Vtipny serial, bohuzel s pribyvajicimi dily obcas humor mizel a nekdy se staval az trapnym, navic opravdu pokazeny zaverecny film...Ale zvlaste u prvnich 100 dilu jsem se skvele bavil.

Vyjednavač (1998)

Dlouho jsem cekal, nez se na scene objevi Spacey, ktery zahral svuj vynikajici standard. Ostatni herci take OK, dej prumer, atmosfera dobra, proste prijemny film, neco mezi 3* a 4*, tak tentokrat jsem hodnejsi :-)

Schindlerův seznam (1993)

Vynikajici film, vahal jsem mezi 4* a 5*, lec par drobnosti, ktere filmu vytykam, srazili znamku o kousicek nize. FIlm je zajimavy a nenudi, jednim z problemu je, ze filmu o druhe svetove valce je uz tak mnoho...snad priste tvurci zkusi trochu invence a naleznou i jina zajimava prostredi...Strileni nevinnych patri ke kazde valce, je ovsem az prilis prvoplanove ukazovani dojemnych scen pri vyvrazdovani zidu. Mozna jsem uz shledl mnoho, ale i pres vseobecny nazor, ze jde o jeden z nejdojemnejsich filmu, tento pocit nesdilim. Vzdyt uz behem krizovych vyprav dochazelo k podobnym udalostem celkem pravidelne na obou stranach (a skoro jiste mnohem sadisticteji provedene byly tyto popravy civilistu), druha svetova valka vsak prinesla zabijeni v takovem rozsahu, ze si to lze jen stezi predstavit a tento film jeste nedokazal divakovi opravdu ukazat, ze lide umirali ne po tisicich, ale po milionech! Proto se vlastne ve filmech vzdy ukazuji jednotlive osudy, aby si vsichni byli schopni predstavit, jake to bylo utrpeni...To jsem ale jinde, zpet k Schindlerove seznamu. Snimek je mnohdy az prilis moralizujici, coz mi obcas vadi, mam mnohem radeji pribeh, kde si na vsechny postavy utvarite nazor sami a ne, ze se rekne: tento je zly, i kdyby si chtel hrat na hodneho a tento je zase hodny, i kdyz se zprvu tvaril jako zly. Proste jsem nemohl nevidet ruku Stevena Spielberga (uz se vazne rozhoduji, ze se vyprdnu na pravopis a budu podle ciste logiky psat cizi jmena bez sklonovani :-) Jde sice o jeho ZDALEKA NEJLEPSI film, ale trochu ale tam je. Film musi stoprocentne zapusobit a Schindleruv seznam na me zapusobil tak na 90 procent.

E.T. - Mimozemšťan (1982)

Davam tri hvezdicky, ale to jsem jeste velmi, velmi mirny. Jsem asi exot, ale E.T. jsem videl poprve nedavno ve veku 23 let, coz muze hrat velkou roli, ale jelikoz i nyni dokazi docenit pekne detske pribehy, nebude zrejme problem v mem veku. Proste me film skoro vubec nezaujal. Je to reprezentat toho nejtypictejsiho Hollywoodu, film pro americany, sice castecne prenositelny, lec divim se takovemu zajmu i u nas. Vsem zdejsim recenzentum: Radit E.T. do SCI-FI je pro me neprijatelne, je to pohadka a pohadka neni SCI-FI. Je to normalni filmecek pro deti, ktery nepatri mezi ty lepsi...

Dannyho parťáci (2001)

Idealni film pro chvile, kdy si chcete u televize oddechnout. Proste takovy lepsi prumer, slaboucky dej a mozna par povedenych vtipu, herci (podle jmen hvezdy) podali prumerne vykony, ale s tim scenarem to asi o mnoho lepsi byt nemohlo. Proste je to prumer (ne nijak ve zlem) jako vysity.

Horem pádem (2004)

Asi se mi to libilo vice nez pupendo, i kdyz nekolik hluchych mist by se naslo (zvlaste na zacatku) a nekdy byl Hrebejk az prilis nazorny ...Herecke vykony vesmes dobre, Emilie Vasaryova vsak nad vsemi vysoko cni, skoda, ze pan Triska nemel vice prostoru, mohlo to byt jeste zajimavejsi...Ale jak jsem na zacatku rekl, byl jsem moc spokojeny, jen vice takovych filmu!

Ztraceno v překladu (2003)

Vyborna atmosfera a neskutecne dobry Bill Murray. Tento film me prijemne prekvapil, tak nejak pomalu si plyne svou cestou a nakonec jste stejne trochu smutni, Murray to zahral uzasne a ja se vzival do jeho situace (skoda jen, ze nejsem slavny herec a nezvou me do Tokia natacet reklamy za tezke penize :-)