• Krátkometrážní

A Tanár - Episode 6 (2018) (epizoda)

Ešteže existujú aj tieto samostatné hodnotenia. Niekedy je samozrejme diskutabilné a ťažké hodnotiť seriál po jednotlivých častiach, pretože jednoducho všetky tie dieliky aj tak vytvárajú jeden celok...v tomto prípade mi nedá...táto časť si tých samostaných 5* zaslúži!

A Tanár (2018) (seriál)

Musím povedať, že prvé dve časti som sa naozaj bavila (dúfam, že aj zvyšné časti budú v podobnom štýle). Ľahkosť a nadhľad s akým sú tu riešené v podstate dosť vážne problémy študentov prostredníctvom netradičného pána učiteľa fyziky, chémie a telocviku sú svieže a miestami pobavia fajn hláškami. Nejedná sa o žiaden zázrak (a ani sa ním nesnaží byť), ale ako oddychovka to funguje u mňa na jednotku. Najväčšia škoda tej epizódnosti...len hlavná dejová línia sa nejako vyvíja, ostatné žiaľ nie.

Harrow - Actus Reus (2018) (epizoda)

Sprvu to vyzeralo ako štandardná kriminálka v hlavnej úlohe so sympatickým patológom. Záver to však celé "odštandardizoval" a postavil do veľmi zaujímavej roviny...a samozrejme navnadil na ďalšie sledovanie.

McMafie - Epizoda 1 (2018) (epizoda)

Ale áno prvá časť ma zaujala, len si ešte rozmyslím či chcem vidieť aj zvyšok, nakoľko mi Davida hneď z kraja odpravili (a taká podarená postava to bola)...najprv to rozdýcham a potom uvidím...

Psychiatr (2018) (seriál)

Prvé dve časti som mala rozpačíté pocity, ale niečo ma neustále nútilo ísť ďalej, potom som sa do toho zažrala, ale moje nadšenie v závere dosť výrazne schladila 8 časť, kedy som už mala na mále a takmer to zabalila. No, ale keďže zostávali len dve časti tak som ich nakoniec silou vôle dala. Nič to však nemení na tom, že skvelá výprava a ani sympatické herecké obsadenie nedokázali vykompenzovať zbytočne naťahovaný dej. Na druhej strane by som však druhou sériou určite nepohrdla, pretože táto by skutočne mohla fungovať ako dobrý odrazový mostík. Predpoklady tam rozhodne sú.

Daleko od hlučícího davu (2015)

Romantický príbeh, ktorého samotná podstata priam piští po detailnej analýze charakterov postáv, inak to dopadne ako v tomto prípade. Veľmi slabý odvar čohosi čo skôr pripomína jeden z príbehov Pilcherovej ako adaptáciu kvalitného románu. Knihu som síce nečítala, ale verím, že vyššie spomenuté nedostatky filmového spracovania obsahuje. Inak by veľmi za sfilmovanie nestála. Vychádzať však pri natáčaní filmu z predpokladu, že divák pozná predlohu a teda vie "o čo go" je veľmi nesprávny prístup...a niekedy stačí naozaj málo.

Všechno nebo nic (2017)

Pôvodne som chcela dať len jednu hviezdu za snahu, ale cca posledná pol hodina to "zachránila" a vytiahla ešte o jednu...

Válka růží (2016) (seriál)

Historické dokumenty by podľa môjho názoru mali slúžiť na to, aby nás oboznámili s udalosťami, ktoré sme nemali možnosť zažiť, ale zaujímajú nás. Táto britská dokumentárna miniséria, má podľa mňa jednu veľkú nevýhodu. Ak o vojne ruží netušíte ani mäkké fň uvedie vás do základného obrazu, ak však viete o čo išlo môže sa stať, tak ako mne, že toho vlastne viete podstatne viac ako sa z dokumentu dozviete. Takže za mňa subjektíne sťahujem pôvodné 4* hodnotenie na 3*.

Čtverec (2017)

Boli momenty, kedy som film hltala a bavil ma a tie sa pravidelne striedali s momentami, keď ma nudil a vyslovene otravoval. Týchto striedajúcich sa "momentov" bolo však nakoniec toľko, že neprevážil ani jeden. Vo výsledku je to potom síce určite miestami zamysleniahodné no napriek tomu málo presvedčivé dielo.