• Fantasy

Království nebeské (2005)

Je fajn číst komenty jedné a dvou hvězdiček. Mám takovej pocit že většina lidí kouká na všechno jenom jako drama. Film má to co se od něj očekává, alespoň relativní historický obraz jak to mohlo vypadat, solidní bitvy, při nejmenším slušné výkony v celku (, neříkám že O. Bloom je pan herec, ale nehraje tak zle. Pro mě nejsympatičtěji zahraná postava Tiberia Jeremy Ironsem. Dál padnoucí soundtrack, oku lahodící přehlídku dobových kostýmu a armád. Nehledě na perfektní hlášku o náboženství. Nezobte se na mě, ale já jsem od otho filmu nic víc nečekal a možná ani nic víc nechtěl. Svoje mezery to má, ale dost malé. Takže i proto 5* (procenty cca 90-95)

Tma (2005)

Herecké výkony ve filmu asi překonaly ten zbytek, zápletka nic zajímavého, v podstatě klasika. Plus by mohlo být vyvrcholení, ale to také není originální, podobných konců jsem viděl tak povícero. A taky chyběla strašidelnější atmosféra, což je tak největší slabina. Takže řekl bych: neurazí, ale nenadchne, tak akorát průměr. Dám 3*, dva a půl tu není a zaokrouhluje se nejčastěji nahóru. :-D

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Upřímně loutkový Yoda je super, ale je pravda že tenhle díl má jedno velké plus, záporáky. Nejspíš zde získal Vader tak 95% své popularity. Takže hurá na film a nečtěte komenty :-D

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Docela je mi líto že jsem nezažil počátky SW a byl až další generace, na svou dobu to musel bejt trhák. Ale je pravda že i teď když se na to podívám tak mě pořád bere celá sága stejně jako kdy jindy. Jednoduše bomba, i když je vidět že film je přecejenom ze 77, například choreografie soubojů nic moc, ale to je spíš problém toho že první star wars už jsou opravdu filmovým dědou. Ale i tak Lucas zvládl dostat svět filmu na záda. 5*

Nikdy to nevzdávej (2008)

Přišlo mi to jako blbej vtip. 70%?? Vážně mi tu komunita přijde jak banda dětí. Ten film vpodstatě neměl vůbec nic, pokud vám není 15. Aspoň že na ty souboje se dalo koukat, ale ani to nebylo nic co by mě donutilo si tenhle film zapamatovat. 2* ale teda s odřenejma ušima. No lepší definici kýče těžko hledat.

Space Jam (1996)

Kašlu na to že Michael nehraje dobře, kašlu na to že je film dětskej, vzhledem k tomu že basketbal mám až na prvním místě, je tohle fajn spojení animáku a výše zmíněného sportu. Nechybí ani můj oblíbenec Daffy Duck. Člověk se zasměje, zavzpomíná na dětský časy a film ani náhodou neurazí. Pro mě 4* i proto (ale nejen) abych vyvážil zdejší smetánku kritiků.

Tango a Cash (1989)

Tango a Cash, Cash a Tango, vzhledem k tomu že Slye můžu a akčňáky musím, tohle pro mě byla docela bomba. Komediálně pojatej akčňák je většinou lepší než rádoby vážný dílka a T&C mě pobavil dost, navíc i nechyběly dobrý akční scény jako závody v zemědělských strojích :-D plus ještě dobrá ústřední melodie. Takže pro mě pět, asi i tím že akčňáky hodnotím buď všechno nebo (skoro) nic.

Žena ve vodě (2006)

Bla bla bla, asi s tím jsem přešel většinu komentářů zde o nekonečné ubohosti tohoto filmu. Vzpamatujte se trochu, nemusíte na konci filmu přijít na to že 2+2 musí být 77 aby to celé vyšlo, pro mě je u Ženy ve vodě nejlepší zížitek z celkové atmosféry, které vládne hudba. Vizuálně byl film taky fajn, obzvlášť konec s orlem. Na druhou stranu je pravda že některé scény mi přišly jak kdyby v nich herci schválně hráli hůř, proto nedám 5* ale "jen" 4. V ubohosti filmové fantasy scény tento film podle mě zaslouží místo výše než na 60%

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Není jediná věc kterou bych mohl vytknout... Konečně rozuzlení příběhu, velkolepé do posledního detailu, hudba, souboje, super exteriéry, ovšem jedna věc mi trochu vadí a to je mistr Christensen. Podle mě nebyl zrovna dobrá volba, ale tak to se dá prominout, jen škoda že zrovna ve stěžejní roli. Ale i tak nakonec určitě 100%

36. komnata Shaolinu (1978)

Konečně správná řež, i když povětšinou v podobě tréninku, ale to je přesně ten originálnější prvek kterej je potřeba. Fajn bylo taky zapojení různých tréninkových technik v praxi. Super zážitek, dal bych cinco hvězdiček ale nakonec "jen" 4 kvůli pro mě nepříjemným nepřirozeným zvukům v průběhu celého filmu, ale tak to se dá pochopit vzhledem k roku.