Klepání na nebeskou bránu (1997)

Skvelá čierna komédia, tak trošku aj možno paródia na podobné gangsterky, kde zastrelení padajú z balkónov a tečú litre hektolitre krvi. Tu je to iné, síce sa strieľa (najmä priblblí mafiáni), dôraz bol kladený na humor/absurditu týchto filmových scén.

Dýka a kříž (1970)

Určite to nie je filmársky skvost, ale v tomto prípade dávam na prvé miesto skutočnosť, že film rozpráva skutočné udalosti z Brooklinu, New York z roku 1958. Príbeh o človeku, ktorý svojou láskou a obetavosťou pomohol mladým ľuďom dostať sa z úplného spoločenského dna opäť do života.

Apokalypsa (1979)

Veľmi ťažký film. Aj samotný režisér si musel prežiť svoju vlastnú apokalypsu pri výrobe tohto kolosálneho diela (problémy pri nakrúcaní, takmer rozpad manželstva...). Film nás pomaly vtiahne do deja, pohlcuje hrôzou a nezmyselnými pravidlami vojny, ktoré vnímame tak isto, ako kpt. Willard. Kamera a hra tieňov pri rozhovoroch Willarda a Kuntza ešte viac umocňujú už beztak silný emočný zážitok!

Ennio Morricone v Benátkách (2008) (koncert)

Výnimočný koncert, skvelé prostredie, skvelá atmosféra, skvelá hudba (hoci nie som veľkým prívržencom orchestrálnej hudby). Chýbal mi "Man with the Harmonica".

Bony a klid (1987)

Výborný film, na svoju dobu veľmi kontroverzný, keďže rúcal ideály socializmu, ktorý už bol pomaly v koncoch a poukázal na pravdivé skutočnosti vtedajšej spoločnosti, podvody, kšeftárstvo, zločin. Kapitalizmus a konzum sa blíži nezadržateľnými krokmi.

Máme papeže! (2011)

Film nám pekne priblížil, ako približne vyzerá konkláve a voľba pápeža, hlavu katolíckej cirkvi. Všetko by bolo v poriadku až do momentu, keď mal nový pápež predstúpiť prvý krát pred veriacich - ťarcha tohto bremena naňho doľahla. Očakával som komédiu, spočiatku to tak aj vyzeralo, postupne sa film zmenil na sociálnu drámu. Prekážalo mi vykreslenie zboru kardinálov ako nesvojprávny geriatrický ústav (možno bo je iba môj osobný dojem?), volejbalový turnaj to úplne zabil. Každopádne, bol to celkom dobrý film, 70%.

Lovec jelenů (1978)

Scénka v zajateckom tábore už patrí medzi kultové scény vojnových filmov! Vtedy, ako aj v scénke ku koncu filmu som takmer nedýchal! Film o priateľstve, hrôze vojny a ich následkov (fyzických, ale najmä psychických). Miestami trošku zdĺhavé (najmä úvod), každopádne film patrí k mojím obľúbeným, 90%.

Hon (2012)

Začalo to Rodinnou oslavou (Festen), pokračovalo Lovcami hláv (Head Hunters) a teraz Jagten (The Hunt), všetko pre mňa 5 hviezdičkové filmy, asi sa preorientujem na severské psycho-drámy, sú lepšie, než som si pôvodne myslel! Uff, tak tento film bol silný... ešte teraz predýchavám. Čo všetko môže spôsobiť detský výmysel a bujná fantázia. Veď deti nikdy neklamú! - to je hlavný argument, vďaka ktorému obvinila a odsúdila komunita v maličkej dánskej obci nášho hlavného hrdinu. Celý film som s ním súcitil. A tá posledná scéna??? To už je na divákovi, ako si ju vysvetlí. 100%, jeden z najlepších filmov roku 2012.

Báječní muži na létajících strojích (1965)

Film s najdlhším názvom čo som kedy videl, skvelé spracovanie histórie prvých leteckých pretekov, pocta prvým aviatorom, veľkým hrdinom tej doby. Tie lietajúce stroje boli také kráse...

Where the Hell is Matt? (2012) (hudební videoklip)

Matt je už celosvetovo známy, kto by si nechcel s ním zatancovať? - CELÝ SVET!!!