Nespoutaný Django (2012)

Tie Tarantinovske filmy moc nemusím, no z tohto snímku som bol nadšený! Herecký koncert hlavných protagonistov, výborný scenár, kamera. Troška mi vadila hudba, záplava krvi a až príliš americký patetický koniec. Inak bola ešte jedna hviezdička naviac.

Mysterious Island (1995) (seriál)

Sto ľudí, sto chutí. Tento seriál som pozeral na STV a veľmi som si ho obľúbil. Tajomný ostrov je spolu s Pätnásťročným kapitánom moja najobľúbenejšia Verneovka a toto filmové spracovanie hodnotím veľmi pozitívne. Nedočkavo som každý deň očakával novú časť, u mňa 90%

Snehuliacke rozprávky (1992) (seriál)

10,20,30 dám Vám ťažký príklad Koľko snehuliakov sa už narodilo na svete ? Neviete ? Možno sa to práve teraz dozviete :) PS - nikdy nespočítavajte svojich snehuliakov!!! :)

Sexy Pistols (2006)

Krásne herečky, moje obľúbené žánre (krimi, western, komédia) v jednom, príjemný film na spríjemnenie večera.

Lovci hlav (2011)

Tak tento film ma dostal! V priebehu týždňa som si ho pozrel 3x. Vynikajúci triller od začiatku až do konca, skvelé rozuzlenie, skvelý koniec.

Arcibiskup s lidskou tváří (2012) (TV film)

Zaujímavosti: Režisér sa rozhodol natočiť dokument po prečítaní záznamu besedy s biskupom Bezákom na festivale Pohoda v roku 2011, kde svojimi myšlienkami oslovil mnoho mladých ľudí.// Pôvodne malo ísť iba o polhodinový film, portrét biskupa Bezáka. // Začalo sa natáčať v januári 2012. // Keď začal režisér Petr Minařík točiť dokument o Róbertovi Bezákovi, netušil, že ho o niekoľko mesiacov odvolajú. Štáb zachytil aj momenty po odvolaní, názory ďalších ľudí, čo následne sa predĺžilo minutáž dokumentu //

Umřít (nebo ne) (2000)

Tento film zmenil môj názor na film ako taký. Dovtedy som ho bral iba ako zábavku na zabitie času. Odvtedy, ako som ho videl na strednej škole, už považujem film ako plnohodnotné umenie! Viacero dejových línií, zdanlivo na sebe nezávislých sa v druhej časti filmu prepájajú. Film vyjadruje pekné posolstvo, niekedy stačí naozaj málo, aby sa predišlo veľkej tragédii.

Maléry pana účetního (1980)

Milujem absurditu! A tento film ju servíruje hneď od úvodnej klapky až po záverečné titulky. Škoda, že ďalšie diely o Fantozzim neboli až také dobré, ako tento prvý diel.