Mlha (2007)

A jejda, opravdu jsem nečekal takové zklamání a závidím těm, co jsou z hloubi srdce filmem nadšeni. Béčkovost až céčkovost bych snad ještě překousl - budu doufat, že to byl režiserův záměr - , ale dialogy, chování a jednání všech postav mě přivádělo k šílenství. Kladně hodnotím moment, kdy byla zastřelena náboženská fanatička, s přehledem nejodpornější postava ve filmu. Už jsem se chystal, že vlezu do obrazovky a vlastnoručně ji uškrtím! A Thomas Jane a jeho 4 náboje na 5 lidí? Na to jaká byl v průběhu celého filmu vůdčí postava a mozek všech akcí, to tedy hodně "přestřelil". A vzhledem k tomu, že zastřelil vlastního syna, tak ty emoce byly velice slabé a nepřesvědčivé...

Requiem za sen (2000)

Tak tohle opravdu ne. Asi pětkrát jsem měl silné nutkání ukončit sledování tohoto filmu, ale říkal jsem si "vzmuž se, překonej sám sebe, jak můžeš hodnotit film který nevidíš do konce?" No, sice jsem to vydržel, bylo tam i pár světlejších chvilek, ale Aronofského tvorba je pro mne nestravitelná. (Wrestler je vyjímka). Ale jak již zde někdo doporučoval použití filmu pro osoby s rizikem drogové závislosti, tak to naprosto schvaluji. Pokud budou donuceni sledovat tento film 10 krát v jednom týdnu, tak je možnost, že na drogy už v životě nesáhnou, je tady ale také možnost, že po tom týdnu se už bez drog neobejdou.

Hlubina (1977)

Hlubina je jeden z těch starších filmů, které mě okouzlily před 30 lety stejně jako dnes. Viděl jsem ho tenkrát 3 krát za měsíc a pokaždé jsem seděl v kině jako myška. Krásné prostředí, napětí a Jacquline Bisset s mokrým tričkem na začátku filmu. A já navíc jsem blázen do potápění , takže čistých 100%

Maratónec (1976)

Další z mnoha starších filmů, který na mě působí stejně jako kdysi dávno. Výborné herecké obsazení, pořádná dávka napětí a skvělá atmosféra...Vzpomínám, že jsem po prvním shlédnutí nechtěl jít rok k zubaři - nebyl jsem si jist, zda-li to bude bezpečné !!

Lemra líná (2006)

Tak toto je přesně ten typ romantické komedie, která mě spolehlivě potěší. Film neměl výrazně hluchá místa, ale skvělých momentů dostatek .Zooey Deschanel a její vražedná mise byla naprosto skvělá, taktéž všechny zvířecí potvůrky filmu jednoznačně prospěly. Pro mne bez váhání 95%