S.S.D. - Spojení nenavázáno (2008)

Tuctová vyvražďovačka á la USA, ALE made in Russia. A to je ten rozdiel: a) polovica filmu neotravuje zbytočnými love story v rámci hlavných postáv b) každé druhé slovo neni f*ck.. c) Hlavné postavy nie sú modelky v bikinách a proteínový kulturisti, ale tuctoví teenageri d) Ruština sekne do celej atmosféry filmu Jedným slovom: po čase niečo potešilo, rusi to jednoducho dali...

Extraterrestrial (2014)

Tento film nemusí každému sadnúť. Mňa to oslovilo už len z dôvodu že to nie je zo súdka vyvražďovačky, zombie, melancholickí upíri alebo FF (FF teda miestami je) či dlhovlasí duchovia. Rozhodne príjemné oživenie v danom subžánri. Hodnotím aj záver (spoiler!) vo veľkom štýle na Ufonskej lodi (scenéria nedala nespomenúť si na Votrelca2).

H Project (2013)

Zase jeden film o parte thajských teenagerov ktorí idú skúmať do Japonska (Nagasaki) ak som pochopil tak na ostrov hashima údajné paranormálne aktivity a natočiť o tom dokument. Samozrejme narazia na duchov a títo ich potom prenasledujú a kynožia. Absolútne nijaký prínos, lakačka a scénki s duchmi OK, bohužiaľ oddelené nekonečným táraním teenagerskej partie, stopáž totálne prestrelená takže dej stráca svoje súvislosti. Logike nepridajú ani en titulky z youtubu, ktoré miestami postrádajú zmysel (asi Automat preklad googlu). 3 hviezdy za geniálny vizuál mrtvého mesta (skôr sídliska) Hashima, kde sa prakticky odohrajú všetky akčné scény filmu a vizuálnu stránku vôbec.

Yu lan shen gong (2014)

Fascinuje ma že aj takéto kúsky (natočené predovšetkým pre čínskeho či iného diváka z tých končín) sú hodnotené na csfd. Našincovi to nič nehovorí nakoľko je to o tradičnom čínskom divadle a čínskych tradíciach. Ako horor by som to označil až v druhom rade, jedná sa skôr o drámu prepletenú hororom. Na tomto zrejme frčí východná filmová kultúra, nakoľko obdobných filmov nájdete ako maku Ducharská zápletka je tu skôr povinnou kulisou ako primárny účel. V krátkosti: pre našinca dosť veľká nuda, príbeh na úrovni R. Pilscherovej (až na to že tí dvaja sa nevezmú) a to som veľkým fandom ducharín z ďalekého východu. 2 hviezdy za skvelý vizuál, zopár podarených ľakačiek a krátku stopáž.

The Devil's Rock (2011)

Po čase niečo čo ma zaujalo aj napriek kope nedostatkov. Atmosféra od začiatku ponurá a dusná, dej umiestnený (pomerne netradične) do obdoibia 2. svet. vojny odohrávajúci sa v ponurom nacistickom bunkri dekorovanom rozrezanými mrtvolami nacistov. (Prostredie mi pripomenulo trocha legendárnu hru Wolfenstein 3d). Celé to odohrajú prakticky 2 herci a to pomerne presvedčivo + do tretice je tam démon. A práve vzhľad démona bol pre mňa najväčším mínusom - niečo také možno fungovalo v 80 tych rokoch ale v r. 2011? Ale inak film pomerne slušne odsýpa skôr dramatickým ako akčným tempom ale nenudil. Príjemná je aj nenáročná stopáž 83 min. Pre milovníkov akčných teen vyvraždovačiek ROZHODNE nedoporučujem.

The Gravedancers (2006)

Záver - čo sa trikov týka - mi pripomenul Poltergeist1. Inak ako bolo uvedené, v zásade v prvej polovici filmu sa buduje aká taká atmosféra (pre mňa skôr vykeckávajúca nuda) v druhej polovici už sa tam mocú duchovia, ale strašenie nič moc - naši šikmooký priatelia z ďalekého východu by (inak z celkom originálnej témy) vytrieskali oveľa viac. A dovoľujem si tvrdiť že s ešte menším rozpočtom...

Obr lidožrout (2008) (TV film)

S odstupom času a po zhliadnutí iných "veľdiel" z hororovej produkcie (najmä amerických s vyvražďovaním teenagerov a bučiacimi teenagerkami) toto ma bavilo - napriek negatívnym tunajším hodnoteniam po čase trošku iný film ako je v poslednej dobe presadzovaný v tomto žánri. Ale pakujem vzhľadom na úbohosť žánru posledných rokov som išiel s kritériami hodne dole. Videné v pôvodnom znení s EN titulkami.

Scout, The (2009)

V krátkosti: Kde bolo tam bolo kdesi v Thajsku žil Veliký Had ktorý jedného dňa omylom okúsil ludskú krv ktorá mu moooc šmakovala a začal loviť ľudí. Pomocou nejakej kliatby ho uzavreli do jaskyne, ktorej vchod sa otvorí len pri zatmení mesiaca - toľko úvodné titulky. Toto využije skupinka školopovinných thajských detí a vtrepe sa do tej jaskyne a ... ostatné neprezradím. V zásade ide o celkom vydarenú rozprávočku bez jedinej kvapky krve (jedine kreslená v úvodných titulkoch) s naivnučkým dejom a pár digitálnymi trikmi. (Veliký Had sa vydaril). Pozerateľné s deťmi do max. 8 rokov za sychravého doobedia keď neni čo iné robiť. Btw. nič veľkolepé nečakajte. Na YouTube je to s EN Titulkami pod mne nepochopiteľnou kategóriou Thai Horror Movies - patrilo by sa to dať pod Thai Fairytales.

Chraň nás od zlého (2014)

Pre mňa po dlhej dobe vydarený horror/Thriller, všetko tu do seba zapadá: scéna, hudba (prekvapivo dobre strihnutá s The Doors - ale to tu už bolo spomenuté), herci neopozeraný, presvedčivý, atmosféra OK počas celého filmu. Napriek skoro 2 hodinám to prekvapivo odsýpa s minimom hluchých miest. Mne osobne záver až tak nesadol, ale to je otázka už osobného názoru. Film rozhodne možno len doporučiť.