• Krátkometrážní

Věříme v Boha (2000)

Podarený krátkometrážny film, pri ktorom som ani nemala čas sa nudiť. Všetko prebiehalo svižne, vtipne a ešte aj poučne. Veľmi trefné.

Zůstaň se mnou (2014)

Celkom naivný príbeh.. Bolo tam zopár myšlienok, nad ktorými som sa pousmiala, a takisto boli aj momenty, kedy sa už slabším povahám hrnú slzy do očí. Ale ináč nič extra. Páčila sa mi scéna okolo ohňa, keď hrali príjemnú pieseň (Willamette Stone - Today) a všetci vyzerali spokojne a šťastne. Najviac teda oceňujem hudbu, kameru a sympatických hercov.

Newyorská romance (2013)

Skvelý príbeh, výborní herci a k tomu perfektná hudba, ktorá aj niektoré zbytočne dlhé chvíle vždy oživila.

Kandidát (2013)

Hneď na začiatku ma prekvapila kvalita tohto filmu. Naozaj som od Slovenska či Česka nečakala tak výbornú kameru. Malo to zaujímavý príbeh, väčšina hercov predviedla dobré výkony, až na Kubovčíka, ktorého "vtipy" mi tam skôr zavadzali. V iných filmoch s nadávkami nemám až taký problém, ale tu sa mi ich zdalo už priveľa a častokrát to znelo silene. Finálne rozuzlenie bolo (aspoň pre mňa) prekvapivé. Celkovo to hodnotím ako taký priemerne dobrý film.

Pod kupolí (2013) (seriál)

Úvod prvej série to skvelo rozbehol. Každá časť ma bavila a vždy som bola v napätí, čo bude ďalej. Občas som sa však stretla aj s príliš dlhými scénami a nie veľmi potrebnými dialógmi, ale koniec to však zase zachránil. Druhá séria sa začala úplne v inom duchu a to ma potešilo. Časti boli orientované skôr na charaktery postáv a pekne pomaly sa odkrývali všetky tajomstvá. Seriál sa naozaj bral výborným smerom až kým neprišla tretia séria a odvtedy je to len čistý priemer.

12 let v řetězech (2013)

Veľmi silný príbeh a rovnako aj film. Toľká krutosť a beznádej. Priam neuveriteľné, aké surové činy sa vtedy robili.

Spisovatelé (2012)

Veľmi pekný film. Naozaj som si jeho sledovanie užila. Herci boli sympatickí (až na Lianu Liberato - tá mi tam proste nesedela), hudba bola úplne skvelá a takisto každý jeden príbeh mal niečo do seba. Obzvlášť ma zaujal fakt, že Jennifer Connelly a Lily Collins sa celkom na seba aj podobajú, a preto si myslím, že to pridalo na dôveryhodnosti. Toto je práve jeden z tých filmov, ktoré si rada pozriem aj viackrát.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Tento film je jedným z mojich obľúbených preto, lebo nám ukazuje v prvom rade silu priateľstva a nádeje. Tim Robbins bol pre mňa neznámy, až kým som ho tu nevidela a naozaj predviedol famózny výkon. Takisto aj Morgan Freeman nás len utvrdil v tom, že na herectvo má fakt talent. Stephen King to úžasne napísal a zase Frank Darabont to skvelo preniesol na filmové plátno.

Trosečník (2000)

Tom Hanks tu opäť predviedol neuveriteľný výkon. Scénu, kde si "trhá" zub som prežívala s ním, tak ako aj tú, keď prišiel o Wilsona. Tento silný film ma určite nenudil a vždy sa k nemu rada vrátim..

O dívce, která proskočila časem (2006)

Zatiaľ som nevidela veľa japonských filmov, a tak som sa spočiatku obávala čo to bude zač. A práve naopak, bola som milo prekvapená. Cestovanie v čase ma asi nikdy neomrzí, aj keď to nikdy nepochopím :D Zaujímavé umelecké spracovanie a príjemná hudba (obzvlášť oceňujem japonské titulky, keď sa spievalo).