Topâzu (1992)

zvlastne ale kazda polovica filmu bola uplne o nieocm inom. co na zaciatku zacalo fajn po polke upadlo a nastal tulm ako po zazracnych tabletkach. mozno som nepresiel vsetkym tym co FLipnic a teda som tomu vlastne ani nemohol pochopit :) ale co viem s istotou je ze hladanie akehosi ex milenca bolo nekonecne a prakticky bez konca. RIP Tokyo Decadence

Hotel Inferno (2013)

velmi zaujimavy snimok, ktory zaujme uz od zaciatku. cely film sledujeme z pohladu hlavneho hrdinu, ktory prisiel do hotela ako najomny vrah. netusi vsak, ze za tym vsetkym stoji reziser Giulio de Santi, ktory rozbehne skvelu akciu v style Duke Nukem. 78 minut obehlo ako voda a ja za obzeram kde su dvere do dalsieho levelu.

Požáry (2010)

ak si chcete usetrit cas tak si precitajte obsah a zacnite od 55. minuty. ako pise verbal, vela sa tam toho nedeje. druha cast bola rozhodne lepsie nez ta prva. to ze 1 + 1 = 2 vie divak aj ked neni odbornik z Kanady na matematiku. staci pozorne sledovat. no skoda tej roztahanosti... hladanie vlastnej minulosti je zaujimavy namet a pekne aj odhaluje pocas filmu co sa dialo, za co dakujeme aj notarovi, kotry ide podla predpisov a nic nepredbehne. V rozsiahlom povojnovom regione mame poruke stale tucet ludi, ktori nam pomozu v pravy cas, je to akoby ste hrali Zeldu. po par minutach som musel pozriet na nete, ze kde sa to vlastne odohrava a tak som zisitl ze nikde. zvlastne prostredie, moze to byt prakticky v akejkolvek moslimskej krajine (neboli nejake protesty proti tomuto filmu?) prestrihy medzi minulostou a pritomnostou su taktiez riadne servirovane a zahaluju pravdu az do finalneho poirotovskeho rozuzlenia.

Rudé pole (1987)

cesta na vrchol v niekdajej provincii Shandong - znasilni o 30 rokov mladsiu nevestu, zabi manzela, pochval sa kamosom robosom aka bola, nasti do tohtorocnej urody, vezmi zensku cez plece a namier si to pred vsetkymi priamo do spalne. neviem, ale tieto zvyky mi prisli divoke aj na divoky cinsky vidiek. samotny film by som hodnotil za 4* ale ked prihliadnem na to, ze ide o reziserov debut tak mi neda ist na plny pocet. zaujimave je, ze herec Wen Jiang vyzeral na 50 rokov aj v 87'

Návrat do 36. komnaty Shaolinu (1980)

pribeh o potulnom podvodnikovi, ktory sa po neuspesnej pomoci kamaratom vydava do Shaolinskeho klastora, aby sa naucil ozajstne kung fu. Mnisi ho naucia pokore a namiesto ucenia boja ho ucia stavat lesenie. ani netusi, ze pri tom pouziva vsetky tahy bojoveho umenia. konecny zapas proti mandzusom predvedie svoje stavebne kungfu, ktore bude podrobene skuske ich stolarskemu so skladacimi stolickami. Jet Li by sa mal co ucit, zvazovanie nepriatelov bambusovymi prutmi mu ide dokonale. kvalitny stary film s ponaucenim, na ktory sa skvele pozera cely cas.

Touha zabít (2010)

ja som pre zmenu dostal ovela viac nez som cakal. film ma zaujal uz od zaciatku a drzal ma v napati ked sa situacia zacala zauzlovat. ked prisli na radu experimentalne lieky s vedlajsimi ucinkami, tak zacalo ist fakt do tuheho. do hodiny som sice uz vedel ako film asi skonci, ale to ma neodradilo, naopak, udrzalo ma, aby som sa o tom predvedcil. kto koho zabil a kto ma vlastne pravdu a kto iba bluzni sa dozvieme pri drsnom finale pocas basebaloveho zapasu. tieto scenky boli obzvlast zaujimave, vyzeralo to ako keby vsetci fandili nasim dvom pacientom a nie hracom v TV. pacila sa mi aj gradacia zlocinov, ktore si na seba pacienti chystali. ked zmizol z miestnosti skalpel tak uz zacalo ist fakt o kejhak :) vo vedlajsej ulohe hviezdila sestricka, mlada, krasna, a naivna. urcite odporucam.

Plačící pěst (2005)

uplny suhlas so sniperom18, tento film je takmer bez emocii a podla mna aj trochu roztahany. sam neviem komu fandit, je mi akosi jedno kto z nich vyhra co by sa pri tychto filmoch nemalo stavat. neziskala si ma ani jedna strana. zaver bol sice lepsi, ale koli poslednym 10 minutam uz na 4 nepojdem. no stale lepsi priemer.

Wasabi (2001)

film ktory ma dost pamatnych scen a da sa pozriet v TV kedykolvek si nan clovek prepne, aj ked to vobec nie je ziaden top. reno je sice klise drsnak, ktoremu nic nevadi a nic ho nerozhadze, no vo Wasabi je to est ako tak na znesitelnej urovni. skoda ze nenatocili prequel.

Kong bu ji (1997)

plny pocet by som tomu sice nedal ale aj tak je to vysoky nadpriemer. home invasion tema je zaujimava a toto spracovanie ma este dokonca aj par zvratov. hlavna hrdinka dobre vie o co jej ide, nejedna sa o obycajne nahodne prepady. skoda ze tu nie su velmi pamatne sceny ani hlasky, dokonca ani lakacky, ktore do riadneho thrilleru patria. potesil killing spree hlavnej hridnky kde pod vahou domacej vybavy padali aj domace zvieratka ci postarsie babicky.

You hua hao hao shuo (1997)

ako pise Nethar, tento film siel uplne mimo mna. komedialne tam snad nebolo nic, po polke som to uz vypol. mozno na to realistickom spracovani nieco je ale nepatrim k tym co by pozerali film koli nieocmu ako je nabeh kamery. takze u mna pozeratelnost takmer nulova.

Časové pásmo bylo změněno