Strážci vesmíru (1993) (seriál)

V tomhle případě není místo pro nějaké přechytralé řeči. Jako malý jsem tento seriál "žral" a tak kdybych teď dal nějaké nízké hodnocení, byl bych pokrytec. Pravda, když se na to podívám dnes, je to především úsměvná záležitost. Ale vzpomínky na dětství jsou nepřekonatelné.

Pravá blondýnka (2001)

Film příběhově není vůbec špatný. Ale jako komedie na mě moc dobře nezapůsobil. Takové nemastné neslané. Zasmál jsem se sotva dvakrát.

Temný rytíř povstal (2012)

Z kina jsem odcházel naprosto "odzbrojený". Nejsem velký příznivec Batmana a tak jsem nevěřil že si mne film má šanci nějak získat. Opak je pravdou. Super efekty, bravurní herecké výkony. Skvěle zmáknuté prostředí zločineckého podsvětí, coby městských stok ale především brilantně zvládnutá role hlavního "záporáka". Soundtrack od Hanse Zimmera netřeba nějak více komentovat. Tohle vše přispělo k tomu, že bez jakýchkoliv výčitek dávám pět hvězd.

Oběť zla (2007)

*KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILERY* Není to špatné. Zklamaný nejsem. Ale prostě tomu něco chybí. . . Tento počin vykrádá lecos. Ale zároveň poskytuje věc, kterou jsem ještě v tomto subžánru neviděl. Zápletka s náboženskými fanatiky mne potěšila už proto že je nesnáším a tak mi dělalo více než dobře když jeden skončil s prostřelenou hlavou brokovnicí, druhý chcípal v plamenech a třetí skončila s useknutou řepou. Poslední moment filmu nad dětskou postýlkou beru jako pokus o vtip. 70%

Země mrtvých (2005)

G.Romero si opět udělal jméno strhující zombie podívanou. Zpracování zombies se skutečně povedlo, ale i jejich chování a pohyby. Opravdu jsem se nenudil.

Bratrstvo vlků - Hon na bestii (2001)

U tohoto počinu, coby mé volby na deštivý večer jsem se bavil skutečně dobře. Prostředí skvělé, efekty působivé, ozvučení odzbrojující. Vhodné herecké obsazení. Jen mne místy zarážel poněkud podivný střih. Motiv pomsty, honu, náhlé bezmoci, zvratu, lásky. To vše mi sedlo. 80%

Piráti na vlnách (2009)

Svižné, vtipné, plné překvapení, ale i romantické. And that's all In the name of Rock N' Roll!! Richard Curtis skutečně ví, co je třeba, jak zaujmout a přikovat do křesla. Tahle podívaná si nesmazatelně našla místo mezi mými oblíbenými filmy. 92%

Horton (2008)

Nedávno jsem se k tomuto kousku dostal. Ač čirou náhodou, při hlídání mladší sestry ale přece. Grafika a zpracování velice pěkné. Příběh ničím neoslní. Avšak český dabing se v tomto případě opravdu nepovedl. Nevím jak je to s originálem ale český dabing je opravdu slabý. Nicméně na odreagování po náročném dni tato podívaná stačí. 40%.

Obřad (2011)

Nedávno jsem si tento kousek znovu připomenul. Požitek a velmi špatný pocit po skončení filmu sice nebyl tak silný jako tenkrát v kině. Ale mráz po zádech běhal při každém silnějším momentu. Mikael Håfström mne skutečně hodně překvapil. A to nejen hereckým obsazením. Anthony Hopkins je pro svoji roli skutečně jako dělaný. Zpracování scén též nemohu hodnotit jinak než kladně. Ozvučení a hudba parádní. Napjatý jsem byl po většinu délky filmu. Bez jakýchkoliv výčitek dávám 80%.

Tekken (2010)

Konzolovou sérii Tekken miluji a tak jsem si tento počin nemohl nechat ujít. Skutečně jsem byl poměrně překvapen když jsem zjistil že filmové zpracování není taková tragédie, kterou jsem očekával. Děj je dost svižný. Už možná kvůli tomu nedostaly ostatní postavy kromě Jina takový prostor, což je rozhodně škoda. Motiv pomsty, zdrcující poznání svého skutečného otce mi do filmu docela zapadlo. To, že se do filmu nenacpou úplně všechny postavy ze hry muselo být jasné každému Ale i tak jsem jich tam čekal o málo více. . . Nicméně i tak mohu s klidným svědomím říct, že jsem se dost bavil. 6/10