Vraždící buldozer (2009) odpad!

Jeden z nejzoufalejších odpadů, který jsem kdy udělil. Tohle fakt musel natočil člověk z jiné dimenze, nebo objevitel halucinogenu, který svou intenzitou několikanásobně předčí DMT... Jinak si to nedovedu vysvětlit. Neměl jsem dost sil to dokoukat do konce, ale mam dojem, že už za ty tři protrpěné čtvrtiny bych si zasloužil minimálně bobříka odvahy nebo pořádnýho panáka.... 0%

Pod kůží (2008)

Zajímavý nápad, ač neznámá a čistě náhodou objevená infekce nebezpečně koketující i s lidským tělem se může zdát otřepaná. I počáteční zápletka mě vcelku překvapila. Gore scény zvládnuté působivě. (Zejména samovolně se lámající ruka.) Herecké obsazení není špatné, ale mohlo být z mého pohledu lepší. Co bych naopak vytkl je střih, který ztěžoval orientaci v průběhu vypjatých situací. Ale kdo ví. Možná to byl záměr, který ve finále neplní svoji funkci. 80%

Hranaři (2011)

Jedna hvězda za výborně přehrávajícího Jiřího Langmajera. Jinak, na to, jaký poprask okolo toho všude po ulicích byl, když to mělo vycházet... Zklamání jak pes...

X-Men: První třída (2011)

Těžko říct, proč jsem se ke zhlédnutí tohoto počinu odhodlával tak dlouho. (Možná bych s tou prokrastinací/leností už měl konečně něco dělat.) Nicméně byl jsem velmi příjemně překvapen a snímek na mě zapůsobil víc než třetí díl "iksmenů" (Ono se také není čemu divit že...) Děj má šmrnc a nenudil mě ani na chvíli, nicméně také není přeplněný bitkami a vyvrcholený jen další větší bitkou jako tomu bylo u zmíněného třetího dílu. Každá postava má zde své místo a svůj dostatečně velký prostor. (Ne jako postava Juggernauta víme kde...) Ozvučení a efekty bravurní. 90%

Vzrušující svět osobních počítačů (1996) (seriál)

"Každý, kdo tomu rozumí, má do toho co mluvit" Tenhle počin se v rámci dokumentů bleskově vyšvihl na první místo na mém osobním žebříčku. Zábavné, podrobné, poutavé... Dozvěděl jsem se ledacos nového. Víc netřeba dodávat. 100%

The Punisher: Dirty Laundry (2012)

Jak mi tohle mohlo dva roky unikat? Parádní jízda. Jen škoda skvělého pití pro takového hajzla... 90%

Plivu na váš hrob 2 (2013)

7. února.2014 - Aktualizace hodnocení: Nakonec tomu ty čtyři hvězdy přece jen dám. Technicky zvládnuté parádně, kamera skvělá, herecké obsazení též neurazí. Je pravda, že divácký zážitek vcelku rychle vyprchá, ale v takovém případě není problém si film pustit znovu (Stejně jako jsem to udělal já ;-))

Plivu na váš hrob (2010)

Jako první jsem viděl dvojku, takže při hodnocení jeho předchůdce se nevyhnu porovnávání. Jednička na rozdíl od buransky surovější dvojky nabízí více "přípravných" pasáží a snaží se více působit atmosféricky, což se daří poměrně dobře. Prostředí chaty na samotě, hlubokých lesů a zamlžených břehů řeky nikdy nemůže zklamat. Herecké obsazení neurazí a brutální scény svoji roli plní znamenitě. Bavil jsem se solidně. 85%

Útočiště hrůzy (2008)

Docela zábava číst komentáře odřených a zklamaných nazdárců, kteří si od tohoto počinu slibovali typický béčkový zombie slasher. Já jsem se naproti tomu bavil solidně a ve finále jsem byl dost rád, že se o zmíněný stereotyp nejednalo. Velmi zajímavě pojato, párkrát jsem se zasmál a dostkrát pousmál. 75%

Max Payne (2008)

No... Jelikož jsem milovníkem zejména prvního dílu hry, asi chápete mé zklamání. Čekal jsem, že šílenství Jacka Lupina bude ztvárněno trochu "intenzivněji" a souboj s ním bude taky trochu zajímavější. Filmovému Maxovi mohli mezi vlastnosti přidat trochu ironie a mírně překrouceného smyslu pro humor. A myslím, že neonově zelená barva droze Valkyr skutečně slušela, takže nechápu důvod přeměny na modrou... Tohle se prostě nemělo jmenovat Max Payne. V průběhu filmu jsem si několikrát snažil namluvit, že se o herní adaptaci nejedná, ale vždy když jsem viděl krásné lokace, které jako by těm herním z oka vypadly, veškeré toto úsilí vyšlo naprázdno. Na druhou stranu po vizuální stránce není film vůbec špatný, ztvárnění drogové intoxikace taky neurazí a v některých pasážích jsem se skutečně bavil. Půl na půl. 50%