Ptačí zpěv (2012) (TV film)

Ještě teď jsem z tohoto filmu unešena. Dvě hodiny a třičtvrtě mi utekly jako voda a pěkně jsem si u něj pobrečela. Sledovat tragický příběh o mladém vojákovi, jenž se zamiluje do vdané ženy, která ho poté beze slova opustí, je plný citů. Příběh je velice emoční a ukazuje nám osudy mnoha vojáků, jenž šli na smrt. Sledovat Eddieho Redmaynea byl velký filmový zážitek a v hlavní roli ukázal, že patří k těm lepším hercům. Už velmi dlouho jsem neviděla válečný film, který by byl tak skvěle natočený a ukazuje nám realistický a velmi silný příběh na bojišti. Film se rozhodně zapíše mezi mé oblíbené filmy a určitě patří k těm nejlepším roku 2012.

Goyovy přízraky (2006)

Příběh o bizarním světě, v němž vládne krutá katolická církev. Odsouzení nevinné Inés nám ukazuje tehdejší nespravedlnost. Šťastného konce jsme se ovšem nedočkali. Po svém propuštění, je mrtvá celá Inésina rodina a Inés se nakonec pomátne a nikdy se neshledá se svou dcerou.

Žena v černém (2012)

Nevím jestli to bylo tím, že jsem se na film nedívala za tmy, ale bohužel mě moc nezaujal. Ano, párkrát jsem se lekla a zakřičela hrůzou. Děj byl děsivý, ale někdy se zase hrozně moc vlekl a sledovat hlavního hrdinu, jak chodí půl hodiny po domě a hledá temnou postavu, mě začalo nudit. Navíc konec mě taky trochu zarazil, protože mi moc nedával smysl. Čekala jsem, že po uložení těla matky syna do jejího hrobu, bude všemu konec, ale bohužel. Ovšem jako oddychový thriller dobrý.

Fontána (2006)

No, film mě docela zklamal. Postrádala jsem nějaké napětí a větší vyjádření citů. Hodina a půl nudy. Na můj vkus byl příběh velice zvláštní a příšerně se vlekl. Naštěstí to už mám za sebou a určitě se k tomuto filmu již nevrátím.

Terapie láskou (2012)

Ještě teď jsem z filmu unešena. Těšila jsem se na něj kvůli Jennifer Lawrence a ukázalo se, že jsem měla opravdu na co. Zpočátku se mi příběh moc nezamlouval, ale čím jsem se do děje nořila hlouběji, tím více se mi líbil. Konec mě dostal a sledovat vytoužený happy end, byl nádherný zážitek. Opět smekám před Jennifer Lawrence a Bradleym Cooperem, kteří předvedli skvělý herecký výkon.

Dorian Gray (2009)

Sledovat Bena Barnese jako zhýralce, byl opravdu zážitek. S napětím jsem sledovala celý film a konec se moc vyvedl. Dalo se čekat, že příběh nebude mít šťastný konec, což mi nevadilo. Příběh Doriana Graye je plný vášně, potěšení, zhýralosti a touhy po věčném mládí. Zkrátka jedinečný film.

Dvanáct do tuctu (2003)

Dalí rodinná americká komedie, která mě dostala. Rodina s dvanácti dětmi je opravdu moc a když se všichni sejdou, je z toho jen zmatek. Smála jsem se a u konce i brečela. Proč jen mě tyhle rodinné filmy vždy dojmou?

Zakletý v čase (2009)

Velice netypický příběh, ale tím více okouzlující. Alex Ferris byl v roli cestovatele v čase velmi přitažlivý a na roli se hodil skvěle. Film má pochmurný nádech, ale to mu neubírá na přitažlivosti. Film se mi velmi líbil i přes smutný konec.

Jak vycvičit draka (2010)

Škyťáka jsem zpočátku moc ráda neměla, ale potom co si ochočil toho roztomilého draka, jsem na něj změnila názor. Je tu další animák, který je velice hezky zpracovaný a líbil se mi. Trochu mě zaskočil konec, jelikož jsem myslela, že všechno dopadne dobře. Ale i tak se mi příběh líbil.