Batman se vrací (1992)

Tak a zase tu máme teror v Gothamu, který sužuje banda cirkusáků a jeden zdeformovaný Oswald Cobblepot (Danny DeVito), který si říká Tučňák. Michelle Pfeiffer jako kočičí žena byla nádherná. Burtonovi se zase povedlo natočit pokračování Batmana, ale první díl je o trošku lepší, než tento.

Moulin Rouge (2001)

Moulin Rouge je můj 2 nejoblíbenější muzikál, Nicole Kidman jako kurtizána Satine a Ewan McGregor jako pisálek Christian, to zahráli opravdu skvěle (celé obsazení bylo skvělé), ve filmu se k sobě náramně hodili a jejich zpěv byl dech beroucí. Některé scénky byly trochu kýčovité, ale v tomuto filmu to asi tak mělo být. Hudba výborně výborná a režii potlesk.

Parfém: Příběh vraha (2006)

Jean-Baptiste Grenouille (Ben Whishaw) zahrál svou roli naprosto perfektně, strhující příběh mě úplně uchvátil a film jsem hltala od začátku až do konce. Co víc k tomu dodat než 5*.

Alenka v říši divů (2010)

Mě se film velmi líbil, krásně barevné prostředí, úžasně vytvořené postavy, kočka Šklíba nemá chybu, kloboučník (Johnny Depp) dal filmu správnou trhlost a vtip, kdyby tam nebyl,film by byl nudný. Srdcová královna (Helena Bonham Carter) jak jinak než super. Ztvárnění Bíle královny (Anne Hathaway) taky dobrý, ale její podivná role se mi moc nelíbila. Závěrečný futrovák kloboučníka neměl chybu. Tim Burton mě opět nezklamal.

Sněhurka a lovec (2012)

Charlize Theron odehrála v tomto filmu skvělou roli, z celého filmu byla nejlepší. Sněhurka (Kristen Stewart) málo akční, podle traileru jsem očekávala více akčních scén. Sam Claflin zaláskovanej hlupák, kterej se do tohoto filmu vůbec nehodil. Český zvuk hrůza, ostatně jako vždy (šla jsem na něj kvůli ostatním lidem, už se těším na blue-ray s origo - pak možná přidám jednu hvězdičku). Efekty byly výborný (parádní zrcadlo, temný bojovníci) , jen škoda že obsazení filmu bylo slabé. Barvy byli hezké, nejhezčí útočiště víl a trpaslíků.

Zrození Planety opic (2011)

Na film jsem se dlouho těšila a musím říci, že mě velmi mile překvapil. Čekala jsem další béčkové pokračování, ale toho se mi nedostalo. Počítačové zpracování efektů na jedničku, režie výborná.

Vyměřený čas (2011)

Justin Timberlake jako zpěvák stojí za ... ale jako herec si mi líbí. V tomto snímku předvedl hodně dobrou hereckou roli a po boku Amandy Seyfried tvořili skvělej pár. Vyměřený čas je dobře vymyšlený a zpracovaný film, který tu ještě nebyl. Příjemně překvapil a nadchnul.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Mám velmi ráda muzikály, a popravdě řečeno je tento můj nejoblíbenější. Zaujal mě zpěv, velmi dobré texty a hezky udělané pochmurné prostředí. Johnny a Helena jsou skvělí, nejlepší dvojka všech dob.

Temné stíny (2012)

U spousty scén jsem měla pocit, že už jsem je někde viděla. Příběh bohužel ničím nepřekvapil. Díky stylizaci a humoru mě film bavil.

Střihoruký Edward (1990)

Pro mě nejpovedenější film od Tima Burtona, Kde Johnny odehrál opravdu skvělý výkon. Film je zasazen do hezkého barevného městečka, s temným sídlem na kopci, kam se lidi bojí vstoupit. Nechyběla tam láska, důvěra a nakonec i lidská zrůdnost. Film je Burtonovsky vtipný, až na smutný konec (při každém dívání na tento film doufám, že to skončí tentokrát jinak).