• Fantasy

Clerks 2: Muži za pultem (2006)

Clerks 2 je jiná krevní skupina. Je to jako bych do žíly dostal litr zvratků. Nic proti pickle fucker, porch monkey, Kinky Kelly nebo pussy troll, ale tohle prostě nemá pořádný děj, zajímavou zápletku a už na začátku je jasné, že to dopadne tuctovým hepáčovým závěrem. Je to pouhá smršť rádobycool dialogů. Ale chápu, že někdo i v bliancích může najít vtip a moudro. Nebo je to možná vysocesofistikovaná zábava, které my, intelektuálněprostší jedinci s hrstkou línejch neuronů, jednoduše nerozumíme ;-) Jedna hvězda za hudební čísla a náznak čehosi, čemu se říká příběh.

Čas (2006)

Zajimavá studie o mezilidských vztazích a tom, čeho všeho jsou milenci schopni, když jim v hlavě přeskočí. Kim ukazuje, jak tenká může být hranice mezi velkou láskou a posedlostí. Ona je ochotna kompletně změnit svůj zjev, "jen" proto, aby neztratila milovaného přítele. Jenže tím se změní i její osobnost (???) a paradoxně se od něj tak oddalí. Ženská mysl je prostě nevyzpytatelná. Napadlo by to i muže? :-)

Černá kniha (2006)

Poslední filmovej kostlivec, konečně jsem se k němu dostal. A pro příště, když odboj a skopčáci, taky rozhodně ne ti Tarantinovi, ale tým pana Verhoevona. Nej? Scéna se šrouby do rakve, modré oči a zpěv van Houten. 4,5*

Ďábel nosí Pradu (2006)

Nudím se a nechápu. Móda, šatičky, botičky, Kenové a Barbíny.... P.S. Projekce probíhala v letadle a díky hluku z motoru Airbusu jsem rozuměl každé druhé větě. Tak že by mi něco uniklo? :-)

Denní hlídka (2006) odpad!

Velmi trapná, jen vizuálně vyhoněná, bojovka ruských malčiků a děvoček. Takové hry jsme hrávali na táboře.

DOA: Na život a na smrt (2006)

Jo jo jo! Parádní vymejvárna mozku. Dost bylo uměleckých a hlubokomyšlenkových filmů, je potřeba občas dát závitům pohov a nasadit si do hlavy něco lehoučkého a slastně prosťoučkého. Ale přitom žádná nuda - supersexypaštiky + kung-fu - ideální spojení. DOA je něco ve stylu Mortal Kombat, ale heeeeezčí. Souboj Christie a Heleny na pláži, za deště, mezi kůly, holky celé zmáčené, zpomalené záběry jak si to rozdávaj na život a na smrt, nádhera. A proč 5 hvězdiček? 1. hvězda: CHRISTIE - master thief - její styl oblekání spodního prádla je naprosto geniální. 2. hvězda: KASUMI - ninja princess - z fleku beru místo jejího sluhy a budu ji uctívat jako bohyni. 3. hvězda: TINA - pro-fighter - wrestling není zas tak špatnej sport, navíc v bikinách. 4. hvězda: HELENA - fighter - taková neobyčejná blondýnka a navíc parádní gymnastka. 5. hvězda a moje favoritka: AYANE - assassin - ve filmu si moc nezahrála, ale byla nejvíc tajemná, lehce záporná a hlavně velmi sexy. Sečteno, podtrženo - plnej počet ;-)

Dobrý ročník (2006)

Bonne année est comme bon vin, frais, généreux, aromal autant que belle femme.

Dokonalý trik (2006)

The Prestige má spád, atmosféru, dramatické situace, je výborně zahraný a hlavně vám pěkně zamotá hlavu při rozkrývání triků a to nejen těch kouzelnických. Po této stránce 5*. Ale přeci jen mi chyběla jedna důležitá věc. Výrazné emoce. Má-li to být být dokonalý trik, pak vás musí ohromit, uchvátit. Nolanův trik je spíš však komorní záležitostí, takže celkový verdikt jsou ne úplně čisté 4*.

Dům u jezera (2006)

Člověk, ať už chce nebo ne, musí s krásným a poetickým Il Mare podvědomě srovnávat. Holywoodské zpracování zdaleka nedosahuje působivosti a něhy korejského originálu. Nevím, je to dáno asi odlišnou mentalitou. Také mám pocit větší uspěchanosti, která je pro západní kulturu tak typická. Na druhou stranu, Dům u jezera není pouhou kopií originálu, v mnohém se liší, hlavní hrdinové mají zde větší prostor pro utváření milostného vztahu (setkání, rozhovory...). Je to 3,5*, protože se mi téma líbí, dávám 4*.