Gia (1998) (TV film)

Excelující Angelina v neuvěřitelně upřímném, zajímavém a hlavně mimořádně podařeném snímku. Film popisuje jeden z nejtragičtějších osudů módního průmyslu, příběh modelky, kterou prostě semlel. Gia byla nádherná, zajímavá, ale i problematická osobnost. O všem film referuje bez vytáček, mluví k věci, ne*ere se s tím. A tak to má být. Must see.

Život Adèle (2013)

Frantíci to prostě umí. Zvlášť, když jde o romanci. Stopáž se může zdát šílená, ale film obsahuje tři hodiny neskutečně uvěřitelných a silných dialogů, na kterých kolem a kolem stojí. Postava Adele je výborně napsaná, film krásně popisuje její sebenalezení, následou velkou lásku, její pád a další zmatek. Za mě povedená artová záležitost.

Pride (2014)

Film o důležité a společnosti ne příliš známé historii. Místy úžasně a vtipně teplý, často ale za srdce chytající. Výborný Bill Nighy v jedné z jeho nejzajímavějších rolí, kterou střihnul perfektně. Vadí mi na tom jedna věc - mám z toho celkově pocit, jako z účelové levicové agitky, což je obrovská škoda. Protože film je to jinak výborný, jen viditelný, snad vedlejší záměr tvůrců z toho fakt křičí. 65%.

Plážoví povaleči (2017)

Hittman natočila film o objevování sebe sama, ve kterém ale neobjeví sebe sama nikdo, už vůbec ne hlavní postava. Pár explicitních záběrů a více než slušná kamera prostě dobrý film nedělají.

Dynastie (2017) (seriál)

Guilty pleasure. A fakt dobře natočený. Oproti originálu jde vlastně o umělecký dílo. A skvěle se na to kouká. Co víc chcete :)

Zrodila se hvězda (2018)

Naprosto neskutečný. Gaga dokazuje, že je skvělá herečka snad každou minutou filmu. Hudba naprosto geniální, neskutečně povedená, perfektní. Výborná kamera, stopáž využitá skoro na 100%. Na konci jsem brečel jak želva. Což se mi v kině nikdy nestalo. Tohle chci vidět znova a znova. Možná je to mojí slabostí pro Gaga, možná tím, že je to fakt skvělej film. Podle mě je to obojím. Režisérský debut na jedničku.

Toman (2018)

Výborný. Trojan točí tak, že je to prostě uvěřitelný. Skvěle reflektuje tu touhu po moci, která soudruhy tak oslepovala. Škoda, že se scénář o něco víc hledání paní Tomanový její rodiny. Jinak za mě dobrý. Dost dobrý. A mimořádně silný, uvěřitelný a autentický film. A s naprosto božím obsazením.

V.I.P. vraždy (2016) (seriál)

Jasně, je to takovej Castle na zabití, jasně, není to kod vie čo, jasně, je to chvílema dost absurdní, ale tu jednu hvězdu si tahle zvláštnost fakt zaslouží, protože mě to nějakým způsobem poměrně baví.

Dítě Bridget Jonesové (2016)

bavil jsem se, smál jsem se, dojímal jsem se. prostě všechno, co se od Bridget čeká.

Prokletý ostrov (2010)

Bezchybné, úchvatné, dech vyrážející. Nějak mi tenhle film unikl a už vím, že to byla chyba, protože je to pro mě jeden z nejkvalitějších filmových zážitků vůbec, od kamery přes herecké obsazení až po pointu. Film balancuje na hranici absolutního šílenství a logického vyprávění příběhu agenta FBI, přičemž je ve finále jen na vás, k čemu se přikloníte spíš. Po shlédnutí na mě dolehla taková nálada a lehká deprese, která vedla k zamyšlení se nad věcmi s filmem spojenými. Buď vás dílo vtáhne a nepustí ještě několik hodin po shlédnutí, nebo si první vteřiny titulků řeknete, jak to bylo a tím to pro vás končí. Pro mě rozhodně Scorsese v nejlepší formě.