V síti (2020)

Povedená přehlídka sebestředných čůráků. A jejich čůráků.

Železný obr (1999)

Pěkný, milý film i pro větší diváky se sympatickým plechovým hrdinou a malým, neohroženým hrdinou. Přivedl mě Ready Player One :-)

Circle: Uzavřený kruh (2017)

Šíleně promarněná příležitost. Škoda, tak hluboký zklamání jsem nečekal. Plynutí je uzívaný a vypadá to, že herci dostali málo zaplaceno a na protest odmítají hrát. :-/

Spacewalker (2017)

Vzácný 3D poklad v mé filmotéce. A bezostyšně se přiznám, že byť mírně překvapeně, ale o to víc spokojeně pokyvuji hlavou nad obrazovou kvalitou, hloubkou 3D, prostorovým zvukem i hudebním doprovodem. Sice jsem rozuměl prd, ale většinu jsem pochytil z kontextu a něco vypomohli starší a jazyka Sovětského svazu znalí spolusledující diváci / tlumočníci. Nuže, ve zkratce, tenhleten Ruský počin v ničem nezaostává nad Americkou konkurencí stejného žánru. Graduje to skvěle, herci jsou profíci, efekty jsou luxusní, patos v míře obvyklé, vlajky na svém místě ve větru plápolající... A především jde o příběh opravdových frajerů, kteří si politická přání zažili na vlastní kůži a všechna rizika vyžrali až do dna. Průlet atmosférou až do samotného přistání patří mezi nejlepší vizuální sci-fi prožitky, které jsem viděl a 3D tady všechno smysluplně podporuje. Hodně hrdé 4 hvězdy a ještě fous.

Outsider - Fish in a Barrel (2020) (epizoda)

Krásná Kingovina. Perfektní dávkování příběhu, zájem vybuzený na maximum, aniž by se podbízel. Tohle se povedlo. Kvalitní v hudebním podkresu, kamerou, herci a hlavně tou záhadou.

Jurský svět: Zánik říše (2018)

Sága Jurského parku, světa a já nevím čeho ještě mě už poslední díly vůbec nebere. Atmosféra chabá (OK, chvilkama se atmoška ukáže, občas situaci zachraňuje humor), příběh je ale plytký. Efekty jsou na špici, ale ty celej film neutáhnou. V celku je tento jáužnevímkolikátej díl o pár procent lepší, než ten předchozí, ale prosím, další díl už ne.

Jurský svět (2015)

Velmi dlouhá, efekty natřískaná, známými herci obsazená reklama na Mercedes, se spoustou dinosaurů.

Star Trek: Picard (2020) (seriál)

Tenhle seroš zkrátka ocení nejvíc Ti, kteří odrostli s Picardem na Next Generation a pokračovali na cestě s Voyagerem. Jasně, tady se hraje s nostalgií a na city. Pro ostatní jde o lehce nadprůměrné sci-fi s nebývale nadprůměrným vizuálem. Čučet tu do vesmíru nebo interiérů vesmírných lodí je velkým zážitkem. Ale tohle nestačí. Příběh je sice zajímavý, ale ne úplně originální a žel taky ne rovnoměrně dávkovaný. Ale co! Máme tu sestavu, se kterou jsem na můstku už vůbec nepočítal. A tohle už stojí za vidění, jenom kdyby jen tak poletovali vesmírem. Dat, i když jen ve formě vzpomínek, Riker, frajer pořád stejnej, Deanna Troi, ale hlavně SEDMÁ Z DEVÍTI! Poloborgyně, ale rozhodně borkyně, bez které by tenhle Star Trek neměl gule a do druhé série nezabil naději na návrat některých postav z Voyageru. To by bylo... Nu, uvidíme. K nelibosti ale musím říct, že všechny postavy, do jedné, jsou plné emocionální nestálosti, tu tam je jejich dříve známá jistota, zásadovost. To, co sleduju, je přehlídka rozervaných a zkroušených duší zoufalců, snad až na toho Rikera. Příběh mi tu přijde téměř vedlejší. Je tu, je plný Romulanských nezapamatovatelných názvů, je dávkovaný postupně a samotné finále může tak trochu zklamat. Ale co! Pořád jsme tu viděli tu partu, kterou už nikdo v bedně nečekal, je životem zkroušená a my jejich zoufalý osudy můžeme ještě jednou vidět. Star Trek za těch 20-30 let prošel zásadní změnou, ale na férovku přiznám, že tato nostalgická náladovka mě zasáhla a jen těžko se popisuje, jak jsem se cítil, když jsem ve svých rolích znovu viděl Jean-Luca, Rikera a Sedmou. Takže díky.

Star Trek: Picard - Et v arcadia ego, část 2 (2020) (epizoda)

Finále není vůbec epicky akční, protože tu je akce leda tak diplomaticky ukecaná. Vývoj je celkem bez překvapení, očekávaný, jak nalinkovaný. Nicméně stejně jako v případě některých předchozích dílů, všechno přebije nostalgie. Část věnovaná Datovi je opravdu dojímavá a některé nápady (kytky) jsou fakt originální, ale většině (zamýšlených) dramatických částí prostě chybí drive. Kdybych ale řekl, že se netěším na pokračování, kecal bych.

Star Trek: Picard - Nepenthe (2020) (epizoda)

Další nával nostalgie, další případy postav aka mučených podvraťáků. Velice pěkný díl, povětšinou s klidným průběhem a malá otravná bloncka nakonec navýšila svůj kredit asi o procento.