Kruh 2 (2005)

Atmosféru prvního dílu aby divák lupou hledal... Tohle už je jen "běžný US horor", založený na lekačkách a jen občas vytěží nějaký nápad z prvního Kruhu. Slabé, ale očekávaně.

Predátor 2 (1990)

Ohromná akční zábava, se spoustou mouky, hrající kokain. Už dlouho jsem druhého Predátora neviděl, tak nevím, zda-li bych se tvářil tak nadšeně, jako tenkrát. Ale doufám, že ano! :) EDIT: Tak jsem to viděl. Sledovat se to dá jen s vysokým nadhledem, přesto mě překvapila úžasná vykrádačka Vetřelce, kterou si jaksi z toho minulého, dávného promítání, už nepamatuju.

Iron Man 2 (2010)

V rámci komiksových předloh je Iron Man lahodnou jedohubkou, akční a zábavnou, stejně, možná i drobek více, než díl první. Vůbec si nechci představit, jaký by byl Iron Man byl s někým jiným, než s Robertem Downeyem. V rámci chvalozpěvu přidám ještě fajn efekty a srandovní nótu po celé délce. A jinak, fajn reklama na Audiny.

Sociální síť (2010)

1) Jeden z nejlepších filmů letošního roku. 2) Tenhle film vstoupí do historie - ale ne teď. Jak jinak si vysvětlit takový nevalný zájem v kině....

Bratři (2009)

Drama, které správně graduje v poslední třetině. A některé momenty, kde se schyluje k vyostření a stále, i přes houstnoucí atmosféru se nic neděje, jsou brilantní. Herci jsou skvělí, především Tobey Maguire, Jake Gyllenhaal už klasicky parádní a Balie Madison, děvče jedno nadané! Severský originál jsem neviděl, těžko říct, proč si Amící natočili svou vlastní verzi, jestli se třeba nějak výrazně liší, nicméně tak jak se ke mně Bratři dostali, musím zkonstatovat vysokou kvalitu a vyjádřit doporučení. Mimochodem, fanfáry, toto je mé tisící hodnocení!

Ruslan (2009)

Há, há... to bylo fakt strašný! Ne, bylo to vtipné, zejména když jsem toto dílo slyšel s Ruským dabingem. Jinak chudák Steven, měl by začít hrát třeba filozofické role.

Road Trip (2000)

Tímhle filmem jsem si připusil, že se mi jakýmsi zvláštním způsobem líbí tyhlety "USA teenage movies". Road trip zkrátka dostává svého názvu. Jízda, která nestihne začít nudit. P.S.: Tenhle film jsem viděl po deseti letech znovu... byla to neuvěřitelná vlna nostalgie. Safra, ten čas letí. Parádní vzpomínka.

Příběh rytíře (2001)

Hlavně a především velmi, velmi, velmi poutavé, vtipné, akční a zábavné. Nechybí tomu vůbec nic.

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Nádherný výlet do fantaskní imaginace. Moc se mi ti líbilo, stejně jako ostatní Terryho filmy. Potěšil. Tenhle borec prostě umí, jeho rukopis se otiskne a všechny ty jeho zvrhle podivné postavy ožijí. A herce, ty si vybrat umí.

Podivní (2010)

Perfektní jedohubkový, řekněme moderní horor. Postavy skvěle zahrané, výborná kamera, děsivé momenty i bez laciných lekaček. Tak tohle se cení. Jasně, s narůstající délkou přibývá "ehh?" momentů, ale jak už jsem zmínil, film obsahuje tolik překvapivě dobrých scén, že se na něj vyplatí mrknout i víckrát.