X-Men: Dark Phoenix (2019)

Smutek, kam se tahle série nově nakopnutá Vaughnem dostala. Je to sice lepší než nabubřelá Apokalypsa, původní garda to pořád drží, ale výsledkem je stejně jen naprosto nezajímavá a promarněná záležitost, na kterou zapomenete hned po závěrečných titulcích. 5/10

Dunkerk (2017)

Těšil jsem se, až sem naběhnu z IMAXu, napíšu, že Nolan je bůh a dám jeho filmu zase pět hvězd. Možná se to změní po dalším zhlédnutí, ale zatím to tam bohužel necítím. Jako je to pořád super, IMAX formát využitej na maximum, měřítko obří a herecky i technicky vysoustružený téměř k dokonalosti. Zimmer do toho tepe hned od začátku, intenzita jako prase, ale přesto jsem se ani při závěrečném propojování všech tří linií neposadil na zadek. A to Nolan zatím vždycky zvládal.

Anthropoid (2016)

Po všech směrech vlastně průměr, audiovizuálně, scenáristicky i herecky (jen Cillian Murphy si to zase dává). Občas z toho ale vykouknou dobře natočený scény jako atentát nebo závěrečná akce v kostele. Za ní přihazuju tu čtvrtou hvězdu. Přízvuky nakonec v pohodě, jen ty český jména a názvy zní směšně, ale whatever... 7/10

Líná zátoka (2016)

Prvních deset minut je sledování full-retard karikatur docela sranda. Jenže všechny fóry, tzn. pitvoření, padání a pronášení nesmyslů, se záhy vyčerpají. A pak přijede hrozná Juliette Binoche... Jako kraťas by to možná bylo fajn, ale dvě hodiny jsou fakt ubíjející.

Triple 9 (2016)

Nejhorší Hillcoat. Triple 9 je jen slabý odvar ze všech policejních krimithrillerů. Stokrát ohraný příběh kombinuje různá klišé a motivy (mafie, kartely, heisty, korupce atd.) Bohužel film nestojí ani na charakterech, ačkoliv casting vypadá zajímavě. Asi polovina herců má spíš větší cameo, ostatní mají jednorozměrné a neprokreslené role. Pochválit se dá akce, byť taky ničím nevyčnívá. Sama o sobě ale film už nemůže zachránit. Radši si pusťte znovu Sicario nebo Heat.

Ant-Man (2015)

Nebýt těch několika akčních scén, tak si snad Ant-Mana spletu s pilotem seriálu. Asi padla velká část rozpočtu na omlazení Douglase, protože to vypadá dost televizně. K tomu i na poměry marvelovek naprosto průměrná story, včetně slabýho záporáka. Film naštěstí zachraňují historky Michaela Peñy a další vtípky, což vynahradí celkově lacinější look. Podruhý to ale vidět nepotřebuju. 6/10

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Po přeefektovaný dvojce Sherlocka přichází Ritchie s jednohubkovou stylovkou. Příběh je sám o sobě nezajímavý, ale jednotlivé scény mají nápadů dost (přístav, mučení nebo finále). Hezky vypadající retro moderního střihu s výborným soundtrackem. 7/10

Říkali mi Džigu (2015)

Bavil jsem se víc než u většiny posledních marvelovek. Přestože k tomu mám výhrady (nic moc originalita, otravná vedlejší ženská postava, předvídatelný závěr), klady převažují (hlavně Luca Marinelli a jeho variace na Jokera). Mezi 3-4 *.

Spectre (2015)

Chápu, co se někomu na Spectre nelíbí, a vlastně s něčím i souhlasím. Návrat všech bondovských trademarků do drsnějších craigovek působí trochu divně, akci občas chybí napětí, scénář není dokonalý atd... ALE ten film má pořád svůj osobitej ksicht a jsem rád, že Bond je něco jinýho než jen prostá akční série (od toho tu mám M:I, F&F nebo marvelovky). Řemeslně si to drží špičkovou úroveň a ty prachy na tom vidět jsou, ne že ne. Skyfall byl dotaženější a sevřenější, ale jinak spokojenost.

Chlapectví (2014)

Dobře zahrané, hezká kamera, skvěle padnoucí soundtrack a i přes dlouhou stopáž nenudící. Přesto ale pět hvězdiček dát nemůžu. Je to až moc uhlazené a pozitivní. Když už se naskytne nějaký konflikt, nestihne pořádně vyznít, protože se stejně za pár minut střihne o rok dál. Zkrátka rodinný feel-good film, nicméně ke konci už je to lehce repetitivní. Navíc mám pocit, že kdyby se film natočil klasicky s dvěma třemi dětskými herci s pomocí makeupu a triků, nedostalo by se mu tolik pozornosti (a vysokých hodnocení), přičemž vyznění filmu by se moc nezměnilo...