Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Nejucelenější díl, který samostatně může fungovat jako sci-fi pohádka o záchraně princezny. Jen škoda začátku s až otravně nevtipnými roboty do příchodu Hana Sola na scénu. 8/10

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Nejlepší díl celé trilogie. Bitva na ledové planetě Hoth, Yodův výcvik, Lukeův souboj s Darthem Vaderem, Han Solo od začátku do konce, minimum otravných C-3PO a R2-D2. Impérium je epizodou, ze které je konečně cítit velkolepost a osudovost ságy. 9/10

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Začátek na Tatooine je infantilní nuda (opět "vtipnosti" robotů, diskotéka), Ewoci jsou jakž takž snesitelní jen do doby, než začnou uctívat C-3PO jako boha a házet kameny a klacky. Naštěstí Vader s císařem mají hodně prostoru a finální střet stojí za to. 7,5/10

Střepy v hlavě (2008)

Chladný vizuál, ticho a dlouhé záběry sice navodí pěknou atmosféru a někomu možná i strach. To by ale námět nesměl být stokrát ohraný (ale aspoň jsem konečně našel tenhle kdysi viděný shit) a navíc po pár minutách předvídatelný. Tím jde samozřejmě napětí rychle do háje a můžete se filmu leda posmívat. Korunu tomu nasadí stejně předvídatelná finální pointa. A že se motivace postav nevysvětlí, to už je samozřejmost. Když se nad tím pak zpětně trochu zamyslíte, zjistíte, že to vlastně nedává moc smysl. Tři slabší hvězdy, a to jsem ještě hodnej. 50%

Super (2010)

Zkombinovat to, na čem stojí dva rozdílné filmy Kick-Ass (nadhled, cool akce) a Defendor (reálnost, tragický hrdina), prostě moc dobře nejde. Jakoby to nestačilo, přidává se humor leckdy hraničící s trapností, několik WTF vizí a otevřené násilí. Na jeden film je toho až moc. Dokud se ale řeší superhrdinské záležitosti, je to celkem sranda, vážnější momenty už skřípou (celá story s manželkou). Za pozornost stojí vyšinutá Ellen Page, i když takový celovečerák s Holy Avengerem by mohl být zajímavější... 50%

Světová invaze (2011)

Dokážu překousnout hloupý scénář, pokud je vynahrazen dobrou a zábavnou akcí. Problém je, že Světová invaze se nebere s nadhledem jako třeba Den nezávislosti nebo Armageddon, takže vtipná je akorát nechtěně. A to hlavně během rozhovorů mezi nezajímavými zapomenutelnými postavami (vyjma Eckharta, ale ani u něj jsem si nezapamatoval jméno). Ani s tou akcí to není o moc lepší. Ač jsou akční scény technicky a řemeslně na úrovni, zhruba po půl hodině přestanou bavit. Utápí se v jednotvárnosti, negradují a naprosto postrádají hlášky a eye candy momenty. Než přijde menší změna ve finále, je už pozdě.

Šéfové na zabití (2011)

Na zabití je spíš hlavní trio, všechny vedlejší postavy jsou mnohem vtipnější (hlavně Kevin Spacey a Jamie Foxx). Navíc úvodní půlhodinka, než se pořádně rozjede děj, je dost slabá a obsahuje jen trapné a sprosté vtipy. Pak se to trochu zlepší, ale metu tří hvězd nepřekoná ani náhodou.

Taxikář (1976)

Po technické stránce tomu není v podstatě co vytknout. Scorsese skvěle zachytil ponurou noční atmosféru špinavého New Yorku, kamera je pěkná a herecké výkony bez chyby - De Niro snad ani hůř hrát neumí a mladá Jodie Foster překvapí. Bohužel je Taxikář strašně pomalý, vyloženě nudit sice nezačne, ale místy je to dost na hraně. De Nirovu postavu Travise nejde mít moc rád a jeho přeměna v "uklízeče města" by si zasloužila silnější motivaci, takhle mi přišla trochu vynucená. 70%

Tekken (2010)

Překvapivě zábavná bojovka. Dialogy jsou hodně cheesy, stejně tak zápletka. Ale když Jin dostane nakládačku, vzpomene si na výcvik a pak protivníka zmlátí a vyhraje, je to prostě zábava. Chvílemi jsem měl chuť dát i 4 hvězdy. Jin! Jin! Jin!

Templář (2011)

Středověké béčko s příběhem, který by sotva utáhl 90 minut, s plochými charaktery a nepřehlednou akcí natočenou roztřesenou kamerou. Pár brutálních scén to nemůže ani náhodou zachránit. 5/10