Hráč (1992)

"Dobrý úspěšný film potřebuje mít napětí, smích, srdce a šťastný konec." Něco podobného řekne hlavní postava ke konci filmu. Tvůrci jakoby se do něj snažili dostat všechno, ale jen napůl. Komedie to rozhodně není a o napětí se taky mluvit nedá. Jako satirický pohled do zákulisí Hollywoodu s filmovými odkazy a se spoustou cameo roliček (ten film s Brucem chci vidět!) obstojí, ale do povedené pointy se táhne zatraceně dlouho. 60%

Hranice života (2005)

Vizuálně podmanivá psycho jízda, do šílenosti lynchovin má ale daleko. Celou dobu jsem napjatě dával pozor a snažil se přijít všemu na kloub. Nakonec to stejně dopadlo jinak, ale všechno do sebe hezky zapadlo díky podle mě poměrně prostému vysvětlení. Pro někoho možná bohužel, pro mě bohudík. 70%

Hugo a jeho velký objev (2011)

Strašně rád bych tomu ty 4 hvězdičky dal už jenom za ten vizuál včetně super 3D a stylu, který se dneska už jen tak nevidí. Ale nemůžu, protože mě Hugo nedokázal strhnout, dojmout nebo pobavit ani jako celek, tak ani v jednotlivých okamžicích. Ne že by se o to nesnažil, ba naopak, jenže většinou vyzní naprázdno. Příběh rozhodně nenudí, na druhou stranu je kvůli podzápletkám a vedlejším postavám nekonzistentní a dopředu ho žene až moc náhod. Z herců pak vyniká Chloë Grace Moretz, která přehrává všechny ostatní, aniž by musela porcovat lidi jako v Kick-Ass :) 70%

Chlapectví (2014)

Dobře zahrané, hezká kamera, skvěle padnoucí soundtrack a i přes dlouhou stopáž nenudící. Přesto ale pět hvězdiček dát nemůžu. Je to až moc uhlazené a pozitivní. Když už se naskytne nějaký konflikt, nestihne pořádně vyznít, protože se stejně za pár minut střihne o rok dál. Zkrátka rodinný feel-good film, nicméně ke konci už je to lehce repetitivní. Navíc mám pocit, že kdyby se film natočil klasicky s dvěma třemi dětskými herci s pomocí makeupu a triků, nedostalo by se mu tolik pozornosti (a vysokých hodnocení), přičemž vyznění filmu by se moc nezměnilo...

Iron Sky (2012)

Ultimátní krávovina se spoustou leckdy až geniálně šílených a ujetých nápadů. Bohužel má taky všechny neduhy běžných videobéček, díky čemuž nemůžu jít nad 3*. Každopádně stojí Iron Sky za vidění už jen kvůli vesmírné bitvě (která tu nebyla od SW:E3). "MIR joining the battle."

Jako malé děti (2006)

Prakticky skoro bezchybné vztahové drama. Technicky i herecky perfektní, pomalé tempo a téměř žádná hudba dobře zachycuje znuděnost hlavních postav. Jenže ze začátku nudí i diváka, než se do filmu ponoří. Nakonec i postava pedofila, která se zdá být nejprve navíc, do příběhu dobře zapadne. Přesto mají Little Children dlouhou stopáž, protože se občas zbytečně zabývají epizodami vedlejších postav. Také by se film obešel bez vypravěče (a to se mi podobný styl v 500 dní se Summer líbil). Zklamáním je trochu i finále, které se snaží příliš okatě propojit osudy všech postav (a v případě Brada mi přišlo celkem nelogické). Přesně na hraně mezi 3 a 4 hvězdičkami, tudíž 70%.

Jana Eyrová (2011)

Moje první setkání s Janou Eyrovou dopadlo docela dobře. Ze začátku jsem se moc nechytal, ale od příjezdu Fassbendera mě film začal bavit, a díky neznalosti předlohy jsem si užil i těch pár menších zvratů. Možná, že je to nejlepší adaptace, ale přesto mě to nějak emocionálně nevzalo. A po Sin Nombre jsem si od Fukunagy představoval něco zajímavějšího.

Ježek Jiří (2011)

Samotný ježek je celkem zábavný, což se rozhodně nedá říct o jeho klonu. Nejen, že vypadá hnusně, ale celý film jen neustále prdí, blije a fuckuje. Tím pádem celá zápletka o tom, že má získat přízeň mladistvých, nedává moc smysl. Dvě hvězdy tak jen za celkem vtipný úvod a za pár akčních scén.

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Nebavilo mě to. Začátek zdlouhavý a ani po přesunu na Mars se to nezlepšilo, tomu světu jsem prostě nevěřil. Nepřidaly tomu ani čtyři frakce, které zamotávaly děj, a postavy, u kterých nebyla pořádně vysvětlena motivace. Bohužel ani akce mě nenadchla (až na jednu scénu, ale to spíš díky kombinaci s flashbackem) a vtipů je taky poskrovnu. Stanton to přepálil a přesun z animovaných filmů do hraného prohrál s Bradem Birdem na plné čáře (i když už Úžasňákovi a Ratatouille jsou proti WALL-E a Hledá se Nemo jiná liga). Pokud bych měl Johna Cartera srovnat se SW:E1, tak je o třídu níž. SW:E1 má mnohem propracovanější svět, a i když ji celkově nemám moc rád, nabídla aspoň dvě skvělé scény. Krom toho lepší epizody už existovaly a že lepší přijdou se doufalo, u Johna Cartera žádný takový potenciál vidět není. Možná kdyby jiný režisér stoletou předlohu zaktualizoval, osekal a natočil s nadhledem, mohla by to být zábava, takhle je to těžký průměr. // 3D nevýrazné, nejvíc prostorové byly české titulky.

Jsem číslo čtyři (2011)

Carusovi někdo podstrčil scénář k pilotnímu dílu seriálu, a on z toho udělal film. Takže se tu hodinu skoro nic neděje, pak přijde trocha akce a nastane otevřený konec. S tím souvisí taky to, že se nic pořádně nevysvětlí, a pokud náhodou jo, tak stylem "Mogové nekolonizují. Ničí. A pak jdou dál." nebo "Vás šest to dokáže. Máte vyšší poslání." A je to docela nuda, i Jumper byl lepší.