Legenda o sovích strážcích (2010)

Jako by se Snyder nemohl rozhodnout, pro koho film natočí. Jednu chvíli jsou Sovy pěkným temným filmem, jen aby vzápětí přišly fóry a klišé typické pro každý průměrný animák. Zamrzí to hlavně kvůli tomu, že Snyder vizuál ovládá velmi dobře a potenciál udělat z filmu epickou fantasy by tu byl taky. Animace je dokonalá, zbytek už moc ne... Škoda.

Líná zátoka (2016)

Prvních deset minut je sledování full-retard karikatur docela sranda. Jenže všechny fóry, tzn. pitvoření, padání a pronášení nesmyslů, se záhy vyčerpají. A pak přijede hrozná Juliette Binoche... Jako kraťas by to možná bylo fajn, ale dvě hodiny jsou fakt ubíjející.

Lola běží o život (1998)

Lola běží. Jednou. Dvakrát. Třikrát. Námět dobrej, několik nápadů taky, celkové zpracování nic extra. Nějaký vyšší smysl nebo pointa chybí. Fajn hříčka, ale podruhý to vidět nemusím...

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Rozhodně to nesedne každému a změna tempa kolem poloviny mu možná bude vadit. Ale komu to sedne, ten dostane nápadité originální sci-fi (i když je pravda, že kombinuje známé motivy jako cestování v čase nebo superschopnosti). Looper není dokonalý, vedlejší postavy nejsou moc propracované a určitě by se daly najít nelogičnosti, naštěstí jsem to během filmu nemusel řešit. A navíc má Bruce konečně zase slušnou roli. 7/10

Lovci zločinců (2011) (seriál)

Mohl to být chytrý mix Minority Report a Nepřítele státu, ale nakonec je to jen průměrná epizodní kriminálka. Náznaky o propojení dílů naprosto minimální, stejně jako flashbacky hlavních postav (které nikdy nejdou do hloubky a daly by se nahradit kratším rozhovorem). Naštěstí je tu dostatek nenáročné akce, která se ale začíná s přibývajícími epizodami opakovat... V druhé polovině série nastává mírné zlepšení. Případy jsou zajímavější a hlavně ke konci série se konečně trochu řeší i hlavní příběh. 65% 2. série: Mnohem častější narušení konceptu jednoho případu na epizodu, nové a vracející se vedlejší postavy, větší propojenost a odlehčenost. Pořád je to sice v základu stejná oddechovka, ale zábavněji podaná. 70%

Marijiny (2011) odpad!

Film to není, dokument to není, tak co to teda sakra je? Podivné domácí video rodinné oslavy s hudbou od Midi Lidi, které se nějakým omylem dostalo kin...

Megamysl (2010)

Rozhodně lepší než Já, padouch. I když je tu polepšení padoucha zpracováno celkem klasickým způsobem, ve výsledku je to mnohem zábavnější a vtipnější. Všechny postavičky jsou tu sympatičtější, i ta trocha akce je lepší a navíc to má rockový soundtrack.

Melodie mého srdce (2007)

Na pohádku málo pohádkové a na normální romantický film dost nezajímavé. Po pár minutách je jasný, jak film skončí, ale všechno mezitím je pěkná nuda. Až úplný závěr má jakž takž spád. Hudba taky není nijak výjimečná a tu jejich osudovou lásku jsem jim vůbec nevěřil.

Mise (1986)

Taková filmová "báseň" se všemi klady (nádherné obrazy podbarvené Morriconeho hypnotizující hudbou) a zápory (hodně pomalé tempo, zhruba tři čtvrtiny skoro bez děje). Nelituju, že jsem to viděl, ale když znovu film o indiánech, tak radši Posledního mohykána.

Mrtví a neklidní (2013)

Velmi příjemná, zábavná a originální zombie romanťárna, která je lehce říznutá trochou akce. Občas prostě taková menší kravina potěší víc než ambiciózní velkofilm. Stačí, když funguje, kde má. Což se, nejen díky skvěle vybranému soundtracku, daří. 7/10