Amazing Spider-Man (2012)

Ach jo, taky jste čekali více. Je to reboot něčeho co perfektně fungovalo (Spiderman 3 pro mě neexistuje), je to o něco temnější a možná i emotivnější, ale taky je to bolestivě natažené a i přes délku 136 minut v příběhu spousta materiálu chybí. A tak se stane, že je tam spousta dějových linií, které prostě nikam nevedou. Jinak provedení je dobré, ale zase řekněme si otevřeně, za 150 miliónů dolarů by být mělo (http://www.youtube.com/watch?v=l4KNXW3XYtw&feature=plcp)

Jak porodit a nezbláznit se (2012)

Další film s variací na téma love actually. Nicméně z filmů podobného typu to byl jeden z lepších. Rozhodně si ho ovšem nebudete za týden pamatovat. Bylo tam několik vtipných momentů a několik bolestivých. Nejlepší výkon byl asi Chrise Rocka, který mě u filmu udržel a potom Elizabeth Banks, která měla velkou výhodu v tom, že dostala nejlepší postavu z filmu (jinými slovy realita těhotenství). Nemyslím, že je potřeba vidět to v kině, je to takový odpolední sobotní film. Prostě neurazí, ale ani neoslní

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

Velké překvapení a velká úleva. Čakala jsem další Maagaskar a dostala jsem prima film, který sice má povrchní příběh a několik nezajímavých postav, ale taky soustu vtipu a několik naopak velice zábavných postav. Chtěla bych taky takovou babičku. Bohužel jsem nevděla český dabing, ale anglický originál byl super. Jinak radím abyste na to nešli ve 3D, není to nic speciálního, tak aspoň ušetříte. Více na mém profilu

96 hodin (2008)

Na to jak jednoduchá byla zápletka to byl vynikající film. Nebyla tam žádná hluchá místa a až naprosto nezajímavou kamarádku Amandu mě přesvědčily všechny postavy. Rozhodně je potřeba vyzdvihnout Liama Neesna, ten člověk snad nemá žádnou špatnou roli (ne že byl neustále ve skvělých filmech, ale když už se v něčem průměrném ukáže, tak je v tom nadprůměrný). Jeho postava je dostatečně bezcitná abyste uvěřili, že mohl dělat agenta a dostatečně citlivá abyste uvěřili, že mu na dceři opravdu záleží. Velmi příjemné překvapení. Doporučuju vychladit pivo, udělat popcorn a užít si večer

Madagaskar 3 (2012)

Ach jo, kde jsou ty časy kdy se točili filmy pro děti, které si může užít i dospělý člověk? Pravda, bylo tam pár momentů, které jsem ocenila (především tučňáci) a nějaká ta životní pravda (v pro děti vstřebatelné podobě), ale vtšinou to bylo pouze směšné (a ne, nemyslím tím, že jsem se dobře bavila, ale že mi bylo trapně za ty, co ten film dělali). Kdybych to měla shrnout, tak pro děti to nebylo špatné. Jinými slovy dejte je do kina a než to skončí zajděte do hospody nebo kamkoliv

Nedotknutelní (2011)

Film založený na skutečné události, tedy v překladu základ je pravda a klišé je dodané uměle. A i přes to musím uznat, že mě film velmi mile překvapil a to nejen hereckými výkony, ale i výborným psaním a soudtrackem. Velký potlesk si zaslouží Francois Cluzet, který hrál pouze hlavou a mimikou a ukázal, že je vynikající herec. Výborný byl i Omar Sy, který hraje Drisse. Je to příběh o nečekaném přátelství lidí, kteří vlastně ani nemůžou být přátelé a o střetu dvou rozdílných světů. Je to jako kdyby si Šípková Růženka našla za kamarádku Riplyovou z Vetřelce.