Prometheus (2012)

ÓÓÓ môj bože. Vážne za viac ako 250 miliónov dolárov natočiť toto chcelo odvahu. To bolo tak stupídne a nedomyslené, že som mal chuť roztrepať si hlavu o najbližší múr v kine. Nechápem ako niekto môže dať 4 a viac hviezdičiek a písať tu ódy. Mám taký dojem, že Tí čo to písali film ani nevideli. Toľko nezmyslu po kope v jednom filme som už dávno nevidel. Počnúc tým, že prídeme na neprebádanú planétu a spotená biologička povie "žiadne zbrane sme vedci" a všetci ju poslúchnu, niekto sa dokáže stratiť v miestnosti v tvare podkovy, letíme do vesmíru a naše najúčinnejšie zbrane sú plameňomet, pištoľ a shotgun, z chlapa sa z ničoho nič stane besniace monštrum a o operácii, ktorá tam prebehla sa nejdem ani vyjadrovať to nemá zmysel za to by si režisér zaslúžil Oskara za komédiu roka. Záver filmu bol tak mega debilný, že horší ani nemohol byť. Dúfam, že pokračovanie nebude, lebo ho budem musieť vidieť a budem mať ešte väčšie nervy. A 3D to tam bolo ? Ach áno všimol som si ho 3 KRÁT presne o toľko je film drahší oproti klasike. PS. Možno mal Ridley super nápad, ak by natočil to čo chce mohla to byť pecka, ale keď sa mu do toho začnú trepať také kapacity, ktoré vytvorili Nezvestných alebo Cowboys & Aliens tak sa nečudujem, že divák odchádza z kina výrazne sklamaný. Za mňa slabé 2 hviezdičky, aj to len vďaka prvým 30min filmu a a robo obleku starého pána. PS. Neviem čomu tu 3/4 fóra nechápe a na aké nezodpovedané otázky sa tu všetci pýtajú ?

Dalkomhan insaeng (2005)

Asi som príliš jednoduchý dívák, aby som bol uchvátený z tejto snímky a dokázaĺ ju oceniť, ako väčšina. V mojom prípade dopozerané len z povinosti.

Policejní divize Rampart (2011)

Pre fanúškov Woodyho slasť, pre hltačov komerčných trhákov nuda. Pre mňa zlatý stred.

Mezi vlky (2011)

Banda idiotov s vedúcim zájazdu, ktorý to mal stlačiť, keď mal možnosť. Ušetril by ma od 2h nudy. Prvoplánove odstranovanie aktérov ma dorazilo v momente, keď si najväčší idiot zlomí nohu, pri pokuse zachrániť ďalšieho idiota, ktorý si to poslal strmhlav z 500m vyského brala a ešte aby toho nebolo dosť tak na dne toho brala z hovna vyrastú vlci. Dúfal som, že to ako tak zachráni záverečný boj alfa samca proti alfa samcovi, ale na ten si urobte názor sami .(Asi im skončil prenájom). Som rád, že som to pozeral doma, lebo dopozerať to bez plechovky piva by som si nevedel ani predstaviť.

Povinnost a čest (2012)

Prehnané americké klišé, ktoré milo prekvapilo pár akčnými scénami.

Zátah: Vykoupení (2011)

Musel som sa dlho premáhať aby som tomu dal aspoň 2 hviezdičky. Ako vážne ? Dajme tomu, že bojové scény, všetky na jedno kopyto by som prežil, ale záverečny boj v štýle všetkých drsných filmov "Žiadne zbrane len holé päste" ma váźne dojal k slzám. Typ čo do vtedy lamal krky vždy minimálne 5 členej presile a každý má aspoň mačetu si zrazu nevie dať rady s 50kg vlasáčom a to na to nie je sám. WTF ? Pointe filmu spoteného starca čo chce prebrať vládu a zobere si na to 20 idiotov v čiernom sa ani nejdem vyjadrovať, lebo tá bola tak strašná, že aj sám herec sa chcel radšej zastrelit ako to dotiahnuť do konca. Nechápem hodnotenie 83percent a čo mi ešte viac vŕta hlavou je označenie bojovka roku. (Možno to je tým, že hlavný hrdina proti jednoznačnej presile nezobere jedinú zbraň zo zeme a keď náhodou voláku vytiahnie z vrecka, tak ju zahodí aby ho nespomalovala). Tento film je vhodný akurát tak na akčné piatky na markíze, ako dorážačka po Štefanovi.