Muž jménem Ove (2015)

Velký zážitek. Nepřekonatelný Rolf Lassgard. Je to v podstatě smutný příběh s anekdotickými scénkami, silně nepravděpodobnými událostmi, ale na konci je člověk strašně rád, že Oveho poznal a všechno s ním prožil. Mocná katarze. (Zhlédnuto po přečtení knihy. Obojí hodnotím samostatně a pozitivně.)

Most (2011) (seriál)

Zatím to nejlepší, co jsem v seriálové tvorbě viděla. Postava Sagy se v průběhu přibližuje a oddaluje, mám k ní specifický vztah. Děj neodhadnutelný dopředu, napínavý, silný, překvapivý. Top je druhá série.

Naprostí cizinci (2016)

Hezká italská konverzačka. Pro mě skoro klasický námět - co kdybychom si jednou říkali pravdu? Dopady můžou být brutální...

Pustina (2016) (seriál)

Po čtyřech dílech - vynikající. Konstantní napětí, atmosféra hustá jako všudypřítomná mlha. Inspirace Temným případem jasná, alespoň já ji vidím už v úvodní znělce. Stivínová a Cina výborní. Snad druhá půlka nebude sešupem dolů. Po osmi dílech - pořád skvělý český (!) seriál. Poslední díl mi ale hodnocení kazí, byl jakoby vytržený z celku, konec šmitec tu máte vraha a nazdar. Že se vytratily postavy, dějové linky? Žádný problém. A na závěr sladkobolný song... osmička špatná. Ostatní díly hodnotím vysoko. Zachariáš trumfl Nellis o pořádný kus.

Česká labuť (2015)

Viděno víceméně omylem, ale hned jsem byla chycená. Vtipné ženské, bezva lidi okolo, primabalerína mě dostala... Oceňuji, že to byl prostý a jednoduchý záznam, žádný doprovodný komentář, jen obraz a útržky rozhovorů. Smrt stereotypům! Pět hvězd.

Polednice (2016)

Zajímavý vizuální pokus, který se příliš nepovedl... Další z mnoha důkazů, jak je scénář důležitý.

Teorie tygra (2016)

Ten film šlape a pak se zaškobrtne a zase nahodí, zakopne a pak se zas srovná... Odpouštím hodně díky bezva hercům, ale scénář bych poněkud upravila. Někde překvapivá hloubka postav, jinde naprostá prvoplánovost (dcera Vilhelmové, což není chyba herečky). PS: Viděla jsem v rámci představení pro seniory v Olomouci ve 14:00 a musím říct, že tak výborné publikum jsem dlouho nezažila - viditelně ten film zkušenějším přináší hodně podnětů a momentů k zasmání. Potěšilo.

Než jsem tě poznala (2016)

Příjemný film, ale některé pasáže jako bych už znala... Bohužel se mi vybavovaly scény ze snímků s obdobnými tématy...i když závěr mě překvapil. Emilia se na můj vkus trochu moc kření a Sam Claflin se usmívá stejně sladce jako Michael Vartan v Nepolíbené... Suma sumárum, ráda se podívám znovu, ale některé scény klidně přeskočím.

Steve Jobs (2015)

Není to úplně moje téma, ale Fassbender hraje výborně. Jako celek mi snímek přijde zdlouhavý. (Komentář upraven po několika měsících. Hlubší paměťové stopy film nezanechal.)

Dánská dívka (2015)

Poněkud utahané. Těch Redmaynových dlouhých pohledů nikam jsem měla už v půlce filmu nějak dost. Citlivé téma, které mělo určitě bezprecedentní dopad na vnitřní život zúčastněných, je vykresleno ploše, bez emocí i napětí. Není to špatně udělaný film, ale chybí mu duše.