Hrdina ulice (2010)

Velmi zaujímavý film, po viacerých stránkach. Ako aj neznámym hercom v hlavnej úlohe ( no odviedol skvelú prácu, a rolu nahnevaného, utiahnutého a mierne pošahaného teenegera som mu uplne uveril ). Film oživila a skrášlila sympatická, pekná latino herečka. Ani som len nevedel čo mám od BW čakať, keďže nebol velmi propagovaný a je to viac-menej neznámy film, no bol som nadmieru spokojný. Omnoho lepši, aj herecký zahraný film ako 80% obrovských hollywoodskych "thrákov".

Raubíř Ralf (2012)

Ako už bohužial býva väčšinou zvykom, keď veľa očakávam málo dostanem. No našťastie Wreck-it Ralph nebol tento prípad. Originálny nápad, skvelé postavy, emotívny príbeh, netradičný párik.. jednoducho tam bolo všetko, čo tam byť malo ! A bolo to bez chyby.

Skyfall (2012)

Skvelý film... no pri všetkej tej chvále, ktorú som na skyfall počul predtým ako som to videl som čakal o niečo viac. Ale na druhej strane casino royale nastavil laťku veľmi vysoko, ktorú QoS ani skyfall nedokazali prekonať. Aj keď tomuto filmu veľa nechýbalo. Tiež som očakával (keď som vedel, že tu bude Q) viac Hi-Tech hračiek, a tým som čakal trochu návrat do old school bondoviek, čoho som sa nedočkal.. Ale inak vo všetkých ohladoch dokonalý film. 80%

Lukostřelci (2011)

Tichý, netipický a trochu záhadný hlavný hrdina robí z filmu film s velkým F. Keby sa to posunulo do naháňačky v lese o niečo skôr, a nemrhalo zbytočne časom predlžovaním trochu fádnej prvej polovice bolo by to na plných 5 hviezdičiek. (Najviac mi ale vadilo ako relatívne ľahko skákali cez útes, ktorý by snáď ani olympijsky víťaz v skoku do diaľky nepreskočil) ...Musím však povedať, že ma už dávno takto nenadchol a nebavil film, od ktorého som takmer nič nečakal.

Gnomeo & Julie (2011)

Aké "originálne" . Nebola tam jedna jediná vec, ktorá by ma prekvapila, ktorú by som nečakal. Deti a maloletí sa na tom zaručene zabavia ( kedže je to hlavná cieľová skupina ) ale pre dospelého diváka je to len klišé zamaskované do červených a modrých čiapok na záhradných trpaslíkoch, žijúcich na štýl Toy Story.

Diktátor (2012)

Tak absurdný film, až je to skvelé. Nemiestne a urážlivé vtípky a komentáre to jednoducho patrí ku S.B.Cohenovi. A že sa mu to v tomto filme aj vydarilo na výbornú, sa musí uznať. Výborne som sa zabával a úsmev na tvári som mal počas celého filmu.

Dredd (2012)

Je to presne to, čo to má byť a na nič sa to nehrá. Sci-fi akčná prestrelka aj s dobrým scenárom a hlavne so sympatickou Oliviou Thirlby, ktorá sa neskutočne hodila ku Karlovi Urban (aj keď počas celého filmu bolo z neho vidieť iba mračiace sa ústa). Sudcovia a aj mesto ako také zaváňalo B-éčkovo, no film by som do tejto kategórie určite nezaradil.

Moje letní prázdniny (2012)

V podstate som od tohoto filmu nič nečakal, ale bol som prekvapený ako ma zaujal hneď od začiatku. naozaj veľmi netypické väzenie ( ani som nemal pocit, že by to vôbec bolo väzenie ). Nevadil mi ani detský hrdina, ako tomu býva vo väčšine filmoch. Nenútený, no skvelý a trefný humor uberá filmu na vážnosti, čo robí Moje letné prázdniny viac "pohodovejšími". Bolo vidieť, že Mel si natáčanie znovu užíva.

Godzilla (1998)

Musím povedať, že toto bol oblúbený film z detských čias. Veď ktoré dieťa (12+) by nebavilo pozerať ako sa obrovský jašter prechádza ulicami New Yorku pomedzi mrakodrapy ? A preto aj tých 5* aj keď viem, že si také dobré hodnotenie zrejme nezaslúži.

Temné stíny (2012)

Správne a výstižné slovo by bolo : plytké. Nevýrazné, aj keď herecky dobre zvládnuté, postavy ( áno aj Johny Depp ). Vzhľadom k tomu, že je to "komédia" som sa cez film možno raz, či dva-krát iba málinko uškrnul. Príbeh ma takisto nenadchol. A záverečný súboj, ak to tak môžem nazvať, bol priam komický. Jedna hviezdička je za tých pár minút po prebudení upíra do nového sveta a za sexy Evu Green.. A tá druha za vizuálnu stránku filmu a kostýmy. Celkovo mi film na Burtona absolútne nesedel. 45%