Lawrence z Arábie (1962)

Ačkoliv jsem postavě Lawrence nerozuměl ani trochu, musím uznat, že Peterovi O'Toolemu jsem věřil všechno, protože předvedl vpravdě velmi solidné výkon. Jenže výkony herců ještě film nedělají. A samotný film mi přišel až nechutně dlouhý. Navíc jsem se u toho celkem dost nudil, takže nemám důvod vytahovat nějaké lepší hodnocení. Možná, kdyby to nebylo tak strašlivě vleklé a stopáž by byla o hodinu a půl kratší, dám tomu víc. Tohle prostě není film, kterému je dobré obětovat tolik času. Připadal jsem si okraden..

Lady a Tramp (1955)

Pejsky jsem ve filmu nikdy nemusel a ani tenhle animák můj názor nezměnil. Více než hodinu trvající reklama na nudu, kterou u nových animáků zažívám zřídkakdy.

Bio Ráj (1988)

Ať už díky tomu, že jsem film viděl v původním znění s titulky (italština je krásný libozvuký jazyk) nebo výkonem mladého Tota v první polovině filmu, dokázal jsem s chutí dodívat celý film. Musím říct, že první polovina filmu mne bavila o něco více, ale i tak jde o neobyčejný romanťák, který je velmi osobitý a krásně jiný než drtivá většina jeho konkurentů. Věřím ale, že vidět tenhle film s českým dabingem, nevydržím u něj déle jak půl hodiny. Ta fenomenální italština mě připoutala ke křeslu a má hlavní podíl na mém hodnocení.. =)

21 gramů (2003)

Chaoticky poskládaný děj se mi zpočátku příčil, ale postupem času se vykreslil do jednoho velkého příběhu, který už ke konci dával smysl. Příběh spojil 3 osudy lidí, kteří by si spíš přáli umřít, než žít dál, ať už s vinou, bolestí nebo s vyhlídkou brzké smrti. Velmi vypjaté a těžké osudy lidí režisér podal věrnou a stravitelnou formou. I to netypické skládání hlavního příběhu z událostí minulých, budoucích i současných mělo něco do sebe. Promyšlený a neodhadnutelný příběh je také velkým plus.. Celkově povedený snímek, který má co předat, ale který je delší než by se mi líbilo..

Stezky slávy (1957)

Válečné zločiny k válce patří a Kubrick si s tímto tématem hezky pohrál. Střílet do vlastních řad, nařídit nesplnitelný útok a obětovat klidně většinu můžu pro zisk medaile. Pěkné. Po nezdařeném pokusu pak trvat na potrestání "zbabělosti" vojáků smrtí. Ještě hezčí. Kubrick v neposlední řadě hezky ukázal, co zmůže jeden čestný a inteligentní člověk proti nadřízeným ambiciózním nelidům, jejichž největším zájmem je vlastní pospěch. Totiž, nezmůže nic.

Klepání na nebeskou bránu (1997)

Párkrát už jsem přemýšlel, co bych udělal, kdyby mi zbývalo "pár dní" a já byl ještě mladý. Výborný nápad na film. Mnoho vtipných scén provází celý film a já se u toho nenudil ani chvíli (možná taky díky vynikající krátké stopáži). Přesto mi ale přišlo, že snímek nečerpá veškerý potenciál a dalo se z tohoto tématu vyždímat mnohem více. Některé scény jsou úplně mimo logiku filmu (např. jedna z posledních scén, kdy je mafiánskej boss pustí jen tak k moři, wtf ?!). I tak jde ale o poměrně vtipné dílko, které stojí za vidění. To rozhodně.. =)

Velká ryba (2003)

Tenhle film jsem viděl na čtyřikrát, protože jsem u něj třikrát usnul. Nevím přesně čím to bylo, možná tou monotóností celého snímku. Bylo to až moc absurdní a pohádkové, ale zároveň pohádkové ani trochu. Je to jeden z těch snímků, které nemám v oblibě a ačkoliv mají nesporné kvality, fantazii i špetku humoru, považuji je za snůšku blbostí a ztrátu času. Nehledě na to, že se mi vyprávění příběhu skrze na smrt nemocného člověka, kterého najednou chtěji všichni pochopit, vůbec nelíbilo. Bylo tam až moc zbytečných vraceček do přítomnosti, které ten film trhaly na kusy. Proto je to pro mne obyčejný průměrný snímek, byť s nápadem.

Les Misérables - koncert z Londýna (2010) (divadelní záznam)

Věřím, že naživo to musí být něco neuvěřitelného. Ale sledovat záznam mě prostě nebavilo. Svým rozsahem jde opravdu o impozantní představení a to co jsem viděl bylo perfektní, ale je to jak říkám, ze záznamu jsem to déle jak třičtvrtě hodiny nevydržel. Obsahem, kvalitou, rozsahem, výkony je to na 5*. Zážitkem ze sledování záznamu tak za 2*.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Jakožto fanoušek filmů LOTR jsem byl pln očekávání Hobitího dobrodružství. V Pánovi Prstenů se, dle mého názoru, Jacksonovi podařilo předčít Tolkienovu knihu - knihy. Jenže u Hobita, kterého jsem měl včera možnost konečně vidět, tomu tak nebylo. Ačkoliv jde o kolosální epickou akci, skoro mne to až nudilo. Jackson film natahuje jak se dá, z knihy nevypustil nic a naopak ještě něco přidal. Sakra proč ?! Je to ale pořád krásně nevšední dobrodružství, které mi na filmových plátnech chybí. Nejspíš bych dal i plný počet hvězdiček, protože tenhle film uvidím určitě ještě několikrát, ale nemohu to udělat z prostého důvodu. Udělat totiž z malé knihy 3 několikahodinové filmy a rok po roce je pouštět do oběhu, aby zisky byly co největší, je zločin!

Čekej do tmy (1967)

Tenhle snímek, stejně jako desítky dalších, nemá v top 300 co dělat. Proboha, vždyť jde o normální průměrnej trhriller. Já mám pocit, že všechno co bylo natočený za dob krále klacka má automaticky o jednu nebo dvě hvězdy navíc. Neříkám, že to byl úplně špatnej film, když pominu vůbec celej smysl filmu, kterej je nelogickej a praštěnej, pak to bylo celkem povedené. Audrey zahrála slepce skutečně povedeně, naopak si myslím, že to byla taky tak jediná role, kde mohl herec předvést nějaké větší umění. Předvídatelné, jak tu někdo psal, mi to nepřišlo. Bylo to napínavé až do konce, ale nemůžu tomu odpustit, že celý děj je postavený na hlavu a nedává smysl. Aby psychopatickej vrah zkoušel po slepé ženě vymahát panenku, kterou ta žena nepotřebuje a nevlastní, nějakým hloupým divadýlkem, to asi ne..