Zabiják & bodyguard (2017)

Profesionálně vytvořený snímek k pobavení. Nečekejte hluboký příběh, ten tam není, ale oddechnete si a pobavíte se. Tentokráte je typ filmu "akční komedie" zcela naplněn. O víc autorům filmu pravděpodobně nešlo a účel byl kompletně splněn. Budete odcházet spokojeni, pobaveni a to je v poslední době u filmů uváděných do distribuce vcelku řídké pravidlo.

La La Land (2016)

U muzikálu dovedu ledacos odpustit. Dokážu odpustit "přitažené" dějové kličky, aby se film dostal ke kýženému hudebnímu číslu. Dokážu odpustit slabší příběh ve jménu zdařilých hudebních kousků. Co ale nelze odpustit je, když příběh úplně chybí, co nelze odpustit je, jsou-li hudební čísla (resp. jejich obsah - protože ten v muzikálu také hraje!) poskládána bez ohledu na časovou osu příběhu, co nelze odpustit je, když příběh vůbec neexistuje, co nelze odpustit je, je-li výprava v celku neskutečně slabá a co nelze hlavně odpustit u muzikálu je choreografie která není či vykrádá jiné muzikály už od těch nejstarších. Jediné co lze ocenit v tomto případě je kamera, která byla vedena relativně nápaditě a profesionálně. LA LA LAND je díky výše zmíněnému neskutečně plochý, slabý a nudný, takže má jistě ambice na nějaká ta festivalová ocenění... :-) Zkrátka: chci-li ztratit část svého života nudou a hryzáním nehtů vyberu tento film. Jednu hvězdu dávám kameře.

Den nezávislosti: Nový útok (2016) odpad!

Jen a jen nuda v kině. Naprosto nenápaditý, předvídatelný příběh se starou zápletkou doplněný o nesmyslné a nelogické povyšování lidstva na naprosto "nepřekonatelný" druh schopný se vypořádat s čímkoliv (od uzavřené lahve minerálky až po invazi mimozemšťanů). Chvilku je lidstvo presentováno jako mírumilovný a inteligentní druh, který si staví zbraň na měsíci (asi obranou?) a vzápětí zničí jakýkoliv první kontakt o kterém se neopodstatněně domnívá, že by mohl být eventuálně nepřátelský. Od první chvilky je jasný „oslavný“ konec. Herecké výkony jsou nepřesvědčivé a hodně ploché. Vizuální efekty jsou sice hezky zpracované, ale naprosto nepřesvědčivé. Film postrádá jakékoliv vtažení do děje, či ztotožnění se s jakýmkoliv hrdinou. I na "B"čkové sci-fi je to slabší než slabé, na akční film postrádá jakoukoliv akci, na drama pak příběh a na komedii jakoukoliv absenci humoru (vyjma vyzdvihování lidstva jako "super-extra-speciál" druhu). Shrnuto a podtrženo: nuda za zbytečně hodně peněz.

Terminator Genisys (2015)

Hoďte za hlavu vše co se doposud událo mezi stroji a lidmi. Hoďte za hlavu i myšlenky na "převratný" scénář. Film byl natočen profesionálně a s myšlenkou pobavit co nejširší publikum. Srovnávat s původním filmem je nesmysl, ten byl natočen 1984 s jiným záměrem. Hledat časovou souvislost s předešlými díly je také na pováženou. Přesto se tvůrci snažili alespoň zásadně nevybočit z příběhové linie. Ze začátku se sice trochu obtížně rozjíždí, během filmu si musí divák ledacos domyslet a tvůrci mu v tom "malinko" pomáhají, ale příběh nikde nestojí a jde stále kupředu. Většina dějových zvratů je předvídatelná, ale po pravdě ne zas tak rušivá, aby se nedalo koukat. Doba pokročila a podívaná na triky je hezká, i když je občas vidět, že se při nich počítač "zapotil". Z filmu neodejdete ani "poučení", ani "zlomení" smíchy v pase, ale ani ne "rozladění", spíš odejdete dobře pobaveni a o tom to je! Cena za kino odpovídá zábavě :-)

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014) odpad!

Chybí snad vše co dělalo první Sin City tak skvělým. Chybí nadhled, pořádná zápletka, rozuzlení... Nikdy se nedozvíme odkud Marv vzal ty rukavice... Technicky skvěle odvedený snímek, kterému bohužel chybí jakýkoliv náboj a násilné scény se stávají samoúčelnými. Velká škoda!

Dědictví aneb Kurva se neříká (2014) odpad!

Nudné peklo na filmovém plátně, tak bych asi shrnul svůj zážitek z tohoto filmu. Znuděn jsem odešel z kinosálu po cca 50 minutách, kdy se příběh ještě nerozběhl a pouze matné náznaky dávaly tušit, že Bohuša asi bude někdo chtít "podvést". Po přečtení textu distributora, to ale na těch zbylých 56 minut musí vzít neskutečný obrat, aby se tam vešlo vše co distributor slibuje - v těch prvních 50ti minutách to tedy nebylo. Pokud se tedy chcete ukázkově nudit, pokuste se shlédnout tento film. Brrr.

Skyfall (2012)

Nikdy jsem si nemyslel, že jako skalní fanoušek bondovek se mi bude chtít během filmu Skyfall spát. I stalo se! Je evidentní, že po fiasku Casina Royale se tvůrci stále snaží vrátit filmům s Bondem to co do nich patří, tj. vtip, napětí, strhující příběh a finální destrukci padouchova impéria. Tak vtip se do této bondovky už vrátil, naleznete zde asi pět nebo šest vtipných dialogů, či glos na právě vzniklou situaci. Kaskáda scén, kdy M nemůže být odsunuta do bezpečí a to každou vteřinou narůstá, je napětím téměř dech beroucí. Což je ovšem trochu málo na téměř 2,5 hodiny filmu. Příběh je dobře vymyšlený, bohužel je však doslova "prošpikován" srdceryvnými scénami o minulosti, budoucnosti, o tom jak je vše jiné, nové. Jak všichni k sobě cítí nějaký hlubší vztah, ale zároveň se považují jen za "položku". Hrůza, hrůzoucí... No a finální destrukce? Není! Nepovažujeme-li za celé padouchovo impérium jeden vrtulník... V tuto chvíli lze konstatovat, že tvůrci udělali z Bonda běžný akční film, na který můžete jít 7x do týdne 365 dní v roce. Uvidíme, zda další Bond bude stejně slabý jako tento, nebo Casino Royale... Dvě hvězdy dávám pro tu skvěle napínavou scénu, kaskadérské výkony a dobrou kameru..

Svatá čtveřice (2012) odpad!

Nudíte se v posteli? Nudíte se jinak? Inspiraci ROZHODNĚ NENAČERPÁTE v tomto snímku režiséra Jana Hřebejka a scenáristy Michala Viewegha. Velmi slabý (pokud vůbec nějaký) příběh s nepropracovanými dialogy. Standardně chybí režijní vedení herců, takže bylo zbytečné postavy přejmenovávat podle příběhu. Snímek má pravděpodobně nalákat na nahé snímky hlavních postav, ale i těch je tam žalostně málo a jak se říká: "Kdo mrkl, tak propásl!" Ale abych nebyl jen negativní, během těch 78 minut jsem se dvakrát zasmál vtipné situaci. Ovšem na komedii mi to přijde hodně málo, netvrdím, že se musím ohýbat smíchy, ale chtěl bych se alespoň trochu bavit, což tento film rozhodně nesplňuje. Konec je, jak se říká překvapivý: V momentě kdy jsem myslel, že už to snad nikdy neskončí, skončil... Snímek postrádá příběh, vývoj postav, humor, vtip a bohužel i romantiku, ale je plně zásoben nudnými, předvídatelnými situacemi a nenadále nelogickým koncem. Jinými slovy: Kdybych to býval byl věděl, nikdy by jsem na to nechodil! ...