Prometheus (2012)

Trapná vykrádačka Votrelcov. Nezaujímavý herci, plytký scenár. Jednu hviezdičku dávam za celkom slušný vizuál a soundtrack.

Star Trek VIII: První kontakt (1996)

Perfektné herecké výkony, slušne napísaný scénar, dej dobre odsýpal a fantasticky som sa pri tom bavil. Star Trek a borgov ja môžem. Pickard je podľa mňa najlepší kapitán Enterprise.

Avengers (2012)

Remeselne veľmi dobre odvedený film. Vynikajúce triky, tempo, celkom slušné herecké výkony a občas aj humorné repliky. Vo výsledku je to však len pomerne chutný guláš, kde tých chutí je možno až príliš veľa.

Dragon Age: Blood Mage no seisen (2012)

Pre znalcov hernej predlohy je to povinnosť, pre ostatných príjemný fantasy animák, ktorý nenudí a príjemne zabaví. Hoci zápletka je jednoduchá, dobre sa na to díva. Za malý nedostatok považujem bojové pokriky hlavnej hrdinky - vyzneli dosť nepresvedčivo.

Piráti! (2012)

Sympatický animák v svižnom tempe. Dobre som sa pri tom bavil. Animované postavičky pôsobili ako zo starej stop-motion školy a bolo na to radosť pozerať. Scénar bol síce jednoduchý a čitateľný, ale v tomto žánri to nevadí. Potešili vtipy, parodovanie iných filmov a situačné bláznivé scény. Nakoniec chcem ešte vyzdvihnúť vynikajúci dabing a celkom vhodné zvolenú hudbu. Pre mňa zatiaľ jeden z najlepších animákov tohto roka.

Koupili jsme ZOO (2011)

Veľmi príjemný snímok pre celú rodinu, ktorý na pozadí atraktívneho prostredia zoologickej záhrady rieši rodinné problémy, vzťahy v rodine a schopnosť vysporiadať sa so stratou blízkeho človeka. Dobre napísaný scenár, profesionálny výkon hercov (M. Damon ukázal, že vie hrať aj bez pištole v ruke) a príjemná hudba zážitok s filmu len umocňujú. V neposlednom rade chcem podotknúť, že film je inšpirovaný skutočnou udalosťou, viď http://www.dartmoorzoo.org/

Twixt (2011)

Chaotické bezcieľne spracovanie nezachráni ani slušný vizuál a dobré výkony hercov. Film proste nemá veľmi čím zaujať. Proste ďalší zbytočný film na ktorý si zajtra už nespomeniem.

Můj nejlepší nepřítel (2011)

Tento film ťažko zaradiť do nejakej škatuľky. Príjemným nenásilným spôsobom však prezentuje paradoxy obdobia života počas 2. sv. vojny a poukazuje na fakt, že chytrý ostáva chytrým a vždy je krok vpredu pred tým menej schopným, aj keď mu doba a okolnosti nie sú naklonené.

Bitevní loď (2012)

Svižná akcia bez nejakej väčšej hlbky, ale dalo sa to ako jednohubku bez veľkého uvažovania "zhltnúť". Záver vyznieva ako propaganda amerického námorníctva a pripomenul mi staré komunistické sovietske vojnové filmy.

Duch doby - Stále kupředu (2011)

Nato, že je to nezávislý projekt to je celkom slušne natočené. Aj keď príliš zdlhavé. Koniec je však utopický. My ľudia máme v povahe vlastniť, získať, prisvojiť si, dobyť, ... je to podstata človeka, ktorá ho ženie vpred (aj keď niekedy cez mrtvoly). Ak by sme toto ľuďom vzali, zdegenerovali by sme. Je mi jasné, že tento stav ekonomiky a čerpania zdrojov na Zemi je neudržateľný a civilizácia sa v podobe ako ju poznáme dnes zanikne. Druhá vec je, že len ťažko vznikne utopisticky rovná spoločnosť, kdeby ľudia neboli viazaní na majetok.