Koupili jsme ZOO (2011)

Zvlhlý oční bulvy naštěstí stihly uschnout do konce závěrečných titulků a v hlavě zůstal pocit, že i z tématickýho průměru se dá vytřískat o dost víc, než by se čekalo. Celej děj se nese v duchu "koupili jsme zoo, koupili jsme zoo - jupíí, nemáme prachy na údržbu, nemáme prachy na údržbu - do prdele". Ale jestli jste alespoň trochu měkoty, tenhle film vás dostane. Příběh sice opravdu není nic silnýho, jen pomalu ale jistě dostává, až si vás úplně obtočí kolem každýho zvířecího drápu, kterej se v týhle podívaný mihne. Scarlett vystřídala role svůdnic za charakterní zootechničku, Mattovi role správňáka-dobrodruha-snílka obzvlášť sedla ...... a ty zviřááatka taky nehrajou špatně:)

Diktátor (2012)

Řechtal jsem se na celý kino, jako magor. Naštěstí se takhle řechtalo celý kino, nebo alespoň drtivá většina. Tenhle film byla vážně nálož. Než se člověk stačil dosmát jednomu joku, už tady byl další a další a další a další.... Tohle dílo za sebou s přehledem nechává i předcházející Cohenovi kusy Ali G, Borat, i Bruno. Narozdíl od posledních dvou jmenovaných bijáků se tenhle král parodií odvrací od dokumentárního stylu, což mu rozhodně prospívá. Fóry jsou tady nejen líp vygradovaný, ale využívaj i širší potenciál kritiky současný společnosti. Někdo by moh namítnout, že Cohen někdy zachází příliš daleko, ale takovej člověk by si měl pustit Mr. Beana a dál si myslet, že holky neprděj, sex (a prohlídka vagíny zevnitř) je tabu a děti nosí čáp:). Prostě korektní nekorektní, je to prča a to pořádná.

Silent Hill (2006)

Mazeec. Balzám na duši pro milovníka videohry, jako jsem já. Solidně nastíněná temnota a k tomu z míry vyvádějící monstra, který se vymykaj všem ostatním hororům. Tvůrci neopomíjeli původní hru a přitom tomu dokázali dát to správný tempo kombinující mysteriozní svět s reálem. A konec? Ten mě poslal do kolen a v koutku duše mi udělal místo pro skandování po druhém dílu.

Ocelová pěst (2011)

Kdo by řek, že u takhle železnýho filmu člověk může i slzu uronit. Tenhle biják se tváří, jako drsňáckej příběh Rockyho z oceli a stejně jako v případě zmíněné legendy i tady funguje zvláštní přepólování se z násilné podívané k dojáku. Když jsem viděl trailer, neuměl jsem si Hugh Jackmana jako tatíka představit, ale musí se nechat, že TAKOVEJ otík (víc pubertální, než jeho syn) Hughovi docela sednul:)

Pomáda (1978)

Jsem součástí jedný z generací, který na týhle podívaný vyrostly a rád bych řek, že by světu možná trochu pomohlo, kdyby se na ní vyrůstalo i dneska:). John Travolta právě tady dostává flow frajera všech frajerů, což mu svým způsobem zůstane napořád a Olivia Newton John nám ukáže, proč se některý módní trendy pořád vracej. Naproti tomu tenhle slavnej příběh minulýho století už asi nikdo hned tak nezrecykluje - to si neumím představit, teda alespoň ne tak, aby to mělo pořád ty samý koule a romantiku účesů zalitejch pomádou. Jestli jste tenhle film ještě neviděli, trochu vám závidím, protože vás čekají jedny z nejhezčích 106ti minut ve vašem filmovém životě.

Avengers (2012)

Znáte ty filmy, kdy se už odehraje podstatná část příběhu, vy si myslíte, že už bude konec (jiné filmy taky už v podobném příběhovém progresu končí) a ono to ještě teprve začne? Tak takovej mi přišel například poslední Batman - Temný rytíř a právě takový jsou i Avengers. Jasný plus je fůra hlášek, až nevídaná a neslýchaná na filmy tohohle ražení. Triky - výborný - i když jsou v dnešní době téměř samozřejmostí všech "komixáků", v tomhle kusu přece jenom posouvaj laťku o kousek vejš. Jestli jste fandové superhrdinů s nadpřirozenejma schopnostma, jsou pro vás Avengers povinnost a jestli vás takový "superhrdinský filmy neberou" , zkuste to a těšte se na novou závislost:).

Stíhači Red Tails (2012)

Jedny z nejvychytanějších vzdušných soubojů, co jsem viděl a banda černochů, která hraje na plný pecky, přičemž to vypadá, jako by jim to bylo úplně f..k of. Cuba Gooding Jr. je tady tentokráte jen do počtu, jeho úsměv umí celou podívanou i tak slušně okořenit. Přestože se hned u úvodních titulků dozvíme, že je příběh natočený podle skutečných událostí, celá podívaná se nese v subjektivně a jasně nastaveném směru, kterej vede diváka skoro k přesvědčení, že nebejt černochů, 3. říše funguje do doneška:). Jako u většiny podobnejch "podleudálostínatočenejch" bijáků, doporučuju zapomenout na realitu a ponořit se do tohohle dílka. Stojí to za to.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Pro mě "best of" seriál, který dokáže zamávat jak s fanouškem zombie filmů, tak s kýmkoliv, kdo hledá vzrůšo na filmovým plátně. U druhý série rozvleklejší tempo a o dost víc "vztahový vaty", ale i tak si stejně jako série první zaslouží plnej počet. Jestli máte rádi horory se zombíkama a neviděli jste ani jeden díl, doporučuju si vzít alespoň dvoudenní dovolenou, protože hned úvodní díl vás vcucne, jako černá díra:). Jsem zvědavej na třetí sérii, která startuje na podzim. Je to dokonce jeden z mála důvodů, proč se na tohle ufrkaný listoumdlévající období těším.).

Hrůzná minulost (2012)

Po dlouhý době jsem sebou při sledování hororu zažil pořádnou lekací cukatůru. McCarthy si dal opravdu záležet na lekacích scénách, kterých sice není tolik, ale na druhou stranu, když už se nějaká objeví, stojí za to. Můj oblíbenec Casper Van Dien si tady zahrál sice jenom druhý ukulele, ale o to víc to vynahradila pihatá sexy drsňačka, která se tady prohání v příjemně upnutém tílku, kterýmu k dokonalosti chybí už jenom "průhledná barva". Velkým plusem snímku je i nakombinování hororových žánrů. Vedle duchařiny je tady ještě ... ale to už bych toho prokec moc. Dejte si chrániče na nehty a mrkněte na The Pact.

Krvavý stát (2011)

Ke třem hvězdám bych ještě tak půlku přidal za originalitu. Ať už máte nakoukáno filmů kolik chcete, Kevin Smith tady dokáže pořádně vyvést z míry. Když už si myslíte, že máte jasno v tom, kam se bude děj odebírat, přijde překvápko. To sice komplexní osu děje moc nevykolejí, ale i tak dokáže docela šokovat. Třeba i tím, že se sami přistihnete, jak se třískáte smíchy v momentě, kterej vlastně nakonec tak vtipnej není. Proto člověka napadne, jestli právě "vnímnutej" joke byl záměrnej, nebo je on sám takovej ironik. Jinak si během týhle podívaný vzpomenete na spousty nadávek, kterejma v duchu počastujete "záporáky" a to v příběhu, kterej docela odsejpá. Akorát bych místo žánrovýho zařazení horor-drama-thriller-akční překvaltoval na thriller-akční-drama-tragikomedie (zvrhle nenápadná, nebo nenápadně zvrhlá:).