Everest (2015)

Čekal jsem trochu větší rozehrání příběhu, ale i tak dost slušně natočený. Navíc vyvolávající v divákovi plané naděje, že to nakonec hlavas "dá". S hlavníma hrdina jsem se dokázal sblížit hlavně díky výbornýmu obsazení. Nicméně pořád jsem měl pocit, že by si některý role zasloužili víc prostoru. Nakonec je ale asi lepší, když člověk chce "víc", než když už toho má dost.

The Green Inferno (2013)

Rozhodně u sledování týhle podívaný nedoporučuju večeřet. Dobře, fandové naddržený na pořádný jatka by mohli namítnout že tý krve bylo málo, ale mně to stačilo. The Green inferno je docela originálně natočený počin a to nemluvím jenom o sjetejch kanibalech. Kamera a hlavní hrdinka jsou taky moc povedený a příběh ... no, je vlastně takovej, jakej byste od survival hororu/thrilleru s kanibalama čekali. Všechno odsejpá, jak má a ta přístupnost až od 18ti je docela opodstatněná, takže akorát něco pro mě:)

Bloodsucking Bastards (2015)

Dejme tomu, že bych tomuhle chtěl dát 4 hvězdy. Jednu bych ubral za to, že se vydává za komedii, druhou za trapnost ubíjejících dialogů a třetí za hodně nudnej a bezduchej děj. Tohle mě fakt nechytlo. Spíš to vypadalo, jako pokus Famáků natočit za málo peněz vampírskej trhák. Trhák to ale rozhodně není:/

Kung Fury (2015)

Dobrá, stylová pííípčovina.)

Hitman: Agent 47 (2015)

Je fakt, že mi celou dobu chybělo charisma Olyphanta, kterej si střihnul předchozího Hitmana. Tím pádem i se vypařila i ta trocha chemie, kterou Hitman měl. Příběh taky nebyl úplně dílem génia, ale nějaká ta akce proběhla, nechyběly ani kejkle se zabijáckejma vychytávkama a stopáž nebyla přepálená. Takže nakonec jsem celkem spokojenej.

V hlavě (2015)

Nečekal jsem, že mě animák tolik nadchne, ale JO! Tohle se fakt povedlo a troufám si říct, že to je dokonce jeden z nejlepších animáků, co jsem kdy viděl. V podstatě mi přijde, že takovej film jsem chtěl vidět už od puberty. O pár let později jsem se konečně dočkal náhledu na to, co a jak se nám odehrává v hlavě:). Byla to prča, mělo to příběh a když k tomu přičtu edukativní rozměr pro prcky, vyjde z toho jasnejch pět hvězd. Klobouk dolu, i s parukou. Doufám, že se dočkáme dvojky, která by mohla ještě víc využít načrtnutej potenciál.

Žena v černém (2012)

Slušná duchařina, který nechyběla atmosféra a ani nějaký ty strašáci ve skříni. Ty se narozdíl od jiných pěkně i ukázali. Jako bonus Radcliffe. Od dob Harryho Pottera docela herecky povyrost a celkovej dojem pěkně vytunil. Závěr, jako třešnička na dortu byl silným epilogem.

Pixely (2015)

Jako milovník Sandlera (ve vší počestnosti) a hlavně arkádových videoher, nad nimiž jsem strávil kus svýho dětství to hodnotím, jako docela ok oddechovku. Herecký obsazení parádní, efekty taky a když člověk vypne šrotovnu, bude se bavit. Já se teda docela bavil ... dobře, tak aspoň nenudil;)

Black Mass: Špinavá hra (2015)

Johny s přehnaně modrejma kontaktníma čočkama vypadal dost děsivě a taky to bylo snad poprvý, co jsem ho viděl hrát tak záporáckou roli. Nutno ovšem přiznat, že jí zmáknul dokonale, jak to nakonec dělá vždycky. Celkově zpracování slušný s několika podstatnými ALE. Rozhodně by hlavní postavě postavě neubralo na "půvabu", kdyby jí ubrali trochu toho slizu, ALE to asi byl nakonce záměr. Taky by to možná chtělo víc akce a rafinovanosti, ALE na druhou stranu tak to dopadá, když se scénáristi drží reality, proti čemuž nejde nic namítat.

Legenda o vraždícím strašákovi (2013) (TV film)

Začíná to fakt dobře. Akce šlape hned od začátku, bubák je vidět v celý svý kráse a na obsazení se dá taky koukat. Jenže rychlej rozjezd si pak vybírá svojí daň, unylejma vycpávkama se spoustou nelogičností. Vedle lobotomie scénáristů pak už přestává bavit i strašák, kterej by se za těma, co zbyli plazil třeba až na severní pól.