Seznamte se, Joe Black (1998)

Atmosféra houstne a houstne...a to finále! Tak má vypadat správný happy-end! Tenhle film je převážně o citech a tento film si dokáží nejlépe vychutnat citlivky a snílci.. Už dlouho jsem si vždycky přál vidět takovýto druh filmu. Vyplnilo se a už kvůli tomu dávám pět hvězdiček. Kdyby to nebyl takový žrout času, tak se na to budu dívat víckrát... :-) A soundtrack Thomase Newmanna je strhující!!!

Matrix Reloaded (2003)

I když ho hodně lidí považují za nejslabší z celé série, tak tento mě opravdu nadchnul. Nezapomenutelná honička na dálnici toto dílo ještě o jednu hvězdičku zvyšuje. Ti bratři Wachovští to maj tak vychytaný!

Matrix (1999)

Pro mne je matrixová sága daleko větším kultem, než Tarantinův opěvovaný Pulp Fiction. Největší vztah mám samozřejmě k prvnímu dílu, který zůstává i po velmi dobré dvojce a nadupané trojce stejně nejlepší ze všech. Bratři Wachovští museli snad brát nějaké drogy, protože jinak nepochopím, že něco takového vůbec mohlo vzniknout. Je zajímavé, že vizuální efekty v té době byly na té nejvyšší možné špičce a dodnes jsou stále aktuální. Matrix ukázal pomyslnou novou vlnu tvoření filmů, používání efektů a celkové stylizace, na kterou se většinou u sci-fi zapomínalo. Matrix ukázal, jak vypadá správné fanouškovské šílenství - to když mě zasáhlo také a já za každou cenu musel mít ty úžasné černé brýle a ovládat kung-fu. Skromně přiznávám, že dodnes neumím ani jeden chvat. :)

Sněžní psi (2002)

To sou takoví klásní pejsci, jaký mají červeňoučký jazýčky a ty loztomilý očička! .... To je asi jediné, co je na tomto filmu hezké. Jinak naprostá blbost, která má pár docela humorných momentů. Ale jako oddychovka dobré..

Plnou parou vzad! (2002)

Ale jo, ještě se na to koukat dalo. A docela jsem se i pobavil..

Kluci to taky chtěj... a pořád! (2002)

Kámošům se to strašně líbilo, ale mě ne.. Jak je možný že se jim ,,tohleto co si říká film" líbí? Absolutně nechápu.

Terminál (2004)

Mě to vůbec nepřišlo slabé. Bylo to skvělé, dojemné, humorné a fantastické. Hanks je opravdu pan Herec :-)

Kill Bill 2 (2004)

Rozdělit Kill Billa na dva díly nebylo od věci. Žánrově jsou to takřka hodně odlišné filmy, které ovšem mnohé spojuje. Zatímco jednička se nesla v duchu starých japonských filmů z 70. let, dvojka připomíná více spaghetti western s prvky východní kinematografie. Propojení těchto dovu žánrů je přímo geniální. A možná právě proto ani nevadí, že film neobsahuje mnoho akčních scén. Soubojů tu uvidíme jen pár, avšak více dotáhnuté k dokonalosti. Jako příklad poslouží úžasný souboj Nevěsty s Elle a výcvik u Pai Meje. Umístit do filmu známou legendu japonských filmů nebyla pouhá a trapná vykrádačka, ale moc dobrý nápad. Dvojka se zaměřuje více na postavy a především děj, který některým divákům v předešlém filmu chyběl. Dozvíme se spoustu odpovědí na otázky, které nám nabídla jednička. Dozvíme se také, jak se jmenuje Nevěsta a jaká je ta Černá mamba vlastně svině. A také se dozvíme, jak to vlastně celé dopadne s tím, který to všechno začal. Takže? Kde je Bill? "Máme spolu nevyřízené účty ..."

Kill Bill (2003)

Pro mne je Kill Bill filmem z jiného světa a naprostá filmová orgie - stačí jenom zmínit toto: výborné použití hudby, práce s kamerou, souboje, cit pro budování atmosféry, krásné meče, nadsázka, ironie, černý humor a zářící Uma Thurman. Pro milovníky starého, dobrého kung-fu z produkce Shaw Brothers a samurajských filmů stoprocentní povinnost. Film je natočen s tak obrovskou láskou, že to v každé scéně je viditelně znát. Spoustě lidí tak rozhodně změnil pohled na tento skvost dnešní kinematograife, že se nejedná pouze o pořádně krvavej masakr, že to nemá žádný děj, že tam létají vzduchem vnitřnosti a kdoví co ještě. Pokud přeci jen ještě o ději pochybujete, podívejte se na druhé pokračování. Mimoto je to vizuálně úžasná dechberoucí podívaná. Quentin Tarantino světu ukázal, jak se má dělat pravá, filmová pocta.

Truman Show (1998)

Při tomhle filmu se mi vždy zatají dech, a já jen sleduji co se přede mnou odehrává. Nádherný originální příběh se skvělým hlavním představitelem, báječná hudba Glasse - a celkově je to jedna velká nádhera. Velmi příjemný film!