Muž na Měsíci (1999)

Proč jsem se během sledování tohoto filmu cítil tak dobře - říkal jsem si ze začátku. Ke konci mi to došlo - režie Miloš Forman. Tenhle film je vlastně začátkem posledlostí jménem R.E.M. Jejich hudba je v tomto filmu naprosto fantastická, ale to není všechno. Jim Carrey mě přesvědčil o tom, že dokáže být velkým hercem - z toho chlapíka něco opravdu bude! Opravdu úžasný životopisný film Kaufmana. Nevěděl jsem jestli mám trnout úžasem, nebo se smát. Humor mi přišel dost ubohý a nepochopitelný. Ale vlastně i tak to ten Kaufman chtěl... Nicméně shlédl jsem dokonce i pravého Andyho Kaufmana, a musím říct, že výkon Carreyho byl fakt totožný! Navíc scéna s Mighty Mouse je nepřekonatelná prostě... Jednoznačně za pět hvězdiček! Tleskám!

Hoří, má panenko (1967)

Opravdu svižná komedie, vystihující to přesné vesnické buranství té doby. Naprosto vynikající dialogy a super sranda! Prostě bravurní Forman!

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Těžko se mi tento film hodnotí, protože nic tak krásnějšího jsem ještě neviděl. Stoprocentní naplnění, radost ze sledování a potěšení mi žádný jiný film, než Shawshank a Forrest Gump nepřinese. Vlastně zde ani nevím co mám vytknout. Prakticky asi nic. Není třeba slov, natožpak komentáře.

Kerberos (2005) (TV film)

To jsme se pobavili. Už jenom podle trhaného obrazu poznáte, že jde o béčko. A ta animace je ještě lepší. Zasmál jsem se z plného hrdla, hlavně za to, že se to tvářilo tak vážně :-)

Netopýři (1999)

To zas byla kravina, ale do televize jako vyšitá. Ti netopýři byli úžasně roztomilí, což se v hororu ale stát nesmí co? :-) Béčko jaksviň!

Záskok (1997) (divadelní záznam)

,,Kam se hrabe Bittner! To se nedá srovnat!" Ano nedá. Jedna z nejlepších Cimrmanovek. Málem jsem spadl smíchy z gauče, ale ostatní mě podrželi.

Jízda (1994)

Přišlo mě to poněkud prázdné, jako road-movie je to ještě nadprůměr, ale přeci jenom co je moc to je moc... Největší úspěch má stejně kamera F.A. Brabce. Ten chlap to s kamerou fakt umí (viz. Kytice a Obecná škola)

Tmavomodrý svět (2001)

Lidi, nesrovnávejte to pořád s Pearlem Harborem. Tohle je úplně jiné kafe a ještě ke všemu ryze české. A my můžeme bejt na tento počin fakt pyšní. Je to koukatelné i po stým shlédnutí. Bravo Svěrákovi, tohle mě dostalo. Ze závěrečné scény bulím ještě teď, když si na to vzpomenu... Jinak vykalkulovaný to je...ale..to už všichni vědí!

Kolja (1996)

Emocionální bomba, u které mi ani nepřišlo, že by citově vydírala. Naopak mě to všechno přišlo přesné, citlivé, lidské. Prostě Svěrákovi - já ty kluky prostě žeru...

Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)

Nezapomenutelný Luděk Sobota. Ten umí zahrát tak úžasného debílka, to se fakt jen tak nevidí. Naprostá klasika, která mě odrovnává ještě teď!