12 opic (1995)

Nespornou výhodou filmu je, že vidět jej jednou prostě nestačí a že s každým dalším sledováním baví víc a víc.

Králova řeč (2010)

Nádherná podívaná! Doporučuji servírovat s horkým Earl Grey o páté v deštivých a sychravých podzimních dnech. Mám pocit, že Colin Firth je s každým dalším filmem lepší a lepší, jako král je ovšem dokonalý a nepřekonatelný. Helena, která ve většině svých filmů a i ve skutečnosti vypadá jako čarodějka z Harryho (Sweeney Tod, Alenka, Temné stíny...) mě mile překvapila sofistikovaným projevem. Tenhle film mě uchvátil, nemá to chybu...

Aljaška v plamenech (1994)

Težko říct, jestli by ten film s jiným hercem byl lepší, ale asi o moc ne, je to prostě fraška. Nemám ráda Stívna Senegala a jeho filmy

MasterChef (2012) (pořad)

Nemám ráda hledání talentů a reality jakéhokoli druhu, ale vaření miluju, takže jsem se podívala na 1. díl a byla zvědavá, zda mě česká verze osloví stejně jako http://www.csfd.cz/film/284146-masterchef/.. Samozřejmě nesrovnatelné... opět zástup ztroskotanců, co si nevidí do huby, viz. borec s domácíma špagetama, viděla jsem tam snad tak 3 opravdu hezky připravená jídla, jinak chuť na to ostatní se ne a ne dostavit. To, co předvádí porotci, je naprostá katastrofa, je mi jasný, že vybrali borce na úrovni, co vaří perfektně, ale jako porotci teda stojí za houby... Polreich je alespoň spontánní, nehraje, dá se na něj koukat, ale tihle šéfové si jen hráli na drsný, někdy víc a někdy míň se jim to vymklo, no ale co by Nova neudělala pro sledovanost, to pár talířů obětuje... Nejhorší je ale střih, hudba a celkově skladba záběrů. Upřímně nejvíc jsem se pobavila, když vařila ta holčina to rizoto s krevetama... když ho servírovala, tak kamera zabírala místo talíře kozy, nohy a blbě se usmívající porotce, navíc to podbarvila hudbou jak z Peříčka, takže jsem vážně čekala, kdy si holčina začne svlíkat tu košilku a všichni tři si jí tam daj na tý plotně, to by aspoň mělo šťávu... A pak, že gastritidu můžete mít jenom z toho, co sníte...

Džungle rtěnek (2008) (seriál) odpad!

Když jsem to viděla, styděla jsem se, že mám taky peachu a že takové seriály se (údajně) točí pro nás

Nekonečný víkend (2008)

Oba hlavní hrdinové mi byli natolik nesympatičtí svým debilním a ve všech ohledech destruktivním chováním, že jsem pro ně celý film vymýšlela různé mučivé útrapy končící pomalou a bídnou smrtí, ale nakonec to měli za sebou docela rychle a bez mučení, což mě trochu zklamalo. Nápad zajímavý, docela zručně natočené a krásná příroda. Nejlepší výkon: kapustňák.

Sanctum (2011)

Nestává se často, abych usnula u filmu, tenhle film mě uspal a to co předcházelo mě nikterak nenadchlo, takže konec pro mě navždy zůstane tajemstvím. Díky Bohu... ale tak trochu doufám, že všichni umřeli, za ten výkon si nic jiného nezasloužili...

Cestující (2008)

Vypadalo to na spiknutí namířené proti přeživším cestujícím ze strany letecké společnosti, ok, to je solidní námět a jistě by se z toho dalo i lecos vykřesat, kdyby se to půl hodiny před koncem nezačalo přetavovat do druhého Šestého smyslu, s tak nesmyslným a trapným koncem, že víc to ani nešlo.

V lepší společnosti (2010)

Čekala jsem víc, příběh určitě má mnohem větší potenciál, takže co z něj nakonec udělalo docela nudnou podívanou? Výkony herců byly sice dobré, ale málo emocí, slátaný děj a naprosto žádná atmosféra a napětí... Když nesoucítím s obětí, jak mě má bavit film o její vraždě?

Havran (2012)

A.E.Poa mám velice ráda a četbou jeho povídek jsem trávila mnohé letní noci ve stanu s baterkou, na film jsem se tedy samozřejmě těšila a byla jsem příjemně překvapená. Slušná podívaná, temná atmosféra protkaná verši E.A.Poa s kriminální zápletkou v podobě vražd dle jeho předlohy. Originální a pěkně natočené, John Cusack hraje překvapivě nadprůměrně, takže jsem se opravdu bavila a Havranovi neříkám Never more