Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Stereotyp. No tak toho v tomhle filmu vážně moc nenajdete. Právě WTF momenty od začátku až do konce táhnou tento film. K tomu všemu bohužel k nim tvůrci přidali opravdu dost nelogičností a nesrovnalostí ve scénáři, které mi poměrně vadily. Kupříkladu dbání důrazu na upalování čarodějnic, přitom snad žádnou během filmu J a M neupálili. Dost mě iritovala i "náhodná setkání" hlavních hrdinů po odluce, bytí vždy na správném místě, tupost většiny čarodějnic atd. To, že vybavení hlavního dua a lidí okolo neodráží dobu, tak přes to bych se možná i přenesl, pokud by pět minut před koncem Mařenka nevytáhla půlmetrovej defibrilátor na obry, či předtím hrající gramofon uprostřed lesa nebo Jeníčkovy injekce. K tomu se Gemma Arteton povětšinu filmu svíjí v bolestech na zemi a pořád aby ji někdo zachraňoval. Ovšem co se týče akčních scén, tak ty mě potěšily. Pokud film vezmete jako jednohubku na odpoledne a nehledáte za ním nic hlubšího proč ne.

Kdo přežije - Caramoan (2013) (série)

SPOILERY: Skvělá řada, kde se navrátili spíše průměrní slavní účastníci, nicméně s pár výjimkami velmi zajímaví. Dlouho jsem se tak nenasmál u Survivora jako když úřadoval The Specialist a jeho Stealth R Us. Mělo to drajv, často se přelévala moc a dokonce i nenápadní hráči, snad krom Sherri, vymýšleli různé strategie. Možná někomu přijde finálová pětka nudná, plná outsiderů, ale to spíš zapříčinila téměř dokonalá hra Cochrana a Dawn, kteří se zbavovali silných dříve, čímž jejich hra získala naopak na síle. Musím uznat, že casting fanoušků se příliš nepovedl, ale ti lepší vydrželi do sloučení a nudní příliš nezabírali prostor, protože skončili velmi brzy. Vítěz absolutně zasloužený.

Kdo přežije - Filipíny (2012) (série)

SPOILER: Rozhodně jedna z lepších sérií, především mezi častým přeléváním moci a velmi dobrou hrou většiny hráčů, kteří se dostali dál, a není to tedy případ kdy loajální kmen vyloučí po jednom druhý tribe. Řada s zřejmě nejlegendárnější kmenovou radou (v 10 lidech). Castingem prošlo dost zajímavých charakterů (Malcolm, RC, Zane, Jeff..), naopak však také totálně nudná Lisa a jedna z TOP nejhloupějších soutěžících ever - Abi. Navrátilci byli vcelku zajímavým zpestřením, jen mě mrzelo, že místo Pennera, který stejně jednu sérii předtím dohrál, nedostal šanci Colton, negativně vnímaný americkou veřejností po One World sérii. Vítězka zasloužená, škoda Malcolma, který se po Filipínách zařadil mezi mé all-time největší oblíbence. Thumbs up za vynikající soutěže.

Kdo přežije - Jeden svět (2012) (série)

Vůbec to není tak hrozná sezóna jak se tvrdí. Je pravda, že je tu poměrně dost absolutně hloupých, nudných a trapných soutěžících, ale na druhou stranu i několik velmi zajímavých a závěrečná kmenová rada po dlouhé době nepřinesla vyloženě příživníky. Vítězku jsem sice extra zvlášť během hry nemusel, ale zaslouženě vyhrála. Ještě bych zmínil mírně horší soutěže, které mi mírně začínají vadit, protože skoro v každé soutěži jsou puzzle a málokdy se taky koná soutěž vyloženě na athletic skills, což je na škodu. Velice často hraje tedy roli štěstí a náhoda a zvýhodňuje nonsurvivory. Lepší 3*

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Neuvěřitelná nuda. Přesto na začátku film sliboval velkou akci s originálním nápadem, to se však záhy nepotvrdilo. Film se tváří neuvěřitelně chytře, je to ale spíš slátanina všech možných klišé pod jednou střechou. Logicky to nedávalo skoro smysl, postavy se chovaly hodně zvláštně, a to skoro všechny. Už mám dost těch filmů, kde hlavního hrdinu mine XXX kulek ze dvou metrů nebo kde malý klučina sežral všechnu moudrost světa. Strašně se to táhlo a přitom většinu času se řešily ordinální záležitosti a když už přišly napjaté filmové situace, tak se často vyřešily nereálně jednoduše. Willis zahrál solidně , ale Levitt mi nesedl, navíc mě děsně iritovalo jeho nalíčení - vypadal jak ženská. V závěru jsem se musel skoro smát stupiditou scén. Dávám 2*, ale i ty jsou spíše slabší.

Gladiátor (2000)

Můj nejoblíbenější film všech dob. Je v něm vše co má správnej akční historickej film mít - silnej příběh, atmosféru, napětí, myšlenku a SPOUSTU KRVE. Nadto parádní soundtrack. Bitva s císařem epic! Ikdyž se na ni dívám popadesáté, naskočí mi husí kůže. Perfektní scénář, režie i obsazení. Crowe, Phoenix zahráli životní role, kdy jim věříte každý slovo a ztotožníte se s nimi. Film má tempo a nezadrhává. 100%

Iron Man 3 (2013)

Mělo to spád. Akční scény jsou perfektně odlehčovány humornými hláškami a je z toho nejlepší díl už tak skvělé série. Nadto je příběh temnější, než jeho předchůdci, mírně snad i s hororovými prvky. Bez slabých míst a Downey ve skvělé formě. K tomu se přidali skvělí záporáci - Kingsley a Pearce. Bez debat jeden z nejlepších blockbusterů posledních let.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Komentář k první sérii: Sliboval jsem si od toho docela dost. Dostal jsem úplně něco jiného než jsem čekal. Seriálek je to sice hodně brutální a nebojí se ukázat hromadu nechutností, nicméně s hororem to nemá moc společného. Je to spíše směs klišé na způsob - pořád někoho musíme zachraňovat. Většina času seriálu se jenom řeší hloupé řeči, které nikam nevedou. Ve skutečnosti za těch 290 minut první série se skoro nic nestalo, jen se hlavní hrdina ať už sám, nebo se svojí skupinkou párkrát někam přestěhoval. Hodnotit milostný trojúhelník nebudu, jelikož bude zřejmě vysvětlený v dalších sériích, na které se už ale určitě koukat nebudu, poněvadž úplně každý díl jsem se načapal jak se nudím, zmenšuju si přehrávač do miniokna a brouzdám na netu.NUDA!! Další věc co bych vytknul je obsazení - herci úplně nezajímaví, kterým jsem snad ani nefandil, dokonce ani Sarah z Prison breaku, kterou jsem měl dřív docela rád. Mimo uvedené jsem se nespokojil s vysvětlením apokalypsy, možná bude věsvětleno v dalších sériích, nejde mi na mozek, jak si mohli zombíci podmanit svět vzhledem ke svým vlastnostem. Jsou pomalí, slabí, bez inteligence. Jejich povstání by americká armáda bez problému učinila přítrž. Zvláštní je taky jak všichni hrdinové trefují ve 100% případů headshot. Za snahu 2*

Velký Gatsby (2013)

První polovina byla velkolepá. Nádherná výprava, monumentální grandiózností oplývající prostředí sídel a neuvěřitelných večírků. K tomu všemu tajemnost Jaye Gatsbyho, která v divákovi začne budit velkou zvědavost, která stále roste až do doby prvního setkání s Daisy. Do této doby měl film našlápnuto k 5*. Poté začala nekonečná pasáž, kdy se nic zásadního nedělo a film připadal uměle natahovaný. Z čeho film těží, je skvělé obsazení hlavních rolí - úžasný DiCaprio, okouzlující Mulligan, sympaťák z řad obyčejných - "Old sport" Maguire a drsňák Edgerton. Soundtrack mi přišel v pohodě, byť nekorespondoval s dobou. Ve výsledku z toho je Great Gatsby dobrý film, ale něco chybělo.