Osm hrozných (2015)

Dlouho jsem váhal, jestli na tenhle film jít. Nízkoropočtový Tarantino libující si ve své dětské uchýlce z filmů z vhs půjčoven, nicméně sebejitstý slušným výdělkem díky trademarku Tarantino. Ale upřímně, tohle byl takový blábol plný rádoby drsně vtipných hlášek, že jsem měl chuť v půlce odejít. Dialgy bez nápadu, příběh se dá shrnout, jo každej sme hroznej. A hrozně špatnej, s perfetkně vybělenym Samuelem L. J. v čele. Jsme na začátku labyrintu a kdo se co nejdříve dostane k tomu kdo se taky dostal dprostřed, resp. přežil, vyhrál. Ennio Morricone? Pardon, nezaregistroval jsem. Humor? Asi jako na mediocre video ytube. Herecké výkony? Uvěřitelné jako bčko z 90 let. Jestli tohle měla být variace na Reservoir Dogs, tak jí chybí vše, co Mafiáni měli - vtip, příběh, humor, napětí a hlavně zábava.

Pan (2015)

Jakožto neznalý původní předlohy, jsem byl ohromen nádherným a hlubokým příběhem, který ale zbytečně moc pospíchá a nedává tak tolik prostoru pro intimitu mezi postavami. Což je opravdu škoda, jelikož herecké výkony jsou opravdu na úrovni.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Strašně straightforward, žádný plot twisty, příběh bych srhnul do jedné věty. Jo, je tam spousta vedlejších charakterů, ale ty samotnou story nikam neposouvají. Akce a Star Wars feel top notch, to se dalo čekat. Ocenil bych jednu scénu, která by se mi vryla do paměti nad všechny ostatní, ale to se uvidí až po soukromé projekci. SPOILER! Sice jsme ve SW vesmíru, ale i tak by mělo fungovat logický myšlení ne? Kor Sithum. Když už Snoke věděl, že se stanice hroutí, nestačí vyslat energii z celý hvězdy, co stanice vysává. o minutu dřív a risknout, že se rebelská planeta nerozseká na sračky uplně ale zbyde z ní jen kus skály? A to neberu v potaz kolik energie má hvězda. Sorry to ruin your adult/childhood.

Marťan (2015)

V době premiéry najde Nasa vodu na Marsu a film působí jako pozitivní motivace pro misi Mars 101? Proč ne. Jinak opravdu fajn film, vytknul bych delší stopáž, ale to je jen hnidopišství.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Samozřejmě nedosahuje kvalit mistrovského Pána Prstenů, nicméně i tak perfektní film po všech stránkách, který zabaví od začátku do konce. Po lehce dětinské jedničce a nezábavné dvojce opravdu příjemně překvapení, které je mnohem temnější a vyspělejší, než jsem čekal.

San Andreas (2015)

jak hodnotit film, který je sice vizuálně takový, jaký dostal rozpočet, ale jinak bezduchý a prázdný. a i to vizuálno mi nestačilo k tomu, abych se bavil. příběh a herecké výkony jsou k smíchu.

Jen Bůh odpouští (2013)

Tolik promarněného potenciálu. Být to delší, syrovější, depresivnější, zlejší, artovější a příběhově propracovanější tak pět hvězd. Zde máme od všeho kousek.

Everest (2015)

Skvělý a sugestivní zážitek, který je sice v podstatě bez příběhu, což nevadí, jelikož vizuální a obsahová forma a samotná atmosféra stačí. Neviděl jsem Everest, ale byl jsem tam. Jediné výtky patří lehkému zmatku v postavách horolezců a málo prostoru charismatické postavě Scotta (Jake Gyllenhaal).