• Thriller

Outsider (2020) (seriál)

Kingovi je potřeba prijít na chuť, protože jeho styl je hodně specifický. Seriálový Outsider je zbytečně roztáhlý. Ve chvílích, kdy to chtělo pořádně zatlačit na pilu, šumí nuda. Klady: přesto dobrá atmosféra; perfektní music která mě udržela do konce. Zápory: dlouhé. Závěr: moc nadšený jsem nebyl, čekal jsem víc, škrábající bubák zklamal.

Noc patří nám (2007)

Dobrá krimi na staré téma "rodina a čest". Závěr: doporučuji.

Čachtická paní (2009)

Klasika televizního zpracování ničemu nepřidá.

Terminátor: Temný osud (2019)

Že už toho není dost, pořád dokola. Šedivá babi Connorová a nestárnoucí děda Arny, jako Cyberdyne Systems model 101, pro změnu pomáhají vylepšené vojandě z budoucnosti, se záchranou mexikánky, budoucí spasitelky všeho živého, kterou chce kilnout nový Rev9. Klady: rychlovka bez uvažování, jestli je lidský organismus schopen v několika minutách vydržet srážku letadel, málo kontrolovaný pád auta na zem, následně hned jeho zřícení do přehrady, atd. Terminátoři to je jiná liga. Závěr: nic nového jsme neviděli.

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

S01E01-13. Výhoda toho, že začnete nějaký seriál sledovat v době, kdy už jede, jako v tomto případě už S04, je obrovská. Žadné čekaní po ukončení řady, samozřejmě v tom nejlepším, hned jedete dál. Klady: originální nápad a profesor jako bonus; absolutně neokoukaní, dobří herci. Závěr: minutu po závěru první série pokračujeme dál, super. Update po S02, S03, S04: zvýšení hodnocení na 5 ☆. Další klady: Berlínův zpěv /TyKámo/; dobré doplnění týmu herců; na závěr každé epizody napětí; viva espaňa. A nový závěr: no jasně!! zase odporné čekání. Update po S05: zůstáváme na pěti. Zápory : až moc velké boje v bance; hergot proč vždy chcípne můj oblíbenec /teď Tokíjó/. Závěr: určitě doporučuji.

Nouzové přistání (2009) (TV film)

Velké sousto různých lovců bouřek stačí vyměnit za pilotku v trestu, krachující firmičku na trhání mraků, jednonoční lásku, zázračnou bouřka, která se má objevit jen na 10 minut a zrovna přesně, kdy je potřeba, zmizení hory k uspokojení místní horalky, která je matkou klaďáka, směšné filmové triky a nakonec samozřejmě zámořský hapík. Závěr: kdejaká babička se může ráda podívat místo nějaké nedělní Esmeraldy.

Otryv (2019) odpad!

To byla správná blbárna. Zpět by se jim vrátil maximálně rampouch. Zápory: stejně, jak nelogicky jsme začali, tak jsme i pokračovali i ukončili. Závěr: nedoporučuji, opravdu ztráta času.

Den som frykter ulven (2004)

Kdo lže, ten krade a roste pro šibenici. Zápory: nikdo z herců neupoutal; patolog by musel chlastat, jak duha, že by nenašel díru po šípu, to by klučina místo motyky musel použít parní válec. Závěr: takový sportovní luk s dobrým šípem má pěknou průraznost.

Drahokam (2019)

Fuj, to bylo uřvaný a uhádaný. Přitom nuda. Příbeh o ničem. Pár chvil hnusnýho, zadluženýho a podvodnýho šmelináře s luxusem. Zápory: ušišlaný dabing Sandlera; každý blafe páté přes deváté; stopáž. Závěr: nedoporučuji.

Robin Hood (2018)

Zase další Robin Hood. Kolikátý už ani nevím. Určitě není jen můj názor, že i když vše jde dopředu, tak celkový výsledek má klesající úroveň. Zápory: stačilo kouknout na první středověkou bojovou akci a hned vidíme obraz současnosti - pravá čistý, levá čistý, k tomu lehký šípomet v šípometném hnízdě, dezinformační seznam mrtvých v boji, atd. Závěr: nedoporučuji, zbytečné.