• Krátkometrážní

Everest (2015)

Troufnu si tvrdit, že po zhlédnutí Everestu si pár dobrodruhů výlet na něj rozmyslí. Ale nedělám si iluzi, že by se za ně nenašli náhradníci... Velice působivě natočený film, který dokáže vtáhnout do děje a udržet pozornost celou dobu promítání, i když pár pasáží se tedy táhne déle než by bylo nezbytně nutné. Mrzí mě, že se tvůrci nedokázali vyvarovat tolik otravných zaláskovaných klišé, i když chápu, že bez nich by to v Americe prostě neprošlo.

Vikingové (2013) (seriál)

Modlím se k Ódinovi, Thórovi a Freye, aby i další série udržely nastavenou laťku.

Freistatt (2014)

Opět se ukázalo, jak kvalitní filmy se v Německu točí. Nemastná neslaná anotace k filmu vůbec nedává prostor, na co se připravit. Nejeden divák pak jen konsternovaně sedí a kouká, co se na něj z plátna valí za porci emocí. Jakkoliv jsem obvykle vůči předepsané dávce citovosti imunní, tak u Freistattu jsem byl jak přikovaný a jen čekal, jaká bomba ještě přijde. A že jich přišlo poměrně dost. Film je prý inspirován skutečnými událostmi. No, i kdyby byla pravda jen polovina z ukázaného, tak je to furt síla.

Jurský svět (2015)

Sto padesátý díl Jurského parku už vážně nemá čím oslovit. Řekl bych, že ani toho nejoddanějšího fanouška. Příběh o mariňákovi, který si ochočí pár větších Bišonků-Raptorů a sličné zrzky, která si dává stovku pod deset vteřin na 15 cm štanglích se zmutovaným T-Rexem v zádech. Jurassic World by se neztratil mezi víkendovými půlnočními klenoty na TV Barrandov.

Amy (2015)

Citlivý a střídmý životopisný snímek o talentované zpěvačce bez zbytečně přemrštěného patosu. Nikdy jsem nebyl velkým fandou Amy a ani na tom nějak nehodlám nic měnit, ale kdybych byl, tak by mě tento dokument neurazil. Smutný příběh. Škoda, že se holka nerozhodla pro undergroundovou dráhu. Mohla být nejslavnější mezi neslavnými a ušetřit si mnoho starostí. Hlavu, srdce a hlas na to měla.

Interstellar (2014)

Nebýt toho přemotivovaného vyvrcholení, tak by si Interstellar určitě zasloužil plný počet hvězdiček. Film je to vážně precizně zpracovaný, herecky moc dobře obsazený, zajímavý a napínavý, ale ty veškeré astrofyzikální souvislosti by dokázal rozluštit a ocenit asi jen Dr. Sheldon Cooper, B.S., M.S., M.A., Ph.D., Sc.D.

Divoké historky (2014)

...když má jed po datu expirace, je smrtící více nebo méně?? Super film, úplné Pulp Fiction hecho en España.

Hannibal (2013) (seriál)

Vaněk s Pohlreichem se mají ještě hodně co učit...

Kingsman: Tajná služba (2014)

Colin Firth drsoň, který vážně bavil. Kdyby to doklepal až do konce, tak by tahle fantasmagórie neměla chybu. Až budu velký, chci být špionem. Doporučení všem sígrům: nikdy nebuďte nezdvořilí na gentlemana, který si chce v klidu dopít svou pintu Guinnessu!

Ex Machina (2014)

Začátek a konec filmu výborný, střední část se chvílema trošku táhne. Jinak moc pěkné zpracování, ale myšlenkově nepřináší nic objevného. Ex Machina Čapka nepřekoná.