• Krátkometrážní

Kobry a užovky (2015)

Toto není film, to jsou rozmístěné kamery na maloměstě, před nimiž jednoduše plyne tamní život. Neskutečně realistické a až syrově české. Hádkové (i ostatní) hrají skvěle! Až bych Kryštofovi ten nafutrovaný rypák kolikrát věřil. Škoda, že se tomuto dílu nepodaří ve světě zanechat výraznější stopu... Nikdo, mimo obyvatele naší rodné hroudy, totiž realitu Kralup, a jim podobných "měst", nikdy nepochopí.

Arrow (2012) (seriál)

Je-li někdo utahaný z celodenních povinností, má-li někdo náladu pod bodem mrazu, chce-li si někdo jen tak dřepnout, na něco čučet a především nic moc intelektuálního neřešit, tak Arrow je ideální volba. Odpočinkovka, která sice občas trošku nudí, ale jinak svůj účel plní svědomitě.

Ghoul (2015)

Možná jsem se nechal trošku konzumně strhnout popraskem, který se kolem Ghoula po premiéře udál, a tak jsem byl plný očekávání. Historky o tom, jak diváci hromadně opouštěli kinosály, dělalo se jim mdlo z prožitého šoku apod. mě asi přemotivovaly, takže konečný dojem byl spíše zklamáním. Jednoduše jsem očekával víc (ale vlastně ani pořádně nevím čeho). Příběh je malinko stupidní a některé lekačky hodně laciné a uměle zasazené - naprat to tam za každou cenu. Na druhou stranu musím říct, že párkrát jsem se orosil slušně. Dokonce mi asi 3x nalítla taková husina, kterou si u filmu nepamatuji snad od dob Vymítače ďábla. Pár scén je opravdu dobrých, s rukou na srdci musím přiznat, že mě dostaly. Celkově jsem původně chtěl hodnotit pouze **, ale po poslední scéně a následném konci si zaslouží ***. Návštěvu kina doporučuji všem gerojům, co si před křehkou partnerkou chtějí zahrát na otrlého drsňáka. Jen bacha na to, aby se nakonec role neobrátila.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Respekt za odvahu rozjet projekt o postapokalyptickém uspořádání světa, vzhledem k již tak ohranému tématu. „Živí mrtví“ se však oproti ostatním něčím liší, a proto jsou tak úspěšní. I oni se řídí zlatým seriálovým pravidlem, že se pořád musí něco dít, avšak nikdy se nesmí nic stát, ale i přesto je série od série lepší a napínavější. Jestli je to tím, že prozatím není pro hlavní hrdiny sebemenší naděje na konečnou záchranu a uzdravení lidstva (ani se o to primárně nepokouší), nebo tím, že vlastně nikdo vůbec netuší, jak se to všechno stalo? To dává scénáristům ještě velké možnosti a musím říct, že chci být u toho! Sápání, kousání a trhání je jen takový bonus:)

Ripper Street (2012) (seriál)

Seriál o Jacku Rozparovači bez Jacka Rozparovače, a jak to již v poslední době s britskými seriály bývá: paráda! Skvělá atmosféra dekadentního Londýna a jedné z jeho přísnějších čtvrtí. Sympatičtí herci (s divadelní praxí, což se počítá…) se zvučnou angličtinou mají v hlavních rolí do neviňátek daleko, což jim samozřejmě přihrává další body. Moc pěkný seriál, který by si zasloužil daleko větší pozornost. 1. série: 90%; 2. série: 95%

Povídky ze Stockholmu (2013)

Příběh Johana, Thomase, Jessici, Douglase a Anny celkem o ničem. Nemyslím, že by hlavní hrdinové zažívali něco víc extra, než jakýkoliv jiný moderní člověk v produktivním věku, který si ze života dělá pakárnu sám a vesměs dobrovolně. Zbytečné z toho dělat film. Ale párkrát jsem se upřímně zasmál, to se musí nechat. Co mělo vyznít vtipně, tak skutečně vyznělo, za to smekám. Jinak ponaučení do života: nikdy nepodvádět v tombole, nikdy nebuzerovat parťáka v divočině, přemýšlet hlavou při podpisu nájemní smlouvy, zfackovat přidrzlé kolegy v práci dokud je ještě čas a knižní vydavatele raději podplatit, než se neustále doprošovat.